Na ul. Tumskiej zaczęto realizować „wyspy zieleni”

Ruszyło „odbrukowanie” i nowe zagospodarowanie fragmentu rozwidlenia na ul. Tumskiej – poza zaplanowanymi „wyspami zieleni” pojawi się także mała architektura. Zadanie otrzymało dofinansowanie na podobne zielone zadania.
Zadanie jest realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, a które docelowo jest przeznaczone przede wszystkim na „zielone” działania. W ramach zaplanowanego przedsięwzięcia, na rozwidleniu ul. Tumskiej przed katedrą, gdzie obecnie znajduje się wybrukowany plac, powstaną „wyspy zieleni” z nasadzeniami.
Latem odbył się przetarg na to zadanie – zgłosiły się do niego dwie firmy, z których to przedłożonych ofert wybrano jedną o wartości 147 tys. złotych (ZUWiM Pelikan z Niechanowa).
Prace rozpoczęły się w tym tygodniu i docelowo potrwają kilka tygodni – powstanie jedna „wyspa” pośrodku oraz trzy wzdłuż chodników. W założeniu projektowym zachowany ma zostać przejazd ul. Tumską. Akcenty zieleni stanowić będą krzewy, kwiaty (wiśnie ozdobne, turzyce, krokusy i inne rośliny niskie).
#Tagi
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.




















Nie rozumiem jednego dlaczego nikt nie widzi tego, że naprzemiennie na przestrzeni lat raz zabetonowuje się ulice następnie wstawia się tzw. zielone akcenty i za kilka lat znowu będzie betonoza i za kolejne kilka lat będzie wstawianie zielonych akcentów to wygląda jak pralnia pieniędzy na które ciężko w pocie czoła pracują mieszkańcy Miasta Gniezna!
Już lepiej późno niż wcale, jeszcze więcej zieleni na rynku.
Pragnę zapytać opinii publicznej co sądzi o oświadczeniach radnych naszego miasta, jeden jest tu liderem i dom wart 1mln wycenił na 400tys