piątek, 10 marca 2017 13:33

Dwukierunkowa ul. Pocztowa pod koniec roku

 
ul. Pocztowa ul. Pocztowa fot. Rafał Wichniewicz

Wycinka drzew, poszerzenie jezdni i przebudowa układu komunikacyjnego - to czeka ul. Pocztową za kilka miesięcy. Miasto przygotowuje się także do innych inwestycji drogowych.

Funkcjonalność zmiany jednokierunkowej ul. Pocztowej na dwukierunkową pozwoli wielu kierowcom na ominięcie często zakorkowanej ul. Lecha. O zamierzeniach przebudowy tej drogi informowaliśmy już we wrześniu ubiegłego roku, a obecnie Miasto Gniezno przygotowuje się do realizacji tej inwestycji - trwają jeszcze uzgodnienia z właścicielami działek, które stykają się bezpośrednio z tym odcinkiem. 

Jak poinformowano, ulica Pocztowa zostanie przebudowana na długości 400 metrów w październiku 2017 roku. W założeniach jest, aby na 240-metrowym odcinku od ul. Chrobrego do ul. Kościuszki (na wysokości dworca PKS) m.in. poszerzyć jezdnię do wymaganych 6 metrów. Oznaczać to będzie konieczność wycinki kilku drzew, stojących na fragmencie drogi po stronie osiedla domów kolejowych.

Jednocześnie przebudowany zostanie chodnik, a także powstanie zatoka postojowa dla taksówek, które obecnie parkują na przyszłym pasie ruchu (na wysokości Parku im. R. Kaczorowskiego). Część działań w kierunku utworzenia dwukierunkowej ulicy przeprowadzono już w ubiegłym roku - poszerzając zakręt na wysokości ośrodka dla bezdomnych. Dzięki temu rozwiązaniu, kierowcy jadący ul. Dworcową od strony wiaduktu, będą mogli za przystankiem MPK pojechać się prosto w kierunku ul. Pocztowej i dalej na os. Konikowo, co pozwoli ominąć ul. Lecha i Chrobrego.

Pozostałe inwestycje

W sprawie trwających lub planowanych inwestycji drogowych w Gnieźnie informujemy na portalu na bieżąco, niemniej Urząd Miejski w osobie prezydenta Tomasza Budasza oraz dyrektora Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego poinformował także o aktualnych zamierzeniach w tym zakresie. Budowana od roku ul. Osiniec znajduje się praktycznie na ukończeniu - niemalże 2-kilometrowy odcinek kosztuje 9 mln złotych, a w założeniu ma połączyć ul. Witkowską z terenami inwestycyjnymi w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Droga ma zostać otwarta dla ruchu do końca kwietnia br.

Ponadto zgodnie z tym, co informowaliśmy, Miasto Gniezno przygotowuje się właśnie do przebudowy ul. Kwiatowej oraz ul. Wierzbowej, a także budowy chodników na ul. Bluszczowej. Za kilka tygodni rozpoczną się również prace przy budowie kanalizacji i wodociągu na ul. Roosevelta - jest to kontynuacja inwestycji, trwającej od dwóch lat.

Parkingi i oświetlenie

Ponadto w 2017 roku planuje się budowę trzech kolejnych parkingów i rozbudowy jednego z nich - przy ul. Łaskiego (obok Placu św. Wojciecha) powstaną 34 miejsca postojowe, pod Wiaduktem Solidarności pojawi się 30 miejsc postojowych obok istniejącego już parkingu, a także 70 miejsc postojowych pojawi się na terenie przy ul. Powstańców Wielkopolskich, przy cmentarzu św. Piotra (ob. skwer). Rozbudowany o kolejne 45 miejsc postojowych zostanie parking pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego - będzie to kontynuacja wykonanego w ubiegłym roku przy ul. Żuławy. 

Dodatkowo prowadzone będą prace w kierunku doświetlenia istniejących ulic - sieć elektryczna dociera do nich systematycznie wraz z istniejącym zapotrzebowaniem na takie instalacje. W 2017 roku powstaną oświetlenia na ul. Szewskiej, Senatorskiej, sięgacza przy ul. Pustachowskiej i ścieżki przy ul. Wiosny Ludów. Podświetlony zostanie także witacz stojący przy wjeździe do Gniezna od strony ul. Gdańskiej.

17 komentarzy

 • Link do komentarza do mieszkaniec wtorek, 14 marca 2017 21:19 napisane przez do mieszkaniec

  A może zadłużenie miasta to właśnie koszty wprowadzania zmian. Nie da się zmieniać, budzić, obudzać (zwał jak zwał),czy rozwijać bezkosztowo. A parczki?? Fajna sprawa. Bardzo się cieszę, że będą ładne... ;) Tym bardziej uliczki. Estetyka i funkcjonalność miasta jest bardzo ważna. Nawet kosztem kredytów.

 • Link do komentarza l niedziela, 12 marca 2017 15:35 napisane przez l

  Wiesław jak do ciebie nie dociera co złego to zapytaj o to swoich idoli z PiSu co sami już po wycince powiedzieli co jest złego i przyznali że potrzeba zmienić przepisy co sami uchwalili.

 • Link do komentarza mieszakniec niedziela, 12 marca 2017 15:32 napisane przez mieszakniec

  no to zapytam ? i jak mieszkańcy Gniezna budzik obudził to miasto??
  za rok wybory czy uliczka i parczek ???? oraz wzrost zadłużenia przez budzika i jego drużynę pozwoli mu na reelekcję??
  ps. proszę aby etatowi fajterzy budzika się nie włączali do dyskusji,

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com niedziela, 12 marca 2017 15:00 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  pikaczu, o doświetleniach pisaliśmy w tym miejscu:
  http://gniezno24.com/gospodarka/item/10037-miasto-powiat-i-wojewodztwo-doswietla-przejscia-dla-pieszych

 • Link do komentarza pikaczu niedziela, 12 marca 2017 11:25 napisane przez pikaczu

  A co z doświetleniem przejść na ul.Witkowskiej.? W zapowiedział było o tym mowa miały być zrobione trzy przejścia, miasto miało poprowadzić instalacje elektryczną. A przy okazji tej prezentacji już się o tym nie mówi!!??
  Co do ul.Wierzbowej to są w tym mieście gorsze ulice, chociażby 300 metrów dalej równoległa ul.Klonowa ( góry-doliny,dziury,zapadnięta jezdnia). Wierzbowa przy Klonowej to autostrada!

 • Link do komentarza Wiesław niedziela, 12 marca 2017 10:49 napisane przez Wiesław

  Do niedziela 9:19 1 co w tym złego, że rząd PiSu pozwolił ustawą na wycinkę drzew na swoich działkach? Własność prywatna na całym świecie jest ŚWIĘTA tylko widać nie w Polsce. Moja działka, moje drzewa i mam prawo robić z nimi, co chcę. A co w tym złego, że działka po wycince kilku drzew idzie pod zabudowę biznesową, jak ją nazywasz? To bardzo brzydka cecha przemawia za takim wpisem, po prostu zwykła ludzka zazdrość, że ktoś może zgodnie z prawem decydować o swojej własności i że właściciel chce na tym zarobić. Po to zresztą ją kiedyś kupił, i czekał na lepsze czasy. A co do innych wycinek, to one były cały czas, tylko ukrywane przed stróżami prawa. Zatem skracano drzewa co rok, często podsypywano różnymi substancjami, by zamarły i wszystko po to, by je usunąć wtedy zgodnie z prawem. Hipokryzja jak widać u pana święci tryumfy! A co do cen gazu, to radzę podziękować poprzedniemu rządowi PO +PSL w tym przede wszystkim jednemu z pańskich idoli niejakiemu Pawlakowi, bo to on nas wszystkich załatwił z tym gazem na wiele lat. Naprawdę pan o tym nIe wie?

 • Link do komentarza do Stefana12 niedziela, 12 marca 2017 09:19 napisane przez do Stefana12

  @Stefan12 czy uważasz że to nie PIS wprowadził ustawą pozwolenie na wycinanie drzew ? Wyjedź z Gniezna to zobaczysz co się stało na działkach dotychczas zadrzewionych o dobrej biznesowej lokalizacji . Uważasz że PIS wprowadzając taką ustawę nie przewidział co się stanie ? Jak myślisz dlaczego tak szybko drwale rzucili się do wycinki drzew ? Myślisz że ludzie są tak naiwni że nie wiedzą o co tu chodziło ? Z dalszych ciekawostek ekologicznych przyjmij do wiadomości że szykują podwyżki cen gazu dla odbiorców indywidualnych . Stefan12 włącz myślenie , kto nam będzie chciał taniej sprzedawać gaz ? Stefan12 czy aby nie jesteś z tych co im bażanty pod lufy wypuszczają ?

 • Link do komentarza Saturn sobota, 11 marca 2017 20:59 napisane przez Saturn

  Panie Wojtek - to nie inwestycje tylko mus, mus i jeszcze raz mus. Bo chyba prezydent z okien swojego gabinetu widzi te korki, które porobiły się właśnie za jego kadencji. Inwestycjami to byłyby firmy, które by pościągał i które zatrudniły by co najmniej ( w sumie) około 1000 - 2000 pracowników i to za godziwe pieniądze. Niestety, tego nie ma i nie ma nawet widoków. Prezydent bawi się w sprawy efekciarskie, jakieś krzaczki, kwiatki, parki, gazony, niewielka zmiana ruchu, to nie są inwestycje, które wpłyną na rozwój miasta! Poprzednicy także wiele robili np. wodociągi, kanalizacje, ale to nie daje tego blichtru. Bo jest w ziemi, zasypie się i nie widać.

 • Link do komentarza ech sobota, 11 marca 2017 20:02 napisane przez ech

  Wojtku ale to są normalne sprawy miejskie jakie były , są i będą robione za publiczne pieniądze . Twoje zachwyty to tak jakbyś codziennie elektrowni dziękował że dostarczają tobie prąd za który płacisz.

 • Link do komentarza mieszkaniec ul. Pstrowskiego sobota, 11 marca 2017 19:27 napisane przez mieszkaniec ul. Pstrowskiego

  Panie Prezydencie proszę o naprawę ul. Pstrowskiego. Mieszka tam wielu mieszkańców i mieści się 25 podmiotów gospodarczych. Nawierzchnia to tragedia, brak odwodnienia i pasów, a na końcu ulicy droga gruntowa. To wszystko zaledwie 2,5 km od Urzędu Miejskiego.

 • Link do komentarza Wojtek sobota, 11 marca 2017 12:28 napisane przez Wojtek

  Brawo Panie Prezydencie! Nareszcie widać, jakieś inwestycje w tym mieście, a ludzie, którym coś nie pasuje zawsze się znajdą, bo nie sposób wszystkim dogodzić. Więc nie ma się czym przejmować, tylko dalej inwestować. Pozdrawiam

 • Link do komentarza dojeżdżająca sobota, 11 marca 2017 10:37 napisane przez dojeżdżająca

  Ad Mieszkaniec - firmy autobusowe przez lata nie zainwestowały w infrastrukturę przy dworcu, by chociaź miało to jako taki wygląd. Nie utwardzili porządnie placu przylegającego do poczty, nie ma porządnej poczekalni, wygląda to wszystko, jak na dzikim wschodzie. Czasy się zmieniają, a oni stoją w miejscu, nawet nie pomysleli o nowym dworcu autobusowym z peronami. A Sindbad za darmo nie korzysta z tego placu, więc mają z czego przeprowadzać remonty. Dworzec PKP jest już jako taki, dlaczego nie odnajmują od niego części pomieszczeń na rzecz swoich pasażerów? Nie potrafię tego zrozumieć.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 11 marca 2017 02:28 napisane przez Mieszkaniec

  Jestem ciekawy jak załatwią temat wyjazdu autobusów PKS z peronu , a także spotkanie na łuku z autobusem sindbada.

 • Link do komentarza Patryk piątek, 10 marca 2017 18:47 napisane przez Patryk

  Brawo! Proponuje jeszcze coś zrobić z ulicą Cierpięgi. To co tam się dzieję między 7 a 9 i 14 a 16. To jest chore!

 • Link do komentarza avalon piątek, 10 marca 2017 16:50 napisane przez avalon

  Tuskowi i Komorowi liście na ogród leciały więc wydali polecenie kontrolowanej opozycji żeby wydała dekret o pozwoleniu na wycinanie drzew.

 • Link do komentarza mjj piątek, 10 marca 2017 15:54 napisane przez mjj

  Zmiany komunikacyjne są potrzebne, jak nigdy dotąd. Zwiększająca się liczba pojazdów powoduje, ze w godzinach szczytu ulice są zapchane do granic możliwości. Niestety, światła na skrzyżowaniu Mieszka I i Kościuszki spowodowały poważne utrudnienia w płynności ruchu i niech fachowcy się temu przyjrzą, co trzeba poprawić, by nie dochodziło do blokowania skrzyżowania ulicy Warszawskiej z Kościuszki. Natomiast w kwestii parkingów - moje uznanie, Każde kolejne miejsce do parkowania jest na wagę złota! A miejsca do parkowania przy cmentarzu św. Piotra po prostu są wprost nieocenione dla odwiedzających tę nekropolię i uczestników pogrzebów.

 • Link do komentarza Stefan12 piątek, 10 marca 2017 14:09 napisane przez Stefan12

  A mówią, że to PiS drzewa wycina...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane