Wydrukuj tę stronę
wtorek, 28 marca 2017 08:22

Konsultacje społeczne ws. planowanej obwodnicy

 
Konsultacje społeczne ws. planowanej obwodnicy źródło: Koncepcja

Trzy propozycje poprowadzenia nowej drogi na południu Gniezna będą konsultowane na spotkaniu z mieszkańcami, na które zapraszają urzędnicy.

Wybór wariantu budowy nowej drogi na terenie Gniezna - połączenia ulicy Wrzesińskiej (droga krajowa nr 15) oraz Witkowskiej (droga wojewódzka nr 260) w Gnieźnie, będzie przedmiotem konsultacji społecznych, które zaplanowano na 11 kwietnia br.

Z uwagi na wzrastające natężenie ruchu drogowego, w tym w szczególności pojazdów ciężkich, a także ze względu na konieczność zapewnienia dogodnego dojazdu do terenów inwestycyjnych, władze Miasta Gniezna zdecydowały o budowie nowej drogi łączącej ul. Wrzesińską z ul. Witkowską. Trasa wyznaczona została w południowej części miasta, w rejonie Lasu Miejskiego. W tym celu powstały trzy warianty inwestycyjne przebiegu drogi, a dla wariantu wskazanego na konsultacjach społecznych jako preferowanego (najkorzystniejszego), będzie uzyskiwana decyzja środowiskowa.

Wariant nr 1 o długości 1855 metrów rozpoczynać się będzie na ul. Wrzesińskiej na wysokości obecnego skrzyżowania z ul. Pustachowską i przebiegać będzie skrajem lasu z pominięciem osiedla Pławnik i wchodzić ma ul. Witkowską na początku Lasu Jelonek. Droga ta krzyżować się będzie na całej długości tylko z ul. Grunwaldzką

Wariant nr 2 o długości 2285 metrów rozpoczynać się będzie na ul. Wrzesińskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Graniczną i przebiegać będzie w poprzek Lasu Miejskiego, przecinając strzelnicę i wchodząc w ul. Witkowską na wysokości w połowie Lasu Jelonek. Droga ta krzyżować się będzie na całej długości z ul. Grunwaldzką i Sosnową.

Wariant nr 3 o długości o długości 2755 metrów rozpoczynać się będzie na ul. Wrzesińskiej na wysokości ul. Wiązowej i Jesionowej i kierować się będzie w poprzek Lasu Miejskiego krzyżując się z ul. Grunwaldzką i Sosnową, na wysokości Nowaszek skręcając w ul. Witkowską.

Pliki z opisami i rysunkami ww. wariantów budowy obwodnicy są do pobrania w plikach udostępnionych pod artykułem.

Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy na konsultacje społeczne:

Miejsce: sala nr 112, budynek 5
Adres: PWSZ, ul. Wrzesińska 
Data: 11 kwietnia 2017 roku
Godzina: 18.00.

 

Galeria

22 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec