wtorek, 16 maja 2017 10:09

Latem będą kolejne utrudnienia na ul. Roosevelta

 
Latem będą kolejne utrudnienia na ul. Roosevelta archiwum redakcji

Przedostatni etap budowy kanalizacji i sieci wodociągowej na tytułowej ulicy czeka w tym roku mieszkańców wschodniej części Gniezna. Oznacza to kolejne utrudnienia w ruchu w tym rejonie.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ogłosiło przetarg w celu wyłonienia wykonawcy trzeciego etapu budowy systemu instalacji podziemnych - kanalizacji deszczowej, sanitarnej i sieci wodociągowej. Realizacja inwestycji rozpocznie się w miejscu zakończenia w ubiegłym roku drugiego etapu, a więc na wysokości przepustu wodnego pomiędzy ul. Kujawską a Mogileńską i zostanie przeprowadzona na długości niemal pół kilometra, do skrzyżowania z ul. Trzemeszeńską i Kasztelańską.

Prace rozpoczną się najpóźniej na przełomie czerwca i lipca, a potrwać mogą - zgodnie z założeniami przetargu - do końca października 2017 roku. Jeśli jednak, podobnie jak w roku ubiegłym, pogoda dopisze prowadzonej inwestycji, może się ona zakończyć przed tym czasem.

Po ukończeniu zadania, które jest niezbędne dla rozbudowujących się w tej części miasta osiedli, droga zostanie odtworzona w podobnym standardzie, jak na poprzednich dwóch etapach, wykonanych w ostatnich latach. Ponadto wykonawca zostanie zobowiązany nie tylko do ułożenia nawierzchni asfaltowej i budowy umocnionego pobocza po prawej stronie jezdni (jadąc w kierunku miasta), ale także budowy chodnika po lewej stronie drogi, który będzie kontynuacja wykonanego w ubiegłym roku ciągu pieszego.

W 2018 roku planuje się wykonanie ostatniego etapu tej inwestycji - od ul. Kasztelańskiej aż do granicy miasta.

1 komentarz

  • Link do komentarza avalon wtorek, 16 maja 2017 22:14 napisane przez avalon

    Czy tylko mi się wydaje, czy oni walczą z tą wąską uliczką już kilka lat i dłubią po kilkaset metrów rocznie?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane