czwartek, 18 maja 2017 17:00

Poszerzą skrzyżowanie ul. Dalkoskiej i św. Wawrzyńca

 
Poszerzą skrzyżowanie ul. Dalkoskiej i św. Wawrzyńca fot. Rafał Wichniewicz

Rozpoczęły się działania w kierunku poprawienia sytuacji w rejonie tytułowego zbiegu ulic. W tym celu wyburzono mur, ale na efekt końcowy trzeba będzie jeszcze poczekać.

W planie docelowym jest poszerzenie na niewielkim odcinku ul. Dalkoskiej u wylotu w kierunku ul. Kościuszki o około półtora metra. Po raz pierwszy informacje o takim zamyśle pojawiły się w ubiegłym roku, a obecnie weszły w fazę realizacji.

W ostatnich dniach na zlecenie Urzędu Miejskiego dokonano rozbiórki pobliskiego muru na długości kilkunastu metrów. Pozostałą część zadania wykonać ma Powiatowy Zarząd Dróg. 

Docelowo rozwiązanie to pozwoli na przedłużenie dwóch pasów ruchu z ul. Kościuszki (jazdy na wprost oraz prawoskrętu). Dzięki temu zarządcy dróg liczą na nieco szybsze rozładowanie zatoru, jaki często powstaje na ul. Dalkoskiej. Często ma to miejsce, gdy niektóre pojazdy chcą skręcić w ul. św. Wawrzyńca, ale skutecznie uniemożliwiają im to nadjeżdżający od strony ul. Kościuszki. W tym momencie często samochody blokują przejazd pozostałym czekającym w korku.

Na ukończenie tego zadania trzeba będzie jednak poczekać. Jak udało się nam oficjalnie dowiedzieć, Powiatowy Zarząd Dróg planuje obecnie iż zadanie to zostanie wykonane dopiero w 2018 roku z uwagi na fakt iż obecnie środki finansowe na działania inwestycyjne są już rozdysponowane.  

12 komentarzy

 • Link do komentarza Jerzy poniedziałek, 22 maja 2017 11:04 napisane przez Jerzy

  Hans,
  W zakresie utrzymania dróg, miasta na prawach powiatu nie mają różowo.
  Do utrzymania z własnego budżetu mają wszystkie drogi i ulice w granicach miast, łącznie z drogami wojewódzkimi i krajowymi (z wyłączeniem "eSek" i autostrad. Dorzuć do utrzymania do budżetu Gniezna utrzymanie DK15 (teraz to 15 kilometrów w dużej mierze dwupasmówki), kilkanaście kilometrów dróg wojewódzkich i obecne powiatówki. Można się wprawdzie starać o dotacje, ale chętnych zwykle jest dużo więcej niż możliwości finansowych, zwłaszcza teraz, gdy budżet państwa cieniutko przędzie, a inwestycje nawet w nowe projekty dróg leżą.

 • Link do komentarza gnieźnianin piątek, 19 maja 2017 20:40 napisane przez gnieźnianin

  Hans,

  Piła i Ostrów Wielkopolski nie są miastami na prawach powiatu.

  W Wielkopolsce mamy następujące miasta na prawach powiatu:

  Poznań, Konin, Kalisz i najmniejsze ze wszystkich wymienionych miast - Leszno.

  Jakby nie patrzeć to Piła, Ostrów i Gniezno są na tyle dużymi miastami, że kilku zarządców dróg to tak naprawdę problem....

 • Link do komentarza do kierowca piątek, 19 maja 2017 08:40 napisane przez do kierowca

  No i co z tego? Jeśli Budasz chce zamknąć tą sprawę raz na zawsze to trzeba zamknąć trzy mosty, chyba, że chcesz remontować bez zamykania, ale napisz jak.

 • Link do komentarza Hans piątek, 19 maja 2017 08:37 napisane przez Hans

  Urząd Miejski takie coś jak widać może "od ręki", a powiatowi jak zwykle zaciąga się na rogach.... Już dawno mówiłem, że miasto wielkości Gniezna powinno być miastem na prawach powiatu (patrz Piła, Ostrów Wlkp.)

 • Link do komentarza mala piątek, 19 maja 2017 07:34 napisane przez mala

  Ludzie dogodzić ciężko. Cieszmy sie ze tyle jest robione

 • Link do komentarza avalon piątek, 19 maja 2017 00:47 napisane przez avalon

  Nie rozumiem tego artykułu....
  Z opisu wynika, że raczej powstanie pas do skrętu w LEWO w Wawrzyńca, a nie w prawo na wiadukt. Przedłużenie pasa do skrętu na wiadukt nie odblokuje ruchu na wprost gdy ktoś czeka żeby skręcić w Wawrzyńca na wcześniejszym skrzyżowaniu...

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 18 maja 2017 20:29 napisane przez Kierowca

  2018 rok bez pośpiechu. Teraz już wiem dlaczego szpital budują tyle lat. Szkoda słów...

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 18 maja 2017 18:39 napisane przez kierowca

  Od 1 lipca tego roku zostaną zamknięte 3 mosty. Ale będzie cyrk......

 • Link do komentarza Seba czwartek, 18 maja 2017 18:35 napisane przez Seba

  I kolejne drzewa do wycięcia? Mam nadzieję że nasadzenia będą w to miejsce?
  Obudzimy się zimą w chmurze smogu ...

  Pankracy masz rację - ale nic z tego nie będzie ... za dużo stołków do obsadzenia z klucza partyjnego ...

 • Link do komentarza @@@ czwartek, 18 maja 2017 18:11 napisane przez @@@

  pankracy = tyle czasu podjeżdżasz to jeszcze rok dasz radę, a powiat musi zrobić projekt, wycenić, zorganizować przetarg, potem musi ktos wygrać i zrobić, odebrać, zapłacić.... biurokracja miele powoli////

 • Link do komentarza Gosia czwartek, 18 maja 2017 17:39 napisane przez Gosia

  Czyżby, któryś z urzędników dojezdzal z Dalek do miasta i zdenerwowany go podjazdy pod górę i korki poranne w drodze do pracy?

 • Link do komentarza pankracy czwartek, 18 maja 2017 17:39 napisane przez pankracy

  Co???? 2018? To Urzad zrobil wszystko szybko, a Powiat teraz ma zwlekac z inwestycja???? Co to ma byc??? Od dawna twierdzilem, ze Powiaty powinny zostac zlikwidowane i Urzedy powinny zarzadzac calym miastem nie byloby tego balaganu :(((((((((

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane