Jesteś tutaj:Gospodarka Wprowadzono zakaz połowu ryb na Jeziorze Jelonek
piątek, 19 maja 2017 14:43

Wprowadzono zakaz połowu ryb na Jeziorze Jelonek

 
Wprowadzono zakaz połowu ryb na Jeziorze Jelonek fot. Rafał Wichniewicz

Działania prowadzone na tytułowym akwenie, zmierzające w celu poprawy stanu wody, wymusiły wprowadzenie pewnych ograniczeń na okres kilku lat.

W związku z prowadzonymi przez Miasto Gniezno działaniami mającymi na celu poprawę jakości wód jeziora Jelonek, w tym polegających na zastosowaniu biomanipulacji rybami drapieżnymi, wystąpiono do Marszałka Województwa Wielkopolskiego z wnioskiem w sprawie uznania jeziora Jelonek za zbiornik nieprzydatny do prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Decyzją DR-I.7142.2.2017 z dnia 09.05.2017r. uznał jezioro Jelonek za nieprzydatne do prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej do dnia 31 marca 2022 r. Wiąże się to m.in. z zakazem amatorskiego połowu ryb na jeziorze Jelonek w okresie do 31 marca 2022r.

O zakazie połowu będą informowały tablice informacyjne umieszczone wokół Jeziora Jelonek.

źródło: UM w Gnieźnie

9 komentarzy

 • Link do komentarza Adi wędkarz piątek, 14 grudnia 2018 14:11 napisane przez Adi wędkarz

  Zróbcie z Jelonka łowiski no kill, pod scisłą ochroną.

 • Link do komentarza Andrzej wtorek, 23 maja 2017 16:42 napisane przez Andrzej

  A w czym ma to pomoc aby woda byla czysta poprzez zakazu wedkowania?

 • Link do komentarza też kierowca sobota, 20 maja 2017 21:18 napisane przez też kierowca

  ad. kierowca - żeby to tylko chodziło o zakaz parkowania , dzisiaj w Gnieźnie na dwóch skrzyżowaniach jadąc na wprost byłem wyprzedzany pasem do skrętu w lewo, a co tam dopiero jakieś rybki

 • Link do komentarza Kierowca sobota, 20 maja 2017 20:24 napisane przez Kierowca

  Nopisdu masz rację, to tak samo jak kierowcy parkujący na zakazach po całym mieście. Również się boją... Żart I te śmieszne akcje straży miejskiej informujące o zakazach. Przecież są znaki i kropka.

 • Link do komentarza Koryfeusz sobota, 20 maja 2017 13:26 napisane przez Koryfeusz

  pierożek, to już ich problem. Prawidłowo funkcjonujący człowiek powinien wykazać minimum zainteresowania tym co dzieje się w jego otoczeniu czy okolicy, aby wiedział to co wiedzieć powinien. Miłośnicy wędkowania powinni więc interesować się tym, czy na danym akwenie można łowić ryby czy wprowadzono zakaz. To tak jak człowiek chcący pojechać pociągiem, aby dotrzeć na określoną godzinę. Będzie on sprawdzać rozkład jazdy, aby wiedzieć jakim pociągiem pojechać. Tak samo tu należy dokonać pewnego rozeznania.

 • Link do komentarza pierożek piątek, 19 maja 2017 23:27 napisane przez pierożek

  a jak zostaną poinformowani ci "moczykije" - oni tam przychodzą rankiem kiedy szarawo, więc informacji rozwieszonych nie przeczytają.... internetu też raczej nie sprawdzają....

 • Link do komentarza Heniol piątek, 19 maja 2017 19:05 napisane przez Heniol

  Z tego zdjęcia widać, jak Weneja zarasta trzciną. Dlaczego jest nieusuwana? To ważniejsze dla ekologii niż nowe klomby w parczkach.

 • Link do komentarza Nopisdu piątek, 19 maja 2017 15:08 napisane przez Nopisdu

  Ale się moczykije zmartwią. I zapewne się przejmą zakazem. Ha ha ha. I kto będzie ten zakaz egzekwował.

 • Link do komentarza Marek Dener piątek, 19 maja 2017 14:52 napisane przez Marek Dener

  A gdzie ta fontanna??? Wczoraj jej nie widziałem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane