poniedziałek, 22 maja 2017 09:00

Hala widowiskowo-sportowa - zdjęcia z budowy

 
Hala widowiskowo-sportowa - zdjęcia z budowy fot. Rafał Wichniewicz

W ramach piątkowego spotkania radnych miejskich, zasiadających w Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, odbyła się wizyta na terenie budowy tytułowej inwestycji.

Piątkowe posiedzenie odbywało się w terenie i dotyczyło przedsięwzięć w infrastrukturę sportową. Jednym z elementów, a na pewno największym z tego zakresu, była budowa hali widowiskowo-sportowej przy ul. Paczkowskiego. Tutaj działacze oraz urzędnicy spotkali się z przedstawicielami wykonawcy, który oprowadził po budynku, pokazując i omawiając kolejne etapy czekających prac. Te obecnie powoli zmierzają w kierunku rozpoczęcia wykończeń. Obecnie hala jest już w większości zakryta, a trwają działania zamykające wjazd techniczny do wnętrza i niedługo ruszy układanie tynków oraz posadzek, a także stolarka okienna i elewacja.

W trakcie spotkania omawiano kwestie podziału pomieszczeń oraz ich przeznaczenia, a radni pytali także o zakres dyscyplin sportowych, jakie będą mogły rozgrywać swoje spotkania w tym miejscu. Zgodnie z umową obiekt ma być ukończony w połowie 2018 roku.

20 komentarzy

 • Link do komentarza kibic wtorek, 23 maja 2017 11:52 napisane przez kibic

  Jeżu, nie sztuka upchnąć 1200 luda na halę. Sztuką jest zapewnić im całą potrzebną infrastrukturę, a tego jak narazie nie widać. Logistyka zawiodła na całego. No chyba, że Miasto kupi działkę, którą ktoś tak oferuje do sprzedaży.

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 23 maja 2017 10:06 napisane przez rezigiusz

  @Mieszkaniec ale @Jeź napisał że firma ma "rekomendacje" ☺

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 22 maja 2017 20:06 napisane przez Mieszkaniec

  Halę buduje ta sama firma co targowisko...Dziękuję bardzo. Też płytki będą luźne ?

 • Link do komentarza zadowolony poniedziałek, 22 maja 2017 18:23 napisane przez zadowolony

  Co chcecie od targowiska? Interes tam tak dobrze kwitnie, ze ta cała zgraja kupców już parę minut po 15:00 zwija żagle i pracujący do południa mogą sobie co najwyżej pomarzyć o zakupach na rynku. Jak by im ciężko szło, to handlowali by co najmniej do 18:00. Taka to prawda o tym targowisku. A, że komuś przecieka na parking? Przecież to nie garaż, tylko wykorzystanie dodatkowego miejsca na parkowanie. Samochód nie jest z cukru, więc się nie roztopi! Ja stawiam samochód na ulicy i jak mi zmoknie to nie płaczę.

 • Link do komentarza ?/!## poniedziałek, 22 maja 2017 17:37 napisane przez ?/!##

  Tylko dach niech zrobią szczelny żeby nie przeciekał

 • Link do komentarza EagleEye poniedziałek, 22 maja 2017 16:59 napisane przez EagleEye

  @Jeź weź sie nie jeź tak bardzo bo Ci kolce wypadną. Co mnie interesuja rekomendacje wykonawcy jak chyba nie widziałes to co jak wybudowal w centrum miasta zwane targowiskiem a raczej pośmiewiskiem. Po trzech latach wyglada to jakby mialo z 10 lat ze o poprawkach poprawek wspomnianych juz napisalem wcześniej. Kurka "rekomendacje" no bo chyba sie ze tak powiem ...
  Co do kosztow eksploatacji to zgodze ale jak bylo to uchwalane na RM to szefa Magistratu malo to interesowalo bo bylo "zastaw sie a pokaź sie" bez racjonalnego przemyślenia ile to pozniej bedzue kosztować w uźytkowaniu

 • Link do komentarza budowlaniec poniedziałek, 22 maja 2017 16:38 napisane przez budowlaniec

  1200 ludzi to tam się upchnie, jak wykorzysta się wszystkie miejsca siedzące i stojące. Na wcisk. Szatnia na 1200 ludzi? Żadna. Zaplecze biletowo bufetowe (też potrzebne) na ponad 1000 ludzi? Żadne. Zaplecze sanitarne? Chyba tojtoje! Bezpieczeństwo p/poż .? O infrastrukturze dojazdowo parkingowej nawet nie warto wspominać. Kompletna bezmyślność. No, ale dla prostaków element wyborczy jak znalazł. Niestety, z naszych podatków.

 • Link do komentarza pela poniedziałek, 22 maja 2017 16:20 napisane przez pela

  jakaś taka mała się wydaje ta hala....

 • Link do komentarza joe poniedziałek, 22 maja 2017 16:14 napisane przez joe

  Jeż, ale zwróć uwagę na to, jak już obecnie wygląda otoczenie tej hali. Miasto stawia na rewitalizację zieleni w tym rejonie, planuje się wybudowanie parkingu w miejscu, gdzie już teraz jest dziki parking wzdłuż ul. Zabłockiego, a do tego powstanie niewielki parking (coś na 100 miejsc, jak pamiętam) dla samej hali. To gdzie będą parkować pozostali, którzy przyjadą np. na ligowy mecz? Na koncert Zenka? Współczuję mieszkańcom, pobliskich bloków i policji, która będzie musiała ogarniać bajzel.

 • Link do komentarza Jeż poniedziałek, 22 maja 2017 15:48 napisane przez Jeż

  W 2012 roku w mieście 4 razy większym od Gniezna z I ligowym klubem siatkarskim oddano do użytku halę widowisko-sportową o pojemności ok. 5900 miejsc. Hala wypełniła się w pełni przez 5 lat trzykrotnie. Kosztowała ponad 70 mln zł. Dlatego nie rozumiem dlaczego hala o pojemności 1200 miejsc jest dla Gniezna za mała. Czy malkontenci wiedzą ile kosztuje eksploatacja hali. Z waszych podatków miasto będzie musiało sfinansować koszty które przekroczą przychody. A niestety koszty eksploatacji rosną wraz z wielkością horrendalnie.
  Hala spełnia wymagania ligowe siatkarskie i koszykarskie - jej wysokość blisko 10 m. Nie spełnia wprawdzie wymagań dla rozgrywek FIVB, ale na mecze reprezentacji w siatkówce w lidze światowej raczej nie ma co liczyć. Na koncert Metalliki, Skorpionsów, czy Adelle też nie. A ilość widzów na koncertach poważnych wykonawców w Pomniku czy w Teatrze raczej nie powala. No chyba że replay z Zenka Martyniuka.....
  Wykonawca ma rekomendacje od poważnych nie tylko krajowych podmiotów - wystarczy chcieć to sprawdzić.
  Czy w Gnieźnie to same marudy mieszkają, dlaczego fajne rzeczy musicie obrzydzić? Jak nie podoba Wam się w Gnieźnie to może znajdźcie sobie inne miejsce na Ziemi które spełni Wasze oczekiwania.

 • Link do komentarza Micio poniedziałek, 22 maja 2017 15:48 napisane przez Micio

  Teraz już nie ma gdzie parkować, a jak będą imprezy w hali to strach pomyśleć. Będzie jak na pikniku lotniczym w powidzu :-)

 • Link do komentarza EagleEye poniedziałek, 22 maja 2017 15:26 napisane przez EagleEye

  Wydaje mi sie ze hala przy SP nr.2 jest wieksza niz to co buduje obecnie miasto pod nazwa hala widowiskowo-sportowa za tyle mln. zł

 • Link do komentarza Stefan12 poniedziałek, 22 maja 2017 15:25 napisane przez Stefan12

  Aż 1.200 osób ma się tam pomieścić. Kupa ludzia...

 • Link do komentarza Hans poniedziałek, 22 maja 2017 15:21 napisane przez Hans

  Sprawdzcie sobie w dokumentacji przetargowej... hala nie jest za niska, będzie spełniała nawet wymogi polskiej ekstraligi siatkarskiej.

 • Link do komentarza miejscowy poniedziałek, 22 maja 2017 12:53 napisane przez miejscowy

  Beznadzieja! Tak się nie projektuje sal sportowych, które mają pełnić równocześnie sal widowiskowych. Po pierwsze za niska! Po drugie amfiteatralne siedzenia powinny być tylko z jednej strony, pod którymi urządza się pomieszczenia pomocnicze. Nadto powierzchnia dla uprawiania dyscyplin sportowych powinna być znacznie większa tak, by w razie imprez np. pozasportowych można było na niej ustawić dodatkowe krzesła dla widzów. Kompletna bezmyślność decydentów poraża. I znowu będzie coś bylejakie nie dostosowane do wymogów, a przede wszystkim potrzeb 70 tysięcznego miasta.

 • Link do komentarza Dawid poniedziałek, 22 maja 2017 12:47 napisane przez Dawid

  Szkoda, że pojemność taka mała, jak już robić halę to porządną... Szału nie robi

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 22 maja 2017 12:32 napisane przez czytelnik

  Na murach widać POklejenia, coś podobnego do szpitala?

 • Link do komentarza :-( poniedziałek, 22 maja 2017 10:42 napisane przez :-(

  @rezigiusz - też mam takie wrażenie że targowisko już nadaje się do remontu

 • Link do komentarza ertyuiop poniedziałek, 22 maja 2017 10:40 napisane przez ertyuiop

  wygląda jak trochę większa szkolna sala gimnastyczna

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 22 maja 2017 10:11 napisane przez rezigiusz

  Z tego co widzę z zdjęć to ''szału nie ma'' co do wysokości i pojemności a tak przynajmniej wnioskuję z okazanych zdjęć. Proszę nie mieć mi tego za złe ale widać to iż ilość miejsc siedzących nie będzie powalająca

  Tak na marginesie czy czasem nie buduje ten obiekt ten sam wykonawca który to wybudował ''przepiękne'' targowisko przy ul. Warszawskiej które to byłego prezydenta pozbawiło mandatu rządzenia w Magistracie gdzie co chwile są poprawki przy cieknącym stropie na parking i poprawiane jest to co było już poprawiane. Coś mi się wydaje iż historia się powtórzy w 2018

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane