środa, 07 czerwca 2017 15:46

Rusza przebudowa ul. Orzeszkowej - wytyczono objazd

 
Rusza przebudowa ul. Orzeszkowej - wytyczono objazd archiwum redakcji

Od czwartku 8 czerwca rozpoczyna się długo oczekiwany remont jednej z najważniejszych ulic, prowadzącej na os. Skiereszewo. Z tego powodu wyznaczono objazdy dla kierowców oraz autobusów MPK.

Inwestycja, która pochłonie w sumie 2 mln złotych, rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu i potrwa do końca listopada 2017 roku. Na nowej drodze pobudowana zostanie nowa instalacja kanalizacyjna, a także podbudowa, chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie (zobacz projekt).

Od czwartku 8 czerwca ulica na odcinku o długości 475 metrów, a więc od ul. Cienistej do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego będzie zamknięta dla ruchu i w tym celu wyznaczone zostaną objazdy.

Kierowcy, chcący udać się od strony ul. Dalkoskiej lub Kostrzewskiego w kierunku Skiereszewa, będą musieli przejechać ul. Rzepichy (w kierunku kotłowni PEC) i dalej wytyczoną niedawno ul. Lema. Jadący od strony Skiereszewa będą musieli się udać do miasta tą samą trasą.

Na czasowe zmiany muszą się nastawić także mieszkańcy ul. Ziemowita i Przemysława II, gdyż na czas remontu obie będą dwukierunkowe i obowiązywać na nich będzie zakaz zatrzymywania się. Mieszkańcy bloków stojących przy ul. Orzeszkowej będą mieli wyjazd od strony ul. Cienistej - zlikwidowany zostanie fragment betonowego płotu.

Co z kursami MPK? Linie nr 8 i 22 od czwartku od godziny 8:00 do odwołania będą jeździć z pominięciem ul. Orzeszkowej. Objazd prowadzony będzie przez ul. Cienistą, Rzepichy i Lema. Przystanek MPK, który był przy skrzyżowaniu ul. Orzeszkowej z Ziemowita zostanie przeniesiony na ul. Cienistą. Drugi przystanek przy ZOL zostanie przeniesiony w rejon skrzyżowania ul. Orzeszkowej i Lema.

 

źródło: UM w Gnieźnie

12 komentarzy

 • Link do komentarza Maximus czwartek, 08 czerwca 2017 21:59 napisane przez Maximus

  lsnkglk - Po pierwsze: zapraszam, popytaj, pochyl się nad problemem...a nie opieraj się na opiniach "jak znam". Po drugie: tu nie chodzi o to, że mi nie pasuje zakaz - bardzo dobrze, że jest - bo w zamyśle ma regulować ruch na tych ulicach. Tu chodzi o sposób rozwiązywania problemów. Postawmy znaki i miejmy w poważaniu ludzi którzy tam mieszkają, miejmy w poważaniu problemy z którymi na co dzień przez 5 miesięcy będą się ludzie borykać. Już dziś odcięto niemalże dojazd do bloków na Orzeszkowej...bo szukają właściciela płotu przy łączniku koło Karmelitanek. Tak się strategicznie podeszło do remontu. Po kolejne: jak chcesz pouczać w kwestii traktowania dróg dojazdowych dla Straży Pożarnej - zapraszam na Winiary. Gwarantuje Tobie, że tam to dopiero jest tykająca bomba. My nie mamy takiego problemu. Po kolejne: droga na Lema w tej formie jest tymczasową - taką jaką zwyczajowo się robi podczas remontów. Czyli niskim kosztem by był przejazd - w tym przypadku bardzo wąski przejazd - gdzie z dużym problemem będzie mijać się osobówka z autobusem MPK. I po ostatnie: apeluje - CZYTAJMY ze zrozumieniem. Pisałem o miejscach postojowych na Rzepichy jako tymczasowe rozwiązanie problemu. Bo tylko takie rozwiązania wychodzą naprzeciw trudnościom tutejszym mieszkańcom. Z tego co już zaobserwowałem ludzie zostawiają tam samochody. Co niestety było do przewidzenia.

 • Link do komentarza Lech czwartek, 08 czerwca 2017 20:31 napisane przez Lech

  Objazd nowo powstałą ulicą Lema to dobre rozwiązanie. Po ukończeniu remontu Orzeszkowe ulica Lema pozostanie i będzie zawsze jakaś alternatywa dla ulicy Orzeszkowej.
  Po zakończeniu remontu Orzeszkowej powinno utrzymać się zakaz parkowania na Ziemowita i Przemysława przejazd tymi ulicami to slalom.

  Dobrze że zlikwidowano ten bezsensowny nakaz skrętu prawo po przejechaniu torów.

 • Link do komentarza lsnkglk czwartek, 08 czerwca 2017 16:21 napisane przez lsnkglk

  Maximusie, jak znam posesje przy ul. Ziemowita i Przemysława, tak każdy ma dosyć miejsca, by wjechać na podwórko przynajmniej trzema samochodami. Jeśli komuś zakaz nie odpowiada, to niech płaci mandat. Jak będzie musiała straż pożarna wjechać, to też niech się mądrzy kierowcy tłumaczą, dlaczego blokują przejazd. Tych ulic nie projektowano pod wieczne parkowanie na chodniku. Asfaltowa droga na ul. Lema to nic innego jak już droga przy okazji na najbliższe lata, dopóki nie zabuduje się ten teren. Miejsca parkingowe na Rzepichy by chcieli... już nie powiem gdzie się przewraca niektórym.

 • Link do komentarza Maximus czwartek, 08 czerwca 2017 15:14 napisane przez Maximus

  lsnkglk -a to musi być zakład pracy by dysponować służbowym pojazdem??
  mc_luta - masz racje wielu mieszkańców nie wjeżdża na swoje posesje, sam tego nie rozumiem, ale nawet pomijając te okoliczności są też inne powody: np. kilka pojazdów w gospodarstwie, albo inne bardziej prozaiczne jak wizyty czy remonty etc. Częściowo problem by rozwiązano gdyby nie puszczono objazdu przez Rzepichy i tą ulicę częściowo na całej długości przeznaczyć na tymczasowe miejsca postojowe. To jest największy błąd tej koncepcji.
  Objazd do Orzeszkowej puścić należało przez Poznańską. Ale nie, lepiej rzucić troszkę asfaltu na tymczasowe klepisko (ul. Lema) i puścić tam ruch dwukierunkowy - "drogą" która jest tak samo wąska jak Ziemowita i Przemysława. Na tych ulicach ciężko będzie się wyminąć nawet bez pozostawionych samochodów mieszkańców

 • Link do komentarza Redakcja czwartek, 08 czerwca 2017 12:12 napisane przez Redakcja

  Dla mieszkańców bloku tworzony jest wyjazd od strony ul. Cienistej - wyjęte zostaną przęsła w płocie i wykonany przejazd na ulicę.

 • Link do komentarza zenon czwartek, 08 czerwca 2017 12:06 napisane przez zenon

  a co z mieszkańcami 8.10.12.14 jaki dojazd do garażu?

 • Link do komentarza mc_luta czwartek, 08 czerwca 2017 11:33 napisane przez mc_luta

  Maximus - Jeszcze raz napiszę, wychodzi wygodnictwo! co do ulic Przemysława i Ziemowita, ludzie mają własne podjazdy do domów ale i tak parkują przy ulicy bo im się nie chce bramy otworzyć. Pisałem już kiedyś o ulicy Pułkowej i Artyleryjskiej, z racji tego iż mieszkam w okolicy, przejechać tamtędy jest trudno, nikt nie wjeżdża w swoje bramy tylko parkuje na ulicy...

 • Link do komentarza Anna czwartek, 08 czerwca 2017 11:16 napisane przez Anna

  No to super, że wreszcie prace ruszają . Mamy nadzieję, że nasza ulica po przebudowie będzie w całości pięknie wyglądała.

 • Link do komentarza lsnkglk czwartek, 08 czerwca 2017 08:17 napisane przez lsnkglk

  ale jakie swoje i służbowe samochody? to tam jakiś zakład pracy jest? Bo do ZOL-u przecież dojazd zostanie

 • Link do komentarza Maximus czwartek, 08 czerwca 2017 07:43 napisane przez Maximus

  A gdzie Ci ludzie mają zostawiać swoje i służbowe samochody? Gdzie uruchomiono parking tymczasowy? Czy jak zwykle...problem ma się sam rozwiązać?? Brawo za zgotowanie piekiełka: remont + przejazd + dziesiątki samochodów

 • Link do komentarza Mar środa, 07 czerwca 2017 22:23 napisane przez Mar

  Mamy nadzieję, że służby będą pilnować tych zakazów zatrzymywania się bo nie wyobrażamy sobie mijania się samochodów na tych wąskich ulicach przy takiej ilości samochodów jakie zazwyczaj tam stoją.

 • Link do komentarza Kierowca środa, 07 czerwca 2017 22:09 napisane przez Kierowca

  Zakaz zatrzymywania się w Gnieźnie nie obowiązuje. Wystarczy się przejechać przez miasto. Tam gdzie zakaz stoją samochody. Dlatego już widzę te ulice dwukierunkowe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane