czwartek, 06 lipca 2017 16:45

Postępuje rewitalizacja Doliny Pojednania

 
Postępuje rewitalizacja Doliny Pojednania źródło: UM w Gnieźnie

W ostatnich dniach zakończono remont kamiennych schodów na terenie tytułowego terenu zielonego, który od lat popadał w coraz większą degradację. Wkrótce nastąpią kolejne działania zmierzające do poprawy sytuacji.

Zakończył się gruntowny remont kamiennych schodów w Dolinie Pojednania, które przeszły go w takim stopniu po raz pierwszy od 2000 roku, kiedy to zostały wybudowane. Roboty objęły demontaż podstopni granitowych, wykucie zmurszałego w licznych miejscach betonu, uzupełnienie go i ponowny montaż stopni. Ponadto wymieniono odwodnienie i uzupełniono kamienne elementy, a także usunięto graffiti i dokonano czyszczenia płyt granitowych.

Jest to kolejny etap rewitalizacji Doliny Pojednania - w ubiegłym roku wykonano m.in. ogrodzenie tego terenu, a w ramach remontu ogrodzenia wokół Sądu Rejonowego, usunięto zdewastowany taras widokowy. W ostatnim czasie rozstrzygnięto także zapytanie ofertowe na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania, obejmującego zagospodarowanie Doliny Pojednania. W założeniach jest m.in. stworzenie w tym miejscu miejsc aktywnej rekreacji zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców Gniezna. Już teraz jednak zwraca się uwagę mieszkańcom, aby widząc akty wandalizmu lub zaśmiecania tego terenu, reagowali i powiadamiali odpowiednie służby.

4 komentarzy

 • Link do komentarza z przeciwka piątek, 07 lipca 2017 12:20 napisane przez z przeciwka

  Jedna z bardziej malowniczych uliczek rozpoczynająca sie od schodów z ul. Grzybowo w kierunku ulicy Franciszkanskiej mogłaby stanowic ciekawy zakątek Starego Miasta. OO. Franciszkanie odnowili teraz swój płot, ale co z tego, jak tam paniusie wyprowadzają swoje pieski, panowie notorycznie piją alkohol i niestety także załatwiają bez żenady swoje potrzeby. Wszyscy razem zasmiecają tę uliczkę a strażników i policji jest tak niewiele, że nie są w stanie wszystkich nauczyć porządku.Moim zdaniem tam co jakiś czas powinien zaglądać jakiś patrol, to może to całe towarzystwo by przekurzono. Niestety lokatorzy domu Grzybowo dokarmiają gołębie i ten bałagan jest spotęgowany odchodami tych ptaszysk. A od lat rura spustowa z dachu tego domu jest rozerwana i w razie deszczu potężne masy wody wylewają się wprost na chodnik. Czy naprawdę nikt tego nie widzi?

 • Link do komentarza Rowerzysta piątek, 07 lipca 2017 10:42 napisane przez Rowerzysta

  Radny Zygmunt po części ma rację. Z dzielnicowych to teraz zrobili już święte krowy,w patrol nie wolno,na żużel i koncert nie wolno,to kpina. Oni mają być od pierwszego kontaktu z obywatelem a obywatel jak prosi o pomoc,to kieruje się go do tych co mają w tym dniu dyżur z kryminalnego i dochodzeniówki. Robię dużo rowerem po mieście i powiecie i naprawdę można wiele zobaczyć z pozycji 2kółek skoro nie chce się chodzić pieszo. Poza tym taki patrol nie rzuca się od razu chuliganom jak radiowóz. Wiele razy widziałem w dużych miastach zaskoczenie penerstwa gdy podjeżdżali z nienacka policjanci czy straż miejska. To dobry sposób na te miejsca zagrożone,o których policja tylko mówi,że są,ale mało robi aby je zlikwidować. Panie i panowie policjanci więcej pieszo i na rowery bo chyba macie,w radiowozie to jak was widzę,to jeden kieruje a drugi bawi się telefonem. I nie ściemniajcie,że macie taki powiat wielki,bo tam was też nie ma,tam robią porządek na gminach policjanci z komisariatów i lepiej im to wychodzi jak w mieście Gniezno.

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT - radny miasta Gniezna piątek, 07 lipca 2017 08:22 napisane przez Marek ZYGMUNT - radny miasta Gniezna

  Oj dużo razy można o tym mówić i dłuuuuugo!!
  Ale co z tego, jeżeli nawet Radni Miasta Gniezna z Komisji BEZPIECZEŃSTWA nie chcą widzieć tego problemu - PROBLEMU BRAKU DZIELNICOWYCH lub innych policyjnych patroli pieszych w najwrażliwszych punktach naszego miasta.
  Zapewne się pojawią, ale dopiero wtedy jak Komenda Powiatowa Policji otrzyma praktykantów ze szkoły w Szczytnie. I będziemy ich widzieli tylko wtedy !!
  A co w pozostałe dni roku???

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 06 lipca 2017 21:27 napisane przez Gnieźnianin

  Cyt. Już teraz jednak zwraca się uwagę mieszkańcom, aby widząc akty wandalizmu lub zaśmiecania tego terenu, reagowali i powiadamiali odpowiednie służby. Pytanie się nasuwa gdzie jest operator monitoringu i odpowiednie służby ? Podobnie się sprawa ma na targowisku miejskim. Wieczorami przy schodach libacje na całego. Policja jeździ po mieście i tego nie widzi ? Ile razy można o tym mówić...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane