środa, 19 lipca 2017 07:39

Brak chętnych na nieruchomości inwestycyjne

 
Brak chętnych na nieruchomości inwestycyjne archiwum redakcji

Negatywnymi wynikami zakończyły się ostatnie dwa przetargi, dotyczące działek pod budownictwo wielorodzinne oraz teren przemysłowo-usługowy. 

​W ostatnim czasie Miasto Gniezno po raz kolejny na przetarg wystawiło nieruchomości, które do tej pory nie cieszyły się zbytnim zainteresowaniem potencjalnych inwestorów. Jedna z nich, składająca się z trzech działek, położona jest u zbiegu ul. Gombrowicza i Fiedlera, w sąsiedztwie nowego osiedla bloków wielorodzinnych przy ul. Orzeszkowej. Ich przeznaczenie jest również pod budownictwo domów wielorodzinnych. Mimo iż za sprzedaż wszystkich z nich Miasto Gniezno planowało zyskać prawie 492 tysiące złotych, do przetargu wyznaczonego na 13 lipca - mimo wpłacenia wadium przez jednego z zainteresowanych - nie zgłosił się jednak żaden chętny.

Warto dodać iż w tym rejonie znajdują się w sumie cztery nieruchomości, które są przeznaczone pod zabudowę wielorodzinną. Zauważalna jest pewna stabilizacja na lokalnym rynku, po boomie trwającym ostatnie 3-4 lata. W chwili obecnej w budowie na terenie Gniezna znajduje się osiem bloków lub zespołów budynków wielorodzinnych, a w planach jest kolejnych siedem (kilka z tych projektów zostało zawieszonych). Tymczasem niektórzy deweloperzy mają problem ze sprzedażą mieszkań w obecnie realizowanych inwestycjach, co zapewne wpływa na decyzję o kolejnych przedsięwzięciach.

Drugi przetarg dotyczył nieruchomości przeznaczonej pod zabudowę przemysłowo-usługową, położoną u zbiegu ul. Kostrzewskiego i Kokoszki. Mimo iż 22 czerwca odbyło się już czwarte rozstrzygnięcie w tej sprawie, to jednak nieruchomość (składająca się z dwóch działek o łącznej cenie 3 mln 779 tys złotych) wciąż nie znalazła zainteresowania wśród potencjalnych inwestorów. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane