wtorek, 08 sierpnia 2017 12:11

Powiat przystępuje do przebudowy dróg

 
Powiat przystępuje do przebudowy dróg archiwum redakcji

W ostatnim czasie rozstrzygnięto przetargi na wykonanie kilku dużych przedsięwzięć drogowych na terenie powiatu gnieźnieńskiego, dzięki czemu ma się poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy.

W miniony poniedziałek Powiatowy Zarząd Dróg poinformował o wybraniu najkorzystniejszej oferty dla I etapu przebudowy drogi Czerniejewo - Wierzyce. Droga, na której ruch samochodowy w ostatnich latach znacznie się zwiększył, wymaga gruntownej przebudowy na całym jej przebiegu.

W marcu informowaliśmy o pozyskaniu przez Starostwo Powiatowe dofinansowania w kwocie 5 mln 619 tysięcy złotych ze środków Unii Europejskiej. Całe zadanie za I etap inwestycji wynieść ma niemalże 7,5 mln złotych. Zgodnie z decyzją PZD, spośród pięciu oferentów wybrano propozycję firmy Zakład Drogowo Transportowy Sławomir Begier z Nekli, który chce się podjąć zadania za kwotę 7 mln 466 tysięcy złotych, dając gwarancję 96 miesięcy. Dzięki pracom, które rozpoczną się w najbliższych tygodniach, na pierwszym etapie przebudowy (wynoszącym około 7 kilometrów), droga zostanie poszerzona, nawierzchnia wyremontowana, pojawi się ścieżka pieszo-rowerowa na odcinku 7 kilometrów oraz zatoki autobusowe. Inwestycja zostanie zakończona do października 2018 roku.

Kilka dni temu rozstrzygnięto także zadanie polegające na poszerzeniu ul. Konikowo w Gnieźnie, wraz z budową ronda na skrzyżowaniu tejże ulicy z ul. Słowackiego i al. Reymonta. Na ten cel planowano przeznaczyć kwotę 952 tys. złotych, jednak oferty dwóch firm, które zgłosiły się do przetargu, znacznie przekroczyły zakładaną cenę. Ostatecznie zadecydowano o wyborze firmy "Badera" z Rudnik, który podejmie się zadania za kwotę 1 mln 323 tys. złotych, dając inwestycji gwarancję 6 lat. Zadanie ma zostać wykonane do 30 listopada 2017 roku.

Kilka tygodni temu rozstrzygnięto także przetarg na przebudowę drogi powiatowej z Trzemeszna do Witkowa na odcinku z Witkowa do Folwarku. Zamawiający podał wartość 1 mln 955 tys. złotych, jakie planuje się przeznaczyć na tę inwestycję, a ostatecznie zadecydowano o wyborze oferty firmy "Inodrog" z Inowrocławia, która wykona inwestycję za przeszło 2 mln 143 tys. złotych, dając 6 lat gwarancji.

W najbliższych dniach rozstrzygnięty zostanie także przetarg na wspomnianą kilka dni temu wymianę nawierzchni na dwukilometrowym odcinku drogi (przedłużenia ul. Orcholskiej) z Wełnicy w kierunku osiedla Wichrowe Wzgórze. Na to zadanie zaplanowano przeznaczyć 310 tys. złotych.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Karolina środa, 09 sierpnia 2017 16:18 napisane przez Karolina

  Ale osły z was. Przecież jest napisane, że powiat a nie miasto, więc chyba droga do Witkowa czy czerniejewa leży w powiecie?

 • Link do komentarza powiatowy wtorek, 08 sierpnia 2017 19:06 napisane przez powiatowy

  a i tak zaraz powiedzą, że powiat ledwo coś robi, podczas gdy w tym roku na inwestycje drogowe wydaje się najwięcej w historii tego samorządu.

 • Link do komentarza kwinto wtorek, 08 sierpnia 2017 17:06 napisane przez kwinto

  Widzisz Teodorze, mało wiesz nt. poszerzenia ul. Konikowo i tego, jakie były kulisy tej sprawy. Heiluj dalej dla Budasza.

 • Link do komentarza Teodor wtorek, 08 sierpnia 2017 15:59 napisane przez Teodor

  Prezydent za budowę drogi do Witkowa czy Czerniejewa oczywiście nie odpowiada, ale za Konikowo już tak - gdyby Budasz z ekipą nie zabrali się za tą ruderę przy "wąskim gardle" od Słowackiego, nie wykwaterowali ludzi i nie przycisnęli Starostwa o remont ich ulicy (i jeśli dobrze kojarzę też nie dorzucili się z kasy miasta do inwestycji), to ruch jednokierunkowy byśmy pewnie mieli tam jeszcze przez kolejne 10 lat.. dlatego szacun się należy.

  Mimo, że Budasz niestety też ma tendencje z Gawłami i innymi podobnymi się babrać w tych tematach żołnierzy wyklętych czy jakichś imprez paramilitarnych z lubiącymi się przebierać w żołnierzyków, to widzę że przynajmniej oprócz tych narodowo-"patriotycznych" szopek faktycznie jeszcze robi coś dla miasta;
  Dawno nie ruszono na raz tylu rzeczy, które od lat wołały o ruszenie: Pocztowa/Konikowo, 'Trzy Mosty' no i nowy dojazd do strefy ekonomicznej Osiniec->strefa przy Kolejowej i Cegielskiego, z pominięciem ul Słonecznej.
  Przynajmniej widać w tym jakieś kompleksowe myślenie o całym układzie komunikacyjnym, a nie tylko doraźne łatanie pojedynczych problemow.

 • Link do komentarza normalny wtorek, 08 sierpnia 2017 14:13 napisane przez normalny

  3 lata i w koncu jest! Plan na budowe drog! 3 drogi w ciagu 3 lat. Dobrze, ze jest kasa z UE i budzetu magistratu, bo pewnie bylby problem nawet z tymi 3 drogami.

 • Link do komentarza abc wtorek, 08 sierpnia 2017 14:03 napisane przez abc

  Muszą chwalić. Wytyczne to wytyczne. Ale sposćb w jaki to robią demaskuje ich poziom inteligencji i kompetencji.

 • Link do komentarza kwinto wtorek, 08 sierpnia 2017 13:41 napisane przez kwinto

  Prezydent odpowiedzialny jest za budowę drogi z Czerniejewa do Wierzyc? A może z Witkowa do Folwarku? Widać, że przydupasy trollują sieć chwaląc swojego niczym pretorianie cesarza.

 • Link do komentarza kasia wtorek, 08 sierpnia 2017 12:49 napisane przez kasia

  dobra robota. Prezydent faktycznie obudzil to miasto. Inwestycja za inwestycja :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane