środa, 23 sierpnia 2017 07:09

Trwa rozbiórka dwóch z trzech wiaduktów

 
Trwa rozbiórka dwóch z trzech wiaduktów fot. Rafał Wichniewicz

To widok, na który od lat czekali liczni gnieźnianie - w ciągu kilku dni z krajobrazu znikną dwa, nieużywane od lat wiadukty kolejowe, znajdujące się pomiędzy ul. Słoneczną a al. Reymonta.

Zadanie, wykonywane przez Polskie Koleje Państwowe i przy wsparciu Miasta Gniezna, realizowane jest w bardzo krótkim tempie. Z uwagi na dość późno podjętą decyzję przez zarząd spółki, przetarg odbył się dopiero pod koniec lipca i wyłoniona firma otrzymała czas do końca sierpnia br. Ma to pozwolić na uniknięcie większych problemów komunikacyjnych po rozpoczęciu roku szkolnego.

Pojazdy budowlane na miejsce inwestycji przyjechały już w miniony weekend, a zgodnie z zapowiedziami, od poniedziałku 21 sierpnia zamknięto całkowicie przejazd oraz przejście na ul. Pod Trzema Mostami i rozpoczęły się prace rozbiórkowe - zdjęto stalowe i drewniane elementy konstrukcyjne przepraw oraz przystąpiono do kucia żelbetonowych ścian oraz przęseł. Jednocześnie wykonywana będzie niwelacja terenu nasypu, prowadzącego do środkowego wiaduktu. To pozwoli na wyprostowanie (i poszerzenie) ul. Pod Trzema Mostami. 

Dzięki temu zadaniu wykonany zostanie pierwszy etap prac, związanych z przebudową układu komunikacyjnego w tym rejonie. Kolejnym będzie poszerzenie i pogłębienie trzeciego, czynnego wiaduktu. W tym temacie otwarto już oferty złożone przez dwie firmy i obecnie trwa weryfikacja złożonych propozycji. Wiadomo obecnie jedynie iż cenowo różnią się one dość znacząco. 

W tym samym czasie pierwsi robotnicy weszli na odcinek ul. Konikowo pomiędzy ul. Lelewela a ul. Słowackiego, gdzie ma nastąpić poszerzenie jezdni. 

Zdjęcia z drona są autorstwa Leszka Kuszczaka

7 komentarzy

 • Link do komentarza Paweł środa, 23 sierpnia 2017 19:41 napisane przez Paweł

  Marek Dener zgadzam się z Tobą. Lepiej sprawdziłoby się w tym miejscu rondo.

 • Link do komentarza Marek Dener środa, 23 sierpnia 2017 11:47 napisane przez Marek Dener

  Szkoda tylko, że w przyszłym roku gdy zostanie poszerzony przejazd pod ostatnim wiaduktem to na skrzyżowaniu Słonecznej z ul. Pod Trzema Mostami powstanie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną :(

 • Link do komentarza Mac środa, 23 sierpnia 2017 09:34 napisane przez Mac

  Piękne zdjęcia !!! Czekamy na następne

 • Link do komentarza ze Słowackiego środa, 23 sierpnia 2017 09:15 napisane przez ze Słowackiego

  Nadal marnie to widzę, ale mam nadzieję, że uporządkowany zostanie teren przyległy , że nie będzie tam dzikich garaży i śmietniska.

 • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 23 sierpnia 2017 09:13 napisane przez Gnieźnianin

  Kończy się znowu pewna historia Gniezna... Pozostaną tylko wspomnienia :-)

 • Link do komentarza obserwatorka środa, 23 sierpnia 2017 09:05 napisane przez obserwatorka

  wreszcie.... trzymać to tempo!!

 • Link do komentarza kazik środa, 23 sierpnia 2017 08:36 napisane przez kazik

  szybko im idzie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane