wtorek, 07 listopada 2017 13:21

Inwestycje drogowe jesienią

 
Inwestycje drogowe jesienią fot. Rafał Wichniewicz

Sezon budowlany na drogach powoli dobiega końca, jednak wciąż w realizacji jest kilka zadań, których termin ukończenia został wyznaczony na ostatnie miesiące roku.

Tak jest z trzema inwestycjami, które cały czas są w realizacji. Najbardziej oczekiwaną jest poszerzona ul. Konikowo (inwestycja Powiatu przy wsparciu Miasta). Na znacznej części odcinka jest już ułożony chodnik i obecnie pozostanie jedynie wykonanie ronda oraz ułożenie nawierzchni na pozostałym odcinku drogi. Wykonawca ma czas na ukończenie prac do 30 listopada br.

Jednocześnie blisko końca znajduje się inwestycja na ul. Roosevelta (inwestycja PWiK), gdzie trwa trzeci etap budowy instalacji kanalizacyjnej i wodociągowej na odcinku od przejazdu nad doliną aż do ul. Kasztelańśkiej. Obecnie trwa układanie podbudowy pod nową nawierzchnię jezdni, pobudowano już chodniki oraz krawężniki, a także ustawiono nowe latarnie.

Trzecią inwestycją na terenie miasta, która jest jeszcze w realizacji, to budowa ścieżek rowerowych i pieszych na terenie parkowym pomiędzy ul. Spokojną, Łazienki i Jeziorem Winiary (zadanie Miasta). W zasadzie poza fragmentem w rejonie mostku, prace zostały już ukończone, choć na nawierzchni wciąż zalega nierozsypana ziemia. Do ukończenia konieczne jest także zainstalowanie balustrad przy zejściach na dolną partię ścieżki oraz ustawienie niezbędnej infrastruktury, zaplanowanej w projekcie. Prawie wszystkie ścieżki zyskały także oświetlenie. 

W ostatnim czasie rozstrzygnięto również przetarg na remont ul. Kawiary na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Osiniec. Zadania, na zlecenie Miasta Gniezna, podejmie się spółka Strabag, której oferta została najlepiej oceniona spośród trzech złożonych propozycji. Oznacza to iż prace będą mogły się rozpocząć nawet w tym roku i potrwają do 31 lipca 2018 roku. Więcej o tym, jak ma wyglądać nowa droga, można znaleźć tu: Ulica Kawiary będzie gotowa do połowy wakacji. 

21 komentarzy

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 09 listopada 2017 15:30 napisane przez EagleEye

  @myślący tak juz jedna koalicja przez 8 lat budowała (rujnowała) Polskę i jedno jest pewne obecny pan piastujacy stanowisko szefa Magistratu swoich "oświeconych" pomyslów po listopadzie 2018 nie bedzie juz nic realizował w Pierwszej Stolicy Polski

 • Link do komentarza a czwartek, 09 listopada 2017 13:07 napisane przez a

  "myślący" - myślę że w 2014 roku podczas kampanii wyborczej obiecywano nam rozwiązanie problemów komunikacyjnych Gniezna. W 2014 roku największym problemem było centrum i most , tak jest nadal. Nadzieją moją jak i wielu wyborców było rozwiązanie tego problemu a nie myślenie że może za lat kilkanaście albo kilkadziesiąt da się to zrobić.

 • Link do komentarza myslacy czwartek, 09 listopada 2017 11:44 napisane przez myslacy

  "z Gniezna" - a Ty myślisz że wszystko da się zrobić w ciągu kilku lat? Na to wszystko potrzeba lat kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu i niektórych problemów nie uda się rozwiązać nigdy. Każde miasto boryka się z paraliżem komunikacyjnym i niestety za bardzo nic na to się nie da poradzić, a będzie jeszcze gorzej bo coraz więcej ludzi wyprowadza się do domów na obrzeża miasta. Nasze Trzy Mosty nie są jakimś wielkim problemem bo obecnie tam ruch odbywa się w miarę płynnie i nie czeka się długo. Największy problem to okolice mostu Dworcowego.

 • Link do komentarza Mirek czwartek, 09 listopada 2017 09:27 napisane przez Mirek

  @T.Bechert, proszę policzyć ile za tej kadencji wydano na zatrudnienie tej ogromnej ilości nowych dyrektorów, kierowników, asystentów, rzeczników i im podobnych w magistracie , ile wydano na prezesa TBS, ile kosztują wyjazdy zagraniczne urzędników , ile na promocje przez upadły żużel w tym wydane pieniążki na promocję przez prywatną firmę, to wówczas możemy dyskutować na temat oczekiwań i rzeczywistości.

 • Link do komentarza emeryt czwartek, 09 listopada 2017 09:18 napisane przez emeryt

  Bechert, prawdziwa cnota krytyk sięnie boi. Jest pan fanem władzy, to pańska rzecz. Jednak władza nieodporna na krytykę popada w pychę, zatem kubeł zimnej wody każdym rządom i tym z lewej i tym z prawej zawsze jest potrzebny! A jeżeli wykonuje się inwestycje z pieniędzy podatnika, tym wiecaj podatnik ma prawo do krytycznego spojrzenia na taki wydatek.

 • Link do komentarza z Gniezna czwartek, 09 listopada 2017 09:15 napisane przez z Gniezna

  No nie wiem czy Gniezno Pierwsza Stolica Polski zasługuje wyłącznie i tylko na cokolwiek ? Mnie osobiście nie cieszy powstawanie cokolwiek. Jeżdżąc po innych miastach i widząc że tam robią estetycznie i z pomyślunkiem, to tak nie bardzo mnie cieszy to gnieźnieńskie cokolwiek. Rozumiem że pieniążki wydane na igrzyska i trzeba się ratować tym "cokolwiek" ale mnie to nie bawi i jak widzę te prowizorki, tą "tanią bylejakość" to przyznam że głosowałem na tego pana ale spodziewałem się czegoś innego, tym bardziej jak się nasłuchałem z jego strony w trakcie kampanii że to miasto to będzie taka perełka. Przyznam że jedyna rzecz która robi wrażenie to park ale po tym co było to naturalne że jest wrażenie , natomiast zrobienie elewacji kamienic czy urzędu to drobiazg w porównaniu do tego co w środku, nawet w tym urzędzie w środku to istny PRL, tam petent to nawet nie dostanie czystego krzesła, nie mówiąc już o brudnych ścianach i zapachach czy tym zagraceniu małych biur gdzie w tłoku jesteśmy obsługiwani. Do tego problem komunikacyjny Gniezna który nie został rozwiązany przez całą kadencję, korki w centrum jak były tak i są. Panu T.Bechert, proponuję podróż do pobliskich Pobiedzisk, w których nie robią cokolwiek tylko konkrety jak tunel dla samochodów czy podziemne przejście dla pieszych i rowerzystów, ładne i wygodne chodniki, nowe parkingi i zjazdy przy dworcu PKP , itd. W Pobiedziskach nie robią prowizorek jak u nas z trzema mostami i namalowanym chodnikiem. U nich lokują się firmy, nawet te z Gniezna. Porównajcie sobie proporcje Pobiedzisk do Gniezna , pod względem ilości mieszkańców oraz inwestycji i rozmachu z jakim powstają za tej kadencji.

 • Link do komentarza T.Bechert czwartek, 09 listopada 2017 06:49 napisane przez T.Bechert

  To jest takie nasze co nie ? Zamiast się cieszyć że powstaje cokolwiek to lepiej jest marudzić i narzekać... Czytając to wszystko wychodzi mi że każdy z narzekaczy wolałby brodzic w błocie albo w ogóle tamtędy nie chodzić. ... Nastały czasy gdzie oczekiwania ludzi są rozbujane ponad rzeczywistość. Smutne to ...

 • Link do komentarza zustronia środa, 08 listopada 2017 21:01 napisane przez zustronia

  a zimą na tych ścieżkach pojawią się informacje "w parku odśnieżane są tylko wybrane szlaki" czy coś w ten deseń:)))))))))

 • Link do komentarza erftgyuhtjrf środa, 08 listopada 2017 15:23 napisane przez erftgyuhtjrf

  do seniorita - są płyty śliskie i nie śliskie, ale cóż jak się kasę wydało na pierdoły to trzeba robić tanio, a kto tanio buduje to dwa razy buduje. Fazowana kostka z dużą ilością szczelin jest bardziej podatna na poślizg zimą gdy napada śniegu bo nikt tam śniegu nie wydłubie

 • Link do komentarza mjj środa, 08 listopada 2017 10:55 napisane przez mjj

  A ulica Libelta zatłoczona i jak tylko się kierowcom udaje, to mkną niczym na torze wyścigowym.

 • Link do komentarza seniorita środa, 08 listopada 2017 10:33 napisane przez seniorita

  Poprzedni konserwator zabytków nie zezwalał na chodniki np. z kostki lub inne tylko kazał układać stare płyty chodnikowe sprzed wojny. Podobno twierdził, że to taka . . . . . uroda starych centrów miast. Niestety, ten pan był bez wyobraźni. Kazałabym mu chodzić po tych płytach szczególnie w czasie deszczu, ale nie tylko, ale także w moim wieku. Płyty gładkie i niezwykle śliskie a poza tym niedokładnie ze względu na zużycie ułożone stwarzają niebezpieczeństwo nie tylko dla starszych. Więc choć ta kostka nie jest może elegancka, ale trzeba z żywymi naprzód iść i korzystać z innych zdobyczy technologicznych poprawiających komfort chodzenia.

 • Link do komentarza eeee środa, 08 listopada 2017 09:28 napisane przez eeee

  Długo będziemy wspominali Budasza za tą układaną kostkę będącą wyrobem z mieszanki betonowej. Współczuję jego następcy, będzie miał sporo roboty.

 • Link do komentarza Stefan środa, 08 listopada 2017 08:50 napisane przez Stefan

  Zdjęcia z Konikowa niestety obrazują stan jaki jest od kilu tygodni. Coś tam przyhamowało z tymi pracami wyraźnie. Spokojnie od tych kilku tygodni można było położyć już nawierzchnie na jezdni od Lelewela do Libelta i ten odcinek byłby już z głowy. W ciągu tych kilku tygodni na budowie nie działo się nic. Rozumiem, że wykonawca ma czas do 30.XI ale czy to oznacza, że można tak po prostu utrudniać ludziom życie? Czy może jakieś zmiany w projekcie zachodzą? Nie wiemy, bo nikt takich informacji nie udziela. A kierowcy się niecierpliwią na tyle, że wczoraj po południu można było zaobserwować odważnych, którzy po kamieniach jechali prosto przez plac budowy do al. Reymonta. Już dawno mogliście to skończyć.

 • Link do komentarza !!!!!!!!!!!!! środa, 08 listopada 2017 07:48 napisane przez !!!!!!!!!!!!!

  Najlepszym materiałem do budowy chodników jest niefazowana płyta o dość dużym boku . Istotnie wpływa na komfort przemieszczania się pieszych. Ma wpływ na znaczenie chodnika dla miejskiej estetyki. Kostka Bauma charakteryzuje się tym, że jest mała, a do tego fazowana. Po ułożeniu powstaje mnóstwo szczelin , zarasta zielskiem itd. Kostka Bauma na chodniki to symbol biedy lat 90. Dziś jest szczytem obciachu. Kostka nie jest zbyt trwała, płowieje i łatwo się brudzi. Miasta ambitne i dobrze zarządzane wycofują się z takiej tandety na chodnikach!!!!!!!!!!!!!!Zobaczcie sobie jak estetycznie wyglądają chodniki z dużej płyty w Pobiedziskach i jak są wygodne dla pieszych!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza Paweł wtorek, 07 listopada 2017 22:35 napisane przez Paweł

  Czytając te komentarze to ręce opadają. Wam chybaby pasował taki Prezydent co by tylko kasę brał i nic nie robił.

 • Link do komentarza Wiewiórka wtorek, 07 listopada 2017 19:08 napisane przez Wiewiórka

  Źle zabezpieczone pobocza. PO takich inwestycjach pozostanie piach i błoto.

 • Link do komentarza Micio wtorek, 07 listopada 2017 15:59 napisane przez Micio

  Piach i błoto będą nanoszone na ścieżki nad jeziorem po każdej ulewie, słabo to zabezpieczone pod tym wzgledem

 • Link do komentarza tokarka wtorek, 07 listopada 2017 15:20 napisane przez tokarka

  Molek, promień spadku na zboczu uniemożliwia wykonanie zjazdu w tym miejscu. Zjazdy dla wózków są od strony ul. Spokojnej w kierunku jeziora, gdzie można też wjechać na nową ścieżkę. Zjechać można w rejonie ul. Łazienki, gdzie także można dotrzeć do jeziora.

 • Link do komentarza Molek wtorek, 07 listopada 2017 15:00 napisane przez Molek

  Schody ladne ale dlaczego nie pomyslano o niepelnosprawnych i podjazdach dla nich. Nawet rodzice z dziecmi w wozkach maja tutaj utrudnienie.

 • Link do komentarza Paweł wtorek, 07 listopada 2017 14:57 napisane przez Paweł

  Ładne zdjęcia. Tylko dbać

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane