Wydrukuj tę stronę
wtorek, 07 listopada 2017 13:21

Inwestycje drogowe jesienią

 
Inwestycje drogowe jesienią fot. Rafał Wichniewicz

Sezon budowlany na drogach powoli dobiega końca, jednak wciąż w realizacji jest kilka zadań, których termin ukończenia został wyznaczony na ostatnie miesiące roku.

Tak jest z trzema inwestycjami, które cały czas są w realizacji. Najbardziej oczekiwaną jest poszerzona ul. Konikowo (inwestycja Powiatu przy wsparciu Miasta). Na znacznej części odcinka jest już ułożony chodnik i obecnie pozostanie jedynie wykonanie ronda oraz ułożenie nawierzchni na pozostałym odcinku drogi. Wykonawca ma czas na ukończenie prac do 30 listopada br.

Jednocześnie blisko końca znajduje się inwestycja na ul. Roosevelta (inwestycja PWiK), gdzie trwa trzeci etap budowy instalacji kanalizacyjnej i wodociągowej na odcinku od przejazdu nad doliną aż do ul. Kasztelańśkiej. Obecnie trwa układanie podbudowy pod nową nawierzchnię jezdni, pobudowano już chodniki oraz krawężniki, a także ustawiono nowe latarnie.

Trzecią inwestycją na terenie miasta, która jest jeszcze w realizacji, to budowa ścieżek rowerowych i pieszych na terenie parkowym pomiędzy ul. Spokojną, Łazienki i Jeziorem Winiary (zadanie Miasta). W zasadzie poza fragmentem w rejonie mostku, prace zostały już ukończone, choć na nawierzchni wciąż zalega nierozsypana ziemia. Do ukończenia konieczne jest także zainstalowanie balustrad przy zejściach na dolną partię ścieżki oraz ustawienie niezbędnej infrastruktury, zaplanowanej w projekcie. Prawie wszystkie ścieżki zyskały także oświetlenie. 

W ostatnim czasie rozstrzygnięto również przetarg na remont ul. Kawiary na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Osiniec. Zadania, na zlecenie Miasta Gniezna, podejmie się spółka Strabag, której oferta została najlepiej oceniona spośród trzech złożonych propozycji. Oznacza to iż prace będą mogły się rozpocząć nawet w tym roku i potrwają do 31 lipca 2018 roku. Więcej o tym, jak ma wyglądać nowa droga, można znaleźć tu: Ulica Kawiary będzie gotowa do połowy wakacji. 

Galeria

21 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec