wtorek, 14 listopada 2017 10:36

Umowa podpisana - ul. Kawiary przekazana do przebudowy

 
Grzegorz Ostach, Maciej Stasiak i Tomasz Budasz Grzegorz Ostach, Maciej Stasiak i Tomasz Budasz

Już wkrótce mieszkańcy południowo-wschodniej części miasta muszą się nastawić na utrudnienia w ruchu w rejonie tytułowej ulicy. Prace mają się rozpocząć w najbliższym czasie i potrwają do połowy przyszłego roku.

Gdyby nie odstępstwa pozyskane w ministerstwie, inwestycja albo nie doszłaby do skutku, albo byłaby dwa razy droższa. Drogowcy mają jedynie nadzieję, że obędzie się bez jakichkolwiek komplikacji i przy dobrej pogodzie prace będą przebiegały zgodnie z harmonogramem: - Stan techniczny tej ulicy podlega degradacji, co było związane z wykorzystywaniem jej do dostaw na budowę ulicy Osiniec, a także był duży ruch uliczny mieszkańców, którzy tam zamieszkują, w tym także prowadzono prace przy porządkowaniu rowów melioracyjnych. Ponadto nie ma wydzielonych chodników - opisywał stan drogi prezydent Tomasz Budasz.

Koszt przebudowy prawie półkilometrowego odcinka drogi między ul. Słoneczną a ul. Osiniec wyniesie 3 mln 300 tys. złotych: - Odstępstwo, o którym tu mowa, wynika z faktu iż w pobliżu znajduje się jeden z dwóch znajdujących się w Gnieźnie Głównych Punktów Zasilania Miasta i ilość kabli, która znajduje się w tym miejscu jest nam znana, ponieważ poznaliśmy ją w trakcie budowy kanalizacji w tym rejonie i mieliśmy z tym problemy. Odstępstwa polegają na tym, że nie sposób ułożyć jest nowe kable, bo to jest porównywalny koszt z budową obecnego odcinka ulicy i dlatego tak projektanci manewrowali pasem drogowym, aby w minimalny sposób wchodzić w kolizję z kablami średniego i niskiego napięcia - stwierdził Grzegorz Ostach, dyrektor Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim. Ten właśnie aspekt spowodował, że w zasadzie prosty odcinek ulicy na całej długości przechodzić będzie po lekkim łuku (zobacz projekt przebudowy ulicy). Jak dyrektor dodał, na odcinku występują także inne kolizje, które są pewnym standardem przy tego typu inwestycjach i pozostaje mieć nadzieję, że obędzie się bez większych problemów w trakcie realizacji inwestycji.

Jak przekazał przedstawiciel wykonawcy - firmy Strabag: - Główne roboty drogowy związane z konstrukcją jezdni, ścieżką rowerową i chodnikami planowane są na rozpoczęcie w marcu 2018 roku przy dobrych warunkach pogodowych, a jeżeli zima pozwoli i pogoda będzie dobra, to w styczniu i lutym będziemy realizować zadania związane z instalacjami podziemnymi - mówił Maciej Stasiak, kierownik grupy Poznań Wschód firmy Strabag

9 komentarzy

 • Link do komentarza pacjent środa, 15 listopada 2017 12:40 napisane przez pacjent

  Rozumiem, ze bardzo wizerunkowe sa nowe budowle, w tym także nowych dróg i ulic. Niestety całkiem zaniedbuje się ulice i chodniki w osiedlach, na których od lat mieszkają mieszkańcy. przykładem jest dojście do przychodni lekarskiej na ulicy Staszica. Przy samej przychodni, owszem jest jakieś niewielkie utwardzenie, ale, żeby do tego dojść trzeba brnąć w błocie! Często chorzy, starsi ludzie musza podjechać samochodem, wiec jedyne miejsce, gdzie można ten pojazd ustawić jest błotnista maź przy bloku naprzeciw wejścia do przychodni. Czy naprawdę nie można tego placyku przed przychodnia uporządkować? I do kogo on należy? Do Miasta, czy do Spółdzielni Mieszkaniowej? W godzinach pracy przychodni ten placyk musiałby być ograniczony w postoju do jednej godziny, by każdy pacjent mógł z niego korzystać. Naprawdę, aż dziw bierze, ze tego bałaganu nie widzą decydenci tego miejsca!!! Może redakcja swoimi kanałami dowie się do kogo to należy?

 • Link do komentarza Stefan środa, 15 listopada 2017 09:43 napisane przez Stefan

  Panie Ostach jak można "manewrować pasem drogowym"? Rozumiem, że można optymalizować projektowaną infrastrukturę na przekroju tego pasa, ale pas to chyba jest jaki jest, co?

 • Link do komentarza koala środa, 15 listopada 2017 07:56 napisane przez koala

  hurrr durrr, budują ulicę, zróbmy show

 • Link do komentarza EagleEye wtorek, 14 listopada 2017 17:00 napisane przez EagleEye

  Nikt nie neguje ze trwało to 10 lat jak mieszkańcy czekali. Szkoda tylko ze ostatnio w WPG zmieniono zasady i kosztem kilku waźnych ulic w tym zrujnowanej ul.Warszawskiej oraz na kilku osiedlach teź nie powstaną ulice oraz remont jednej z nich. Tutaj tez jak sam WPG zaklada oczekuje sie na liscie inwestycji do zrealizowania. Tego jakoś w sali konferencyjnej nie ogłaszano iz nie zrobi sie ulic ale za to malo znaczący park.

 • Link do komentarza CIEKAWY wtorek, 14 listopada 2017 16:45 napisane przez CIEKAWY

  A gdzie zdjęcie mapka projektu byśmy się dowiedzieli o co dokładnie chodzi w tej umowie ?!!

 • Link do komentarza Oli wtorek, 14 listopada 2017 16:24 napisane przez Oli

  Zamiast sie cieszyc,to jakies kulfony piszecie!elemele i habs.WSTydzcie sie!

 • Link do komentarza pytambowiem wtorek, 14 listopada 2017 15:18 napisane przez pytambowiem

  Hans jest tak ograniczony w swoim zaślepieniu dla Budasza, że nie widzi pewnych oczywistości - przez ostatnie 10 lat budowano osiedle domów wielorodzinnych, a ciężarówki z dostawami skutecznie zdewastowały tę drogę. Po co było ją robić, dajmy na to, 5 lat temu, skoro jegomość wymyślał kolejny blok w tym miejscu i było jasne, że droga będzie ponownie rozjeżdzana?

 • Link do komentarza Hans wtorek, 14 listopada 2017 13:19 napisane przez Hans

  Taka oczywista oczywistość, że okoliczni mieszkańcy przez 10 lat nie mogli się doprosić remontu ulicy... dopiero teraz się okazuje, że można

 • Link do komentarza elemeledudki wtorek, 14 listopada 2017 12:18 napisane przez elemeledudki

  Oczywista iczywistoś ale foto przez dział PR trzeba zrobić. Takie szopki z podpisami umow mialy wziecie do 2015 r. Teraz jedynie te szopki jak to sie mowi sa dla tzw. "beki". Ale ryjbuk wszystko przyjmie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane