czwartek, 01 lutego 2018 14:47

Działki miejskie w centrum na sprzedaż

 

Miasto Gniezno wystawiło na sprzedaż trzy sąsiadujące ze sobą nieruchomości, położone pomiędzy ul. Cierpięgi a ul. Łąkową. Jedna z nich jest zabudowana.

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy w ubiegłym roku, na sprzedaż trafiła posesja przy ul. Cierpięgi, w której w listopadzie 2016 roku doszło do pożaru. Nieruchomość, zabudowana budynkiem parterowym, jest częścią większej działki, ciągnącej się aż do ul. Łąkowej. Została ona podzielona na dwie części i wraz z sąsiadującą, trzecią posesją, trafiły właśnie na sprzedaż.

Pierwsza z nieruchomości to wspomniana wyżej działka nr 149/2, bezpośrednio dochodząca do ul. Cierpięgi. Ma ona powierzchnię 486 metrów kwadratowych i jest zabudowana parterowym domem mieszkalnym, nienadającym się do dalszej eksploatacji. Istniejąca przy tej posesji brama wjazdowa należy do kamienicy obok. Cena tej nieruchomości wynosi 338 tys. złotych.

Druga z nieruchomości nr 149/1 jest niejako przedłużeniem powyższej, ale dojazd do niej jest możliwy od ul. Łąkowej. Jej powierzchnia wynosi 944 metry kwadratowe, a wyceniono ją na 338 tys. złotych.

Trzecia nieruchomość to posesja nr 8/2, położona także przy ul. Łąkowej, ale bliżej Jeziora Jelonek. Ma ona powierzchnię 1379 metrów kwadratowych, a cena w przetargu wynosi 326 tys. złotych.

W przypadku działek nr 149/1 i 8/2, położonych przy ul. Łąkowej, istnieją pewne wytyczne co do ułożonych pod nimi sieci. Przechodzi przez nie kolektor kanalizacyjny o średnicy jednego metra, który wymaga uregulowania prawnego w postaci ustanowienia nieodpłatnej służebności na rzecz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z siedzibą w Gnieźnie. Dla wskazanego kolektora wyznacza się pas eksploatacyjny oraz pas ochronny o szerokości 9,2 m (po 4, m z obu stron kolektora licząc od jego osi). To oznacza iż budynki stawiane na ww. działce muszą być odsunięte o 4 metry od krawędzi kolektora, ale mogą za to zostać na nim zlokalizowane parkingi.

Wszystkie trzy działki, które zostały wystawione na przetarg zaplanowany na 5 kwietnia br., są przeznaczone pod zabudowę wielorodzinną. 

7 komentarzy

 • Link do komentarza czytelniczka wtorek, 06 lutego 2018 16:24 napisane przez czytelniczka

  Do Wafin 121 -co za manipulacja i tak się rodzą plotki. Tam zamieszkiwala rodzina patologiczna, która prąd miała odłączony i korzystała z nielegalnego podłączenia do niepelnosprawnej sąsiadki, którą zastraszano. Znam sprawę bardzo dobrze i ten pożar wywołany na pewno innymi czynnikaami niż podpalenie spowodowal, że magistrat podjął jedynie sluszną decyzję. Szkoda tylko, że mimo wczesniejszych interwencji nie udzielono szerokiej pomocy tej inwalidce i musialo dojśc do pożaru, który w pewnym stopniu rozwiązał sprawę. A ci sprawcy chyba otrzymali mieszkanie komunalne. No cóż, takie prawo, inni czekaja latami, a cwaniacy cieszą się z nowego lokum.

 • Link do komentarza szofer wtorek, 06 lutego 2018 15:30 napisane przez szofer

  @zły -pytasz czy masz lub nie masz racji. Otóż jej nie masz. Miasto musi się rozwijać , a dziury w miescie z ktorych są zrobione parkingi na ogól wyglądaja fatalnie. Przykladem narożnik Warszawskiej i targowiska oraz inne. Obowiazkiem wladzy jest uporządkowanie systemu komunikacyjnego w miescie, czego częścią składową sa parkingi. Zapowiadane parkingi buforowe sa tylko na papierze, a miejsca przy dworcu, ktore powinny być takimi parkingami sa notorycznie zajęte od switu do nocy przez pasażerow PKP, które to palcem nie kiwnęło by na swoich terenach urządzić miejsca dla swoich pasażerów. Miasto wiec po raz kolejny zrobilo prezent firmie tym razem jest to kolej, a tych, co przyjeżdżaja do Gniezna lub z peryferii do centrum na 2-3godziny po prostu olewa. Czy w tym urzędzie jeszcze ktos mysli? W kampanii wyborczej zapewne prezydent bedzie sie chwalil liczbą oddanych miejsc parkingowych, ale nie dopowie, że sluży to tylko jego dobremu samopoczuciu.

 • Link do komentarza seriusz piątek, 02 lutego 2018 08:15 napisane przez seriusz

  zły ma jakąś manię parkingową, powinien się dogadać z taką jedną radną, co to chciała wyburzyć willę przy ul. św. michała i tam zrobić parking. kto takich w ogóle wybrał na radnych?

 • Link do komentarza zły piątek, 02 lutego 2018 07:30 napisane przez zły

  A W CENTRUM TAK BRAKUJE MIEJSC PARKINGOWYCH . Przecież wystarczyłoby te działki wybrukować , zrobić szlaban na pilota i puścić w dzierżawę poszczególne miejsca postojowe. Chętni na pewno by sie znaleźli. A samochody te przestały by już zajmować miejsca postojowe na samej ulicy Cierpięgi, pozostawiając je dla innych . Czy nie mam racji ?
  Ale władza nie . Po co zajmować sie jakimś parkingiem. Lepiej sprzedać i po problemie. A i dzięki temu dodatkowe pieniądze na IGRZYSKA się znajdą . Makabra w tym mieście. I że Ci radni na to pozwalają ?

 • Link do komentarza Tomasz czwartek, 01 lutego 2018 22:42 napisane przez Tomasz

  I znów teorie spiskowe...

 • Link do komentarza Wafin121 czwartek, 01 lutego 2018 16:03 napisane przez Wafin121

  Pożar, szybka sprzedaż... Ciekawy zbieg okoliczności.....

 • Link do komentarza 4U czwartek, 01 lutego 2018 15:13 napisane przez 4U

  Super sprawa, kupisz działkę a co dwa, trzy lata będzie rozkopywana przez wodociągi, które jak rozkopia tak zostawią. Na Kazimierza była awaria dobry miesiąc temu, do dzisiaj nic nie ogarniete. Ławeczka i stojak na rowery do dzisiaj nie wrócił. Jak tak dbają o teren spółdzielni to teren prywatny będą mieli totalnie w dupie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane