wtorek, 27 marca 2018 18:05

Teren inwestycyjny przy ul. Kokoszki ponownie na sprzedaż

 
Teren inwestycyjny przy ul. Kokoszki ponownie na sprzedaż źródło: Google Street View

Po raz kolejny na sprzedaż trafiła nieruchomość, położona u zbiegu tytułowej drogi oraz ul. Kostrzewskiego. Tym razem została ona podzielona na mniejsze działki.

Mowa o nieruchomości należącej do Miasta Gniezna, która ma łączną powierzchnię ponad 1,80 hektara, a której to próby zbycia odbywały się w ostatnich latach. Wszystkie cztery przetargi zakończyły się jednak niepowodzeniem, dlatego zadecydowano o nowym podziale - zamiast dwóch odrębnych działek, podzielono je na cztery (wszystkie z dojazdem od ul. Kokoszki). 

Wartość łączna działek w pierwszym przetargu była oszacowana na 3 mln 779 tys. złotych. Teraz, po wykonaniu nowego podziału, wartość ta wzrosła nieznacznie do 3 mln 794 tys. złotych przy czym ceny poszczególnych z nich są uzależnione od ich wielkości:

 • 2/9 - 0,25 ha - 600 tys. zł
 • 2/10 - 0,38 ha - 811 tys. zł
 • 2/11 - 0,51 ha - 1 mln 187 tys. zł
 • 1/13 - 0,65 ha - 1 mln 196 tys. zł

Dojazd do ostatniej z działek prowadzi od strony projektowanej drogi dojazdowej, odchodzącej od ul. Kokoszki. Ponadto na działce nr 2/11 i 1/13 przebiegają sieci infrastruktury w postaci kolektora kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wobec której należy dokonać uregulowania prawnego w postaci służebności. 

Wszystkie cztery działki znajdują się na terenie przeznaczonym pod usługi i przemysł. Przetarg na zbycie działek odbędzie się 29 maja br.

4 komentarzy

 • Link do komentarza xyz czwartek, 29 marca 2018 15:35 napisane przez xyz

  @Mieszkaniec - nawierzchnia Kokoszki i Okulickiego będzie robiona w II kadencji Budasza.

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 29 marca 2018 11:28 napisane przez Mieszkaniec

  Może problemem jest nawierzchnia drogi na ul. Kokoszki. VW kupi aby robić testy nowych samochodów, a po sąsiedzku mogą przyjechać na ul. Okulickiego tam jest podobnie :) A podatki, gdzie ? A no na prywatny klub sportowy.

 • Link do komentarza kasjerka środa, 28 marca 2018 19:42 napisane przez kasjerka

  cóż pewnie znowu nie będzie zainteresowania.... tu sami starzy ludzie - czyt. renciści i emeryci mieszkają, żadnych prawie zakładów produkcyjnych, tylko markety po których latają z gazetkami z promocji na promocję....

 • Link do komentarza elemeledudki środa, 28 marca 2018 10:30 napisane przez elemeledudki

  Moze łatwiej by potencjalnym inwestorom pokazać/wykazać co nie jest na sprzedaź w mieście. Wtedy szybciej by sie decydowali na zakup wskazując to co ich interesuje

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane