piątek, 30 marca 2018 10:38

Działka przy ul. Cienistej z nowym właścicielem

 
Działka przy ul. Cienistej z nowym właścicielem źródło: Google Street View

Właściciel lokalnej firmy, prowadzącej działalność na rynku paliwowym, został nabywcą aktu użytkowania wieczystego dla dużej działki u zbiegu ul. Cienistej i Kostrzewskiego.

Nieruchomość, o kształcie nieregularnego trójkąta o powierzchni prawie 6,5 tys. metrów kwadratowych, do tej pory nie była w żaden sposób zagospodarowana. Decyzją radnych miejskich została przeznaczona na oddanie w użytkowanie wieczyste - taki krok pozwala na podyktowanie warunków dla potencjalnego nabywcy, który w tym przypadku ma pięć lat na wykonanie planowanej w tym miejscu inwestycji.

Do przetargu, który odbył się w połowie marca, zgłosiło się pięć podmiotów, które wpłaciły niezbędne wadium. Cena wywoławcza, wynosząca 1 mln 678 tysięcy złotych, w drodze licytacji podskoczyła do 4 mln 651 tys. złotych, a nabywcą został właściciel lokalnej firmy dystrybuującej paliwa "Hil-Gaz" i posiadającego kilkanaście stacji benzynowych w województwie wielkopolskim i zachodniopomorskim.

W założeniach przetargu zawarto iż nabywca aktu użytkowania wieczystego, musi zapłacić pierwszą opłatę roczną wynoszącą 25% ceny (tj. ok. 1 mln 160 tys. zł).

Każda kolejna opłata roczna wynosić ma 3% od ceny uzyskanej w przetargu (tj. ok. 140 tys. zł) lub aktualnej wartości gruntu. Do ww. kwot należy doliczyć podatek VAT. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane