Jesteś tutaj:Gospodarka Konsultacje społeczne ws. rozwiązań komunikacyjnych na Dalkach
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 13:17

Konsultacje społeczne ws. rozwiązań komunikacyjnych na Dalkach

 
Konsultacje społeczne ws. rozwiązań komunikacyjnych na Dalkach fot. Rafał Wichniewicz

Za ponad tydzień w Starostwie Powiatowym odbędą się konsultacje społeczne w sprawie przebudowy układu komunikacyjnego, w tym przejazdu kolejowego na ul. Gajowej.

Zgodnie z podaną przez nas w ubiegłym tygodniu informacją, w czwartek 19 kwietnia odbędzie się spotkanie autorów proponowanej koncepcji z mieszkańcami. Biorąc pod uwagę opinie pojawiające się w tym temacie, rozpoczęcie konsultacji zostało przesunięte na godzinę 16:00. Udział mogą wziąć wszyscy, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców tej części Gniezna, gminy Gniezno oraz gminy Czerniejewo.

W trakcie spotkania, które odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, najpierw zostanie zaprezentowana koncepcja przygotowana przez konsorcjum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie i Politechniki Poznańskiej pn. Analiza i ocena rozwiązań w zakresie zmiany układu drogowego ukierunkowanego na poprawę transportu mieszkańców w związku z występowaniem utrudnień na przejazdach w rejonie ulic Mnichowska, Cienista i Gajowa w Gnieźnie (około 40 minut).

Następnie odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli PKP PLK S.A., samorządów lokalnych, zarządców dróg oraz autorów koncepcji (około 60 minut). W dyskusji mogą wziąć osoby, które zgłoszą się od 16 kwietnia od godziny 9:00 do 17 kwietnia do godziny 12:00 pocztą elektroniczną pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie lub osobiście w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym - ul. Jana Pawła II 9/10, tel 61 424 66 24.

Po dyskusji przeprowadzona zostanie ankieta w formie papierowej, rozdana pomiędzy uczestników spotkania. Ankiety w formie elektronicznej będzie można składać poprzez stronę internetową - zostanie ona udostępniona na www.powiat-gniezno.pl w zakładce Konsultacje-Przejazd (od 19 kwietnia godz. 17:00 do 23 kwietnia do godz. 12:00). Tam też będzie dostępna wersja robocza koncepcji.

Po tym przewiduje się czas na wolne głosy i opinie co do ww. tematu. Całość spotkania powinna się zakończyć do godziny 19:00.

Raport z konsultacji zostanie opublikowany od 7 maja br., od godziny 12:00 na stronie Powiatu Gnieźnieńskiego. Uwagi do raportu będzie można składać drogą elektroniczną do 10 maja 2018 roku do godz. 12:00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Końcowa wersja koncepcji zawierająca opinię na temat wybranego wariantu zostanie opublikowana 25 maja od godz. 12:00.

4 komentarzy

 • Link do komentarza hol czwartek, 12 kwietnia 2018 09:04 napisane przez hol

  starosta? a ona w ogóle wie, że są jakieś konsultacje?

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 12 kwietnia 2018 00:02 napisane przez Gnieźnianin

  można tylko pogratulować wspaniałej postawy pani Starosty,może też wysłucha opinii społecznych w sprawie rozwiązań komunikacyjnych przy nowej galerii,rondzie u zbiegu ul Witkowska i Wrzesińska na której dosłownie odbywają się załadunki tirów przeprowadzane przez skup makulatury,wspaniała wizytówka w centrum Gniezna

 • Link do komentarza zainteresowany poniedziałek, 09 kwietnia 2018 15:05 napisane przez zainteresowany

  Brawo pani Starosto.
  Dziękujemy za przełożenie konsultacji społecznych na godziny popołudniowe.

 • Link do komentarza Stefan poniedziałek, 09 kwietnia 2018 14:16 napisane przez Stefan

  Dziękuję ze pierwsze wysłuchanie opinii społeczeństwa i przesunięcie godziny konsultacji.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane