środa, 18 kwietnia 2018 10:46

Renowacja i konserwacja kościoła w Łubowie

 
Renowacja i konserwacja kościoła w Łubowie zdjęcie nadesłane

W drewnianym kościele należącym do parafii pw. św. Mikołaja, trwają intensywne prace, przywracające blask tej świątyni.

Działanie to odbywa się w ramach projektu "Renowacja i konserwacja drewnianych zabytków Archidiecezji Gnieźnieńskiej celem stworzenia nowej oferty edukacyjno-kulturalnej", a całkowity koszt remontu kościoła wynosi przeszło 2 mln złotych, przy czym wsparcia parafii udzieliła także Gmina Łubowo w kwocie 100 tys. złotych. Kwota ta została wykorzystana jako  niezbędny wkład własny.

W przypadku kościoła w Łubowie, najbardziej widoczne są prace przy konstrukcji świątyni, która podlega częściowej wymianie wraz z drewnianym wykończeniem powierzchni oraz pokrycia dachowego. Jest to kolejny etap tych prac, gdyż w latach poprzednich remontu doczekała się przykościelna wieża.

Zadanie to realizowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi priorytetowej VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury. Jego celem jest ochrona i zabezpieczenie zabytków, a także większe udostępnienie do dóbr i usług kultury. Projekt objął 9 zabytkowych kościołów archidiecezji gnieźnieńskiej, a także 72 drewniane zabytki ruchome, będące na wyposażeniu świątyń. 

1 komentarz

  • Link do komentarza zadowolony środa, 18 kwietnia 2018 14:04 napisane przez zadowolony

    Piękna robota . Dobrze, że się tak dba o tak cenne zabytki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane