czwartek, 14 czerwca 2018 09:38

Ponad 4 mln złotych dofinansowania trafi na drogi w powiecie gnieźnieńskim

 
Ponad 4 mln złotych dofinansowania trafi na drogi w powiecie gnieźnieńskim archiwum redakcji

Na trzy zadania inwestycyjne zostały w tym roku przyznane środki przez Wojewodę Wielkopolskiego. Z ponad 4 mln złotych skorzystają dwa samorządy - Powiat Gnieźnieński oraz Gmina Łubowo.

Wojewoda Wielkopolski ogłosił listę zadań pozytywnie zaopiniowanych przez Ministra Inwestycji i Rozwoju dla województwa wielkopolskiego w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów przez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Na ten cel środki pozyskały dwa ww. samorządy, które zamierzają wykonać trzy inwestycje - łączna kwota dotacji wynosi 4 mln 175 tys. złotych.

Powiat Gnieźnieński otrzymał 1 mln 315 tys. złotych na przebudowę drogi powiatowej nr 2194P Biskupice - Bojanice - Mączniki (łączna wartość zadania 2 mln 192 tys. złotych). Druga pula dla tego samorządu to 2 mln 420 tys. złotych, która trafi na remont drogi powiatowej nr 2237P o przebiegu: droga powiatowa 2166P-Kierzkowo-Wydartowo-droga krajowa nr 15 (koszt całkowity inwestycji wynosi 4 mln 34 tys. złotych).

Na dodatkowe środki liczyć może także Gmina Łubowo, która pozyskała 439 tys. złotych na przebudowę odcinka drogi gminnej od drogi powiatowej 2211P do miejscowości Woźniki (koszt całkowity: 555 698 złotych).

2 komentarzy

  • Link do komentarza bzyk czwartek, 14 czerwca 2018 20:24 napisane przez bzyk

    W wioskach też mieszkają ludzie, którzy chcą normalnie jeździć.

  • Link do komentarza kasia czwartek, 14 czerwca 2018 12:07 napisane przez kasia

    A dlaczego żadnej drogi powiat nie buduje w Gnieźnie? Przecież Gniezno to ponad połowa powiatu! Dla mnie to skandal! Co mnie jako mieszkańca Gniezna obchodzą jakieś wioski?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane