wtorek, 19 czerwca 2018 13:36

Południowa „obwodnica” z dofinansowaniem. Za trzy lata ma być gotowa

 
Południowa „obwodnica” z dofinansowaniem. Za trzy lata ma być gotowa źródło: Google Street View

Kilka dni temu Zarząd Województwa Wielkopolskiego oficjalnie podjął decyzję o przyznaniu 17 mln złotych w ramach Obszarów Strategicznych Interwencji na budowę nowej drogi łączącej ul. Wrzesińską z ul. Witkowską.

Środki finansowe zostały przyznane w ramach projektu "Wzmocnienie regionalnego układu powiązań drogowych", a realizacją zadania zajmie się Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich przy wsparciu Miasta Gniezna. Całkowity koszt budowy drogi wynosić ma 20 mln złotych. To kolejny krok w kierunku powstania nowej drogi, która docelowo ma odciążyć ul. Wolności, a która to nie jest dostosowana do intensywnego ruchu, który się na niej obecnie odbywa. W kwietniu informowaliśmy o pozytywnej decyzji środowiskowej wydanej na ww. inwestycję.

W ramach projektu przewiduje się budowę drogi od podstaw, wraz z drogami "serwisowymi", zabezpieczającymi dojazd do lasu oraz stanowiącymi jednocześnie ciąg pieszo-rowerowy dla mieszkańców. Nowa ulica będzie łączyć dwie drogi - wojewódzką nr 260 oraz krajową nr 15, a także powstaną skrzyżowania ze zjazdem na ul. Grunwaldzką i Sosnową. Po wyłonieniu wykonawcy, rozpocznie się projektowanie drogi, a ewentualne prace mogą ruszyć w 2019 roku. Ukończenie inwestycji przewidywane jest w 2021 roku.

Dokładne założenia przebiegu drogi można zobaczyć tutaj: Koncepcja nowej drogi łączącej ul. Wrzesińską i Witkowską.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza CZERWONY środa, 20 czerwca 2018 07:34 napisane przez CZERWONY

    A gdzie są "ZIELONI "- obrońcy przyrody i wszystkich drzew ? Gdzie jest Wydział Ochrony Środowiska, który tak broni mieszkańcom indywidualnym wycięcia chociażby jednego drzewa na własnej posesji ? Co Wielkiemu - czyli Miastu Gnieznu to wolno wyciąć od razu 5 tysięcy drzew, a szaremu mieszkańcowi tego samego miasta to nie wolno wyciąć ani jednego bez wielkiego pozwolenia i deklaracji ze w to miejsce posadzi się trzy nowe 5 letnie już drzewka ( bardzo drogie ) ?

  • Link do komentarza nopisdu wtorek, 19 czerwca 2018 22:52 napisane przez nopisdu

    To jest fragment nazywany obwodnicą ale w tym fragmencie obwodnicą ulicy Wolności. Gniezno potrzebuje obwodnicy prawdziwej łączącej od południowej strony mista trasę S5 z 15 dalej drogą 260 i co ważne dalej ponownie do drogi nr 15 i to wszystko poza lub na granicy miasta. Nawet po zrobieniu tego wspominanego w artykule fragmentu drogi ruch korkujący czyli od strony Wrześni nadal będzie zakłucał ulicę Kostrzewskiego, Poznańską i dalej w strone Inowrocławia. Kiedy ktoś w końcu to zaplanuje?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022