Jesteś tutaj:Gospodarka Zrujnowany hotel ma zostać zamurowany
wtorek, 26 czerwca 2018 08:10

Zrujnowany hotel ma zostać zamurowany

 
Zrujnowany hotel ma zostać zamurowany archiwum redakcji

Całkowite zamknięcie obiektu przy ul. Strumykowej ma być jedynym, skutecznym sposobem na ograniczenie dostępu do środka - przynajmniej do czasu wyprostowania jego sytuacji finansowej. Na budynku wciąż zalega wysoka hipoteka.

W trakcie ostatniego posiedzenia powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, podjęto temat dawnego hotelu "Mieszko", który od prawie dwóch lat stoi zrujnowany, górując nad stadionem - już wkrótce - trzecioligowej drużyny. Budynek szczególnie ponure wrażenie robił w trakcie ostatniego meczu barażowego, kiedy na trybunach zasiadło kilka tysięcy widzów.  

- Przyznam szczerze, że po objęciu stanowiska zapoznałem się z tą sprawą i przytłoczyła mnie ilość akt w tym temacie. Sprawa toczy się już od bardzo dawna, natomiast od maja podjąłem działania w celu zabezpieczenia tego obiektu. Osoba, a właściwie firma, która zarządza tym budynkiem jest, krótko mówiąc, nieuchwytna, znajdując się w likwidacji. Wyczerpaliśmy wszelkie możliwości ścigania osób, które powinny być odpowiedzialne za zabezpieczenie tego obiektu - przyznał Maciej Brzuszkiewicz, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który swoje stanowisko objął kilka tygodni temu.

Jak dodano w trakcie spotkania, w ostatnim czasie podjęto działania zastępcze: - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zabezpieczy obiekt w najbliższym czasie. W tej chwili mamy wewnętrzny konkurs ofert wśród firm budowlanych, które podjęłyby się zamurowania otworów okiennych tak, by na okres zimowy to było wykonane - przekazał Maciej Brzuszkiewicz. 

Środki na zabezpieczenie obiektu pochodzić będą z Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Obecnie szacuje się iż koszt tego zadania wyniesie około 10 tysięcy złotych, a cały obiekt ma zostać w ten sposób "zamknięty" do połowy wakacji. W gmachu przy ul. Strumykowej, który jeszcze dobre dwa lata temu mógł przyjąć ewentualnych gości(w środku pozostawiono kompletne wyposażenie, łącznie z pościelami ułożonymi na łóżkach), właściwie już nie ocalało nic poza murami. Dodajmy iż najbardziej istotnym problemem w przypadku tego obiektu, jest wysoka, kilkumilionowa hipoteka, z którą nikt nie chce przejąć budynku. O dalszych działaniach w tym temacie będziemy informować.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Aaaa środa, 27 czerwca 2018 18:21 napisane przez Aaaa

    Jak otworzyli ten hotel to biegałam tam jako mała dziewczynka na pepsi. Było tak na bogato i światowo, dzis jestem dorosła i boli mnie to że tak mozna zniszczyć taki hotel......To moje dzieciństwo......

  • Link do komentarza Tomasz wtorek, 26 czerwca 2018 09:48 napisane przez Tomasz

    to będzie sarkofag niczym z Czarnobyla

  • Link do komentarza pela wtorek, 26 czerwca 2018 08:56 napisane przez pela

    tyle lat hipoteki i wierzyciel nie potrafi tego załatwić, a rozwiązanie "faktycznie" SUPER!! bezdomni i tak znajda miejsce i sposób..... przecież właściciel nie płaci na 100% podatków od nieruchmości od lat, ponadto, sprawia, że jego własność od lat przysparza kosztów w postaci gaszenia, zabezpieczania a teraz zamurowania! nawet jak sprawa się wyjaśni w końcu - kto to kupi, żeby to rozebrać i stawiac na nowo, miejsce aż tak super nie jest....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane