środa, 04 lipca 2018 13:13

Wykonawca fontanny w Dolinie Pojednania wyłoniony

 
Wykonawca fontanny w Dolinie Pojednania wyłoniony wizualizacja projektu

Po dwóch miesiącach poszukiwań, udało się znaleźć wykonawcę wodotrysku, który ma powstać w Dolinie Pojednania. Pierwsza cena za wykonanie była 2,5 razy wyższa.

W dobie obecnej sytuacji na rynku usług budowlanych, spora część przetargów musi przechodzić ponowne procedowanie z uwagi na wysokie stawki, jakie firmy sobie życzą za wykonawstwo. W ostatnim czasie sytuacja taka spotkała budowę chodników na ul. Biskupińskiej czy drogi dojazdowej do os. Relaks. Podobnie było w przypadku fontanny w Dolinie Pojednania, która ma powstać w ramach rewitalizacji tego fragmentu miasta.

Zgodnie z planem, dotychczasowe oczko wodne, które przeważnie jest ciągle zanieczyszczone, ma zostać przebudowane w półkolisty wodotrysk, podobny do tego, jaki powstał w Parku im. T. Kościuszki. Ta w Dolinie Pojednania ma mieć 8 dysz wielostrumieniowych i podświetlenie kilkukolorowe. Nawierzchnia będzie wykonana z płytek granitowych.

W pierwszym przetargu, do którego zgłosiła się Firma  Gutkowski z Leszna, a która zaproponowała kwotę 1 mln 107 tys. złotych, podczas gdy Miasto Gniezno planowało wydatkować na zadanie 442 tys. złotych. Po unieważnieniu tego rozstrzygnięcia, ogłoszono kolejne, do którego zgłosiła się także ww. firma oraz C4Y Katarzyna Zasieczna z Poznania, oferując wykonawstwo w kwocie 426 tys. złotych. Dając okres rękojmi 84 miesięcy, została wybrana jako wykonawca ww. zadania. Zgodnie z tym, fontanna w Dolinie Pojednania ma powstać najpóźniej do połowy listopada br.

W przyszłym roku zrealizowana ma zostać pozostała część projektu, obejmująca przebudowę alejek i powstanie stref rekreacji dla dzieci oraz siłownię zewnętrzną.

 

10 komentarzy

 • Link do komentarza wyborca sobota, 07 lipca 2018 11:29 napisane przez wyborca

  Urzędas na prezydenta! Masz wiedzę, wspólnie damy radę!

 • Link do komentarza urzędas piątek, 06 lipca 2018 21:06 napisane przez urzędas

  prosport - typowe myślenie nieudacznika. Nie zaorać, ale mądrze rządzić. Niestety, tego nie widać po kolejnych szefach magistratu, A ostatnia kadencja najbardziej nas rozczarowała, bo po młodym człowieku ludzie spodziewali się innej koncepcji i strategii, a nawet wręcz ewolucji rozwoju miasta. Nie wykorzystana została dobra koniunktura postępu krajowego, a mamienie ludzi króliczkami nie daje wzrostu gospodarczego ani nie poprawia bytu mieszkańców pierwszej stolicy Polski.

 • Link do komentarza prosport środa, 04 lipca 2018 23:12 napisane przez prosport

  Proponuję zaorać nasze miasto. Będzie ugór i spokój.

 • Link do komentarza z okolic Rynku środa, 04 lipca 2018 22:22 napisane przez z okolic Rynku

  prosport - popieram "rynek" Gość ma rację, a prezent nie jest niedotykalski. Po tych 4 latach widać, ze nic mądrego nie wymyślił, tylko rozrzuca te nasze pieniądze.

 • Link do komentarza prosport środa, 04 lipca 2018 17:11 napisane przez prosport

  rynek - jeszcze startu nie ma a już marudzisz. Zdrowia życzę.

 • Link do komentarza czytelnik środa, 04 lipca 2018 16:42 napisane przez czytelnik

  Wybory ach wybory )))) Powtórka z rozrywki !

 • Link do komentarza micio środa, 04 lipca 2018 14:57 napisane przez micio

  Kurcze- niezła różnica- 1 mln a 426 tyś. Jak będzie taka jak w Parku Kościuszki to super- łatwo zachować czystość, dzieciaki też mają ubaw. Tylko żeby się nie okazało że to prysznic dla bezdomnych

 • Link do komentarza umiejący czytać miedzy wierszami środa, 04 lipca 2018 13:54 napisane przez umiejący czytać miedzy wierszami

  Chyba nas Bozia pokarała takim prezydentem Miasta. Znowu wyrzuca nasze pieniądze na wodotrysk. Ale jest nadzieja. Prezydent Kowalski kończył swoje rządzenie Gnieznem budową fontanny - "ostatniego wytrysku" na Rynku . A Prezydent Budasz, chyba skończy swoje rządzenie Gnieznem budową wodotrysku w Dolinie Pojednania. Jeden prezydent wart drugiego . Znowu Budasz czy Grobelny Mydli nam oczy dzieląc zlecenie na kilka części. Że niby ten wodotrysk w Dolinie nie będzie kosztował, aż jeden milion 107 tysięcy złotych, a tylko 426 tysięcy złotych. Ale nami manipulują. Jak nas okłamują.

 • Link do komentarza Kupszcza środa, 04 lipca 2018 13:45 napisane przez Kupszcza

  Kolejne setki tysięcy pójdzie na utrzymanie. Nie lepiej było ładnie posprzątać drobne remonty zrobić, kwiatów nasadzic i pilnować. Nowe parki kosztować będę dużo w przyszłych latach. To jeszcze potrafię przetrawić, bo każdy mieszkaniec może i chętnie korzysta. A taka hala sportowa. Zastanówmy się. Ilu procentowo Gnieźnian skorzysta z tego dobrodziejstwa. Ilu zagra na tej gali w piłkę. No moze kilkuset lub tysiąc przyjdzie na mecz i to raczej co tydzień tych samych. Kiepsko. Owszem szkoły dzieci będą korzystać w ramach lekcji. A ilu 50 plus skorzysta? A i roczne utrzymanie koło 1,2 mln zł. Pewnie w imię solidarności pokoleniowej jak ktoś to już pięknie określił.

 • Link do komentarza rynek środa, 04 lipca 2018 13:26 napisane przez rynek

  Jeżeli w tej nowej fontannie nie będą puszczać wody albo będzie tak sikała, jak ta na Rynku, to już na starcie szkoda na nią pieniędzy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane