piątek, 20 lipca 2018 10:12

Powstaną nowe budynki wielorodzinne przy ul. Liliowej

 
Powstaną nowe budynki wielorodzinne przy ul. Liliowej źródło wizualizacji: MM Investbud

W najbliższym czasie na os. Piekary ruszy pierwsza, po długim czasie, inwestycja deweloperska. Inwestor planuje budowę dwóch bloków mieszkalnych

Mowa o terenie zamkniętym ulicami: Liliową, Chabrową i Makową, który to od lat czekał pod zabudowę wielorodzinną. Inwestor - firma MM Investbud - planuje zlokalizować na tym terenie dwa budynki mieszkalne, czterokondygnacyjne z najniższym poziomem przeznaczonym pod garaże dla samochodów. W budynku znajdą się lokale usługowo-handlowe o powierzchni od 60 do 160 metrów kwadratowych oraz mieszkania o powierzchni od 28 do 75 metrów kwadratowych - wszystkie mają mieć dostęp do balkonów.

Inwestycja otrzymała nazwę Liliowe Pole i będzie kolejnym przedsięwzięciem realizowanym przez MMinvestbud - w pobliżu ten sam wykonawca pobudował domy wielorodzinne Zacisze Elizy przy ul. Orzeszkowej. Inwestycja przy ul. Makowej ma ruszyć w najbliższym czasie.

Wiele wskazuje na to iż jest to początek większych inwestycji deweloperskich w tej części osiedla, bowiem w najbliższych miesiącach na sprzedaż ma zostać wystawiona nieruchomość, należąca do Miasta Gniezna. Położona po drugiej stronie ul. Liliowej, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 3, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, jest ona przeznaczona pod zabudowę wielorodzinną.

źródło wizualizacji: MM Investbud

11 komentarzy

 • Link do komentarza Miras środa, 15 lipca 2020 20:15 napisane przez Miras

  Coś wiadomo kiedy oddadzą te bloki ?

 • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 19 kwietnia 2020 21:08 napisane przez mieszkaniec

  No cóż, chciałoby się powiedzieć tym, co narzekają: Jak wybieraliście, tak macie. Najprościej jest "porządkować" miasto poprzez wpuszczanie developerów i sieci handlowych. Oni to robią dla swojego interesu, natomiast na pewno nie zależy im na interesie miasta i jego mieszkańców. Bo jak wspominają niektórzy, bloki stoją pustawe, czekają chyba na lepsze czasy na sprzedaż lub drogi wynajem. Niektórzy właściciele tych lokali potracili rozum żądając takie bajońskie sumy za wynajęcie. No i nadeszły cięższe czasy. koronawirus zweryfikuje wielu z tych nowobogackich, bo stopa życiowa może nawet na kilka lat średniej grupy społeczeństwa się obniży.

 • Link do komentarza inżynier niedziela, 19 kwietnia 2020 12:48 napisane przez inżynier

  Nie tylko parking przyblokowy, jest w zbyt małej odległości od okien mieszkań tego budynku ( niezgodnej z prawem budowlanym) . Również śmietnik, jako urządzenie niezbędne dla normalnego funkcjonowania bloku jest tez zaprojektowany za blisko okien mieszkań . Fakt ze umieszczono go w narożniku działki budowlanej, by nie było go widać na prost z okien mieszkań. Ale to nie usprawiedliwia łamania przepisów - wymagań prawa budowlanego, przez inwestora i przyklaskiwaniu temu łamaniu czy naciąganiu prawa przez służby architektury i nadzoru budowlanego. To się chyba w Gnieźnie nigdy nie skończy. Deweloper dobrze wie z kim rozmawiać . A inspektorzy dobrze wiedzą, jakie kruczki prawne mogą w takich wypadkach wykorzystać. A tak na koniec, to ilość miejsca w śmietniku na kubły do śmieci jest i tak za mała .

 • Link do komentarza było żle i jest . niedziela, 19 kwietnia 2020 12:36 napisane przez było żle i jest .

  Działka na której powstaną bloki jest tak mała i tak ciasna , ze parking samochodowy wyznaczony na więcej niż 10 samochodów został zaprojektowany niezgodnie z obowiązującym prawem budowlanym . Jest po prostu za blisko okien mieszkań na parterze. I znowu architekt miejski musiał przymknąć oko. Za co ? O Powiatowym Inspektorze Nadzoru budowlanego to już nawet nie wspomnę. Kto i za jaką karę tam pracuje ? Czy ci pracownicy samorządowi wiedzą po co tam są ?

 • Link do komentarza Daniel niedziela, 19 kwietnia 2020 09:35 napisane przez Daniel

  A kiedy w tej części miasta powstanie przychodnia ,poczta,bank.Tyle lat tam mieszkam i żeby nie biedronka to by nic nie było.Pozdrawiam włodarzy miasta.

 • Link do komentarza kto za? , kto przeciw? 2 niedziela, 19 kwietnia 2020 09:14 napisane przez kto za? , kto przeciw? 2

  Ja też jestem przeciw budowie kolejnych bloków bez równoległego rozbudowywania infrastruktury społecznej. Kiedy w końcu ruszy rozbudowa szkoły nr 3 ? Kiedy ta szkoła będzie miała porządną halę gimnastyczną ? Kiedy w tej części miasta powstanie jakiś basen ? Może powinien powstać właśnie przy tej szkole? Czy na pewno pan prezydent zabezpieczył na te inwestycje odpowiednią ilość terenu obok szkoły nr 3. A może myśli , że powstaną one w powietrzu ? Kiedy dla tej części Piekar ponownie otworzą kościół na terenie szpitala "Dziekanka?"

 • Link do komentarza kto za? , kto przeciw? 2 niedziela, 19 kwietnia 2020 08:43 napisane przez kto za? , kto przeciw? 2

  Ja też jestem przeciw budowie kolejnych bloków bez równoległego rozbudowywania infrastruktury społecznej. Kiedy w końcu ruszy rozbudowa szkoła nr 3 ? Kiedy ta szkoła będzie miała porządną halę gimnastyczną ? Kiedy w tej części miasta powstanie jakiś basen ? Czy na pewno pan prezydent zabezpieczył na te inwestycje odpowiednią ilość terenu obok szkoły nr 3. A może myśli , że powstaną one w powietrzu ? Kiedy dla tej części Piekar ponownie otworzą kościół na terenie szpitala "Dziekanka?"

 • Link do komentarza Nagan sobota, 18 kwietnia 2020 14:03 napisane przez Nagan

  A dlaczego te bloki stoją cały czas puste i nikt się nie wprowadza? Ktos wie? Bo trochę mieszkań jeszcze jest na sprzedaż i może mozna teraz okazyjnie kupić?

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 19 lipca 2019 21:57 napisane przez Mieszkaniec

  Jakoś dewelopera masakryczna.
  Proszę popytać ludzi. To co się wyprawia w budynku przy ul. Orzeszkowej nie do opisania. Mieszkania zalane, grzyb, hala garażowa pływa.
  Tynki odpadają. Okna źle wstawione.
  Ekipy remontowe wyrzucane. Na co wszystko deweloper śmieje się w twarz mieszkańcom.

 • Link do komentarza kto za ? Kto przeciw? sobota, 21 lipca 2018 08:35 napisane przez kto za ? Kto przeciw?

  Czy szkoła podstawowa nr 3 bedzie wstanie przyjąć kolejną grupę dzieci w swoje podwoje? Prezydent szybko sprzedaje kolejne działki pod budownictwo mieszkaniowe. Można by rzec ok. Ale za tym powinna iść od razu rozbudowa infrastruktury usługowo oświatowej. A z tym jest już dużo gorzej. Żłobków brakuje. W szkołach ścisk, Dom kultury zaledwie jeden na całe miasto. O basenie odkrytym, jak we Wrześni nawet nie będę marzył- wspominał. Kąpielisko nad jeziorami gnieźnieńskimi zaledwie jedno i to też kiepskiej jakości. Ulice wąskie. Ścieżek rowerowych to w Gnieźnie właściwie nie ma. itd, itd, Podsumowując podejrzewam, że sprzedaż tych działek pod budownictwo mieszkaniowe nie jest robiona dla właściwego, prawidłowego rozwoju Gniezna. A jest robiona tylko dla pieniędzy, których prezydentowi brakuje na rozdmuchane inwestycje. Bo rozwój Gniezna powinien być zharmonizowany. A tego, w ogóle w Gnieźnie nie widać.

 • Link do komentarza Marzec piątek, 20 lipca 2018 15:30 napisane przez Marzec

  Ciekawe jak z jakością

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane