czwartek, 09 sierpnia 2018 09:40

Pałac w Mielnie jeszcze taniej

 
Pałac w Mielnie jeszcze taniej źródło: Starostwo Powiatowe

Ponownie nikt nie zgłosił się do przetargu na nieruchomość położoną w tytułowej miejscowości. I to mimo bardzo dużej obniżki ceny.

Pod koniec lipca odbył się przetarg na zbycie obiektu pałacowego z przyległym parkiem oraz zabudową towarzyszącą w Mielnie, 20 km od Gniezna. Po raz kolejny w historii całej serii prób sprzedaży, nie odnotowano nikogo, kto reflektowałby na jego kupno. To wszystko pomimo bardzo dużej obniżki - pałac był wystawiony na sprzedaż za kwotę 954 tys. złotych. To o milion złotych mniej niż rok temu.

Nieruchomość została ponownie wystawiona na sprzedaż przez Starostwo Powiatowe i jest planowana na  11 października br. Tym razem cena została ponownie obniżona i wynosi 850 tys. złotych. W niej to mieści się dwukondygnacyjny obiekt pałacowy, dwie oficyny, obiekt magazynowo-gospodarczy oraz działka z parkiem o powierzchni 4,51 hektara. O tym, czy znajdzie się zainteresowanie obiektem, przekonamy się jesienią.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Piotr S piątek, 09 listopada 2018 22:49 napisane przez Piotr S

  No to juz chyba po klopocie, palac zostal kupiony i zostanie wyremontowany. Nie podzieli losu innych zabytkowych perelek...

 • Link do komentarza skandal niedziela, 12 sierpnia 2018 13:23 napisane przez skandal

  Czy ja dobrze rozumiem z pana Zygmunta wypowiedzi,że poważny urząd rozpoczął jakąś inwestycję i nie zabezpieczył na nią pieniędzy? Proszę wybaczyć, ale to zakrawa na kompletną niekompetencję tej pani i całego starostwa. Liczenie, że pieniądze się jakoś znajdą jest nieodpowiedzialne i można powiedzieć głupie. Ten szpital jest na etapie stanu surowego, nawet nieskończonego. Koszty wyposażenia przewyższają kilkakrotnie koszty tego, co do tej pory. I już nie ma kasy? Za co podziwiać panią starostę? Że rzuciła się i cały powiat z motyką na slońce? Tacy bohaterowie naprawdę źle kończą.

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT niedziela, 12 sierpnia 2018 11:44 napisane przez Marek ZYGMUNT

  Wiem, że dobrze by było, pałacyk w Mielnie porządnie wyremontować i dalej prowadzić w nim zieloną szkolę dla dzieci. Ale potrzeba na to przynajmniej DWÓCH milionów złotych. Niestety, ale dla mieszkańców całego powiatu i Gniezna ważniejsza jest obecnie, budowa nowego szpitala powiatowego. I zapewne każdy się z tym zgodzi. Bo zdrowie, jak to wszyscy mówią jest NAJWAŻNIEJSZE !!. Nie dziwmy się wobec tego Staroście, że robi wszytko dla osiągnięcia najważniejszego celu swojej kadencji. tj. Zakończenia stanu surowego budowy naszego nowego szpitala. A jest już blisko tego celu, mimo wielu przeciwności i "kłód", jakie rzucano jej pod nogi, by tego celu nie osiągnęła. Ale ta budowa kosztuje miliony !! Każdy dodatkowy pieniądz, bedzie szczególnie ważny w procesie prowadzenia prac wykończeniowych w nowym szpitalu . Szpital to przecież nie nowy park. To nie nowy chodnik. To nie jakież króliczki. Bez, których można jakoś żyć. Bez nowego szpitala, starzejące się szybko społeczeństwo powiatu i miasta Gniezna, długo by nie "pociągnęło" !! Dlatego szanujmy starania Starosty o pozyskanie każdego dodatkowego pieniądza na ten cel. I nie drwijmy z jego starań, o zdobycie każdej dodatkowej złotówki i o zaoszczędzenie każdej złotówki, której wydanie nie jest bezwzględnie konieczne !!

 • Link do komentarza Janciogno piątek, 10 sierpnia 2018 23:02 napisane przez Janciogno

  Ten pałac należał do Niemca,który zrzekł się na dobro dzieci.Za komuny nazywał się Dom wczasów dziecięcych,gdzie dzieci w 3i4 klasie przez 2 tygodnie w okresie szkolnym uczyli i wypoczywali.W okresie wakacji przyjeżdżali obcokrajowcy(co pamiętam Francuzi,też dzieci).A teraz taki obiekt jest niszczony i sprzedawany.Mógłby w dalszym ciągu służyć dla dzieci,nawet dla biedniejszych rodzin co było by pomocom finansowym.

 • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 09 sierpnia 2018 21:50 napisane przez rowerzysta

  Co tu dużo mówić, za 100 tyś to i ja bym go kupił, ale pewnie trzeba w niego włożyć milion, którego nie mam...Może kiedyś cena spadnie a ja się dorobię...

 • Link do komentarza sceptyk czwartek, 09 sierpnia 2018 11:48 napisane przez sceptyk

  W tym Gnieźnie to jest tragedia. Jak już P. Pietrak albo P. Hoffmann czegoś nie kupi to innych chętnych już w Gnieźnie nie znajdziesz. Bo nikomu nie chce się bawić z zabytkowymi obiektami przy takiej a nie innej pani, miejskiej konserwator zabytków. Bo nigdy nie wiesz kogo ona w danej chwili posłucha i jakie kłody ci pod nogi rzuci. Chyba , że można od razu to coś co kupujesz wyburzy. I jest już na to z góry zgoda Prezydenta Miasta to natychmiast znajdzie się jakiś deweloper, by postawić w takim miejscu jakiś dom z mieszkaniami na sprzedaż. Tak to w realistycznym gnieźnieńskim grajdołku wygląda.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane