poniedziałek, 20 sierpnia 2018 18:23

Wykonawca części prac na kolejce wybrany

 
Wykonawca części prac na kolejce wybrany archiwum redakcji

Zgodnie z przewidywaniami Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej zostało wykonawcą stacji mijankowej w Lesie Jelonek. Remont trasy z ze stacji w Gnieźnie mają zostać wykonane w innym trybie.

Przed niespełna miesiącem informowaliśmy o tym iż do czwartego z kolei przetargu, ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe, zgłosił się tylko jeden oferent. TKKW zaproponowało wykonanie remontu 3 kilometrów torów i budowę stacji mijankowej w Lesie Jelonek za kwotę 438 tys. złotych. Tymczasem zlecający - Starostwo Powiatowe - miał do dyspozycji jedynie 372 tys. złotych.

Ponieważ zamówienie zostało rozłożone na dwa zadania, kilka dni temu zadecydowano o przyznaniu tylko jednego z nich - budowy stacji mijankowej w Lesie Jelonek, polegającej na budowie peronu, drugiego toru, dwóch zwrotnic i chodnika prowadzącego do przejścia dla pieszych. TKKW zaproponowało wykonać to zadanie za 278 tys. złotych.

 

Jak udało się nam dowiedzieć, remont torów na odcinku ze stacji Gniezno do Las Jelonek, ma zostać wykonany w trybie bezprzetargowym. W zadaniu tym pomogą na pewno także materiały, które są już w posiadaniu od dłuższego czasu - m.in. nowe podkłady kolejowe. 

7 komentarzy

 • Link do komentarza nieGrajcieKolejką piątek, 24 sierpnia 2018 08:13 napisane przez nieGrajcieKolejką

  - przejęcie wybrakowanej dokumentacji od poprzedniego zarządcy
  - wyprostowanie sytuacji administracyjnej kolejki, w tym także chociażby ustalenie iż przez pewien czas (za poprzedniego zarządcy) pociągi jeździły bez odpowiedniego pozwolenia
  - rozpoczęcie procedury przejmowania gruntów pod torami, zakończone pomyślnym projektem uchwały o ich przejęciu w nieodległej przyszłości (Wszyscy wiedzą, jak trudno rozmawia się z PKP)
  - rozmowy z gminami nt. utrzymania kolejki
  - naprawa zniszczonego taboru: dwa wagony kapitalnie odremontowane, jeden jest jeszcze w gruntownym remoncie
  - wynajęcie jednej z lokomotyw w zamian za obsługę operatorską na GKW, co daje sporo oszczędności
  - analiza "metr po metrze" ok. 35 kilometrowego odcinka torów przez specjalistę-toromistrza zakończone raportem o stanie linii
  - remont dachów na budynkach kolei
  - rozpoczęcie przetargu na remont pierwszego odcinka, który ze względów proceduralnych się wydłużył

  to tak tylko z perspektywy obserwatora, pozdrawiam miłośników kolei

 • Link do komentarza Kibic piątek, 24 sierpnia 2018 01:32 napisane przez Kibic

  Kolejka miała zostać uruchomiona na koniec 2017, potem na początku 2018 r. A teraz ... nie wiadomo kiedy. Po co ten etat te pieniądze ta ściema ? Już niedługo podsumowanie działań Starosty Tarczyńskiej w sprawie kolejki ... będzie się działo ...

 • Link do komentarza księgowy czwartek, 23 sierpnia 2018 14:38 napisane przez księgowy

  Obserwator, starostwo to uczciwa instytucja i nie robi niczego na lewo i na czarno, zatem w kosztach muszą się miescić wszystkie składniki cenotwórcze, w tym także niestety podatki, których ty zapewne nie płacisz, skoro nie potrafisz liczyć rzetelnych kosztoów.

 • Link do komentarza Obserwator czwartek, 23 sierpnia 2018 07:56 napisane przez Obserwator

  Czyli wychodzi na to, że starostwo wypie... prawie 300 tys. na mijankę w lesie do której nie będzie jak i czym dojechać, bo w działania "własnym sumptem" pana radnego jakoś nie bardzo wierzę. Normalnie żenada, działania na miarę Krzysztofa M.

 • Link do komentarza uczeń środa, 22 sierpnia 2018 00:15 napisane przez uczeń

  No to kolejka zamknięta na klucz a do starostwa został przyjety radny koalicjant, który nie zrobił nic. Jego pobory za 4 lata to myślę, że więcej jak 200.000 zł. Można by było za te pieniadze wyremontowac parowóz a tak co ? śmiech - jakiś rozjazd na jelonku

 • Link do komentarza trzymam kciuki wtorek, 21 sierpnia 2018 10:21 napisane przez trzymam kciuki

  no nareszcie... :)

 • Link do komentarza Schredder poniedziałek, 20 sierpnia 2018 22:41 napisane przez Schredder

  Fajnie. Wreszcie coś się ruszyło.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane