wtorek, 11 września 2018 16:43

W ciągu roku śmieciarki opuszczą ul. Chrobrego

 
W ciągu roku śmieciarki opuszczą ul. Chrobrego archiwum redakcji

Do końca października 2019 roku gotowa ma być nowa siedziba Zakładu Oczyszczania Miasta. Dzięki temu śmieciarki oraz inne tego typu pojazdy znajdą swoją stałą siedzibę przy ul. Fabrycznej.

Wszystko to za sprawą drugiego, w końcu sfinalizowanego przetargu na budowę bazy ZOM. Pierwszy, który odbył się w czerwcu, został odwołany z uwagi na zbyt wysokie ceny, jakie zażyczyli sobie oferujący. Wkrótce po tym ogłoszono kolejny przetarg, a jeszcze w sierpniu przedstawiono firm, które wyraziły zainteresowane przedsięwzięciem. Spółka na to zadanie zdecydowała się przeznaczyć 8 mln 634 tys. złote netto, a oferty złożyły: CYPA-BUD Krystian Kruczek z Dalek k. Gniezna na kwotę 11 mln 800 tys. zł netto oraz Zakład Ogólnobudowlany GRINBUD Dominika Sieszchuła z Gniezna na kwotę 8 mln 634 tys. zł netto. Obie firmy zaproponowały okres gwarancyjny 60 miesięcy, a ostatecznie wybrano propozycję drugiej, tańszej oferty.

Zgodnie z powyższym wykonawca do 31 października 2019 roku będzie miał za zadanie wykonać zadanie, jakim jest budowa bazy Zakładu Oczyszczania Miasta, w ramach której to w miejsce rozebranych starych budynków dotychczasowej bazy powstaną nowe. Wśród nich m.in. na działce o powierzchni 1 hektara powstanie dwukondygnacyjny budynek biurowo-socjalny dla pracowników, obiekt warsztatowo-magazynowy z wiatą garażową. W głębi powstanie duży utwardzony plac, zajmujący większą część działki, na którym zlokalizowane zostaną wiaty garażowe, zbiornik na opady powierzchniowe, stanowisko gromadzenia odpadów bytowych czy stanowisko do mycia sprzętu. Ponadto powstanie parking dla pracowników.

Całości powyższego założenia przyświeca opuszczenie dotychczasowej bazy Urbis (oprócz siedziby zarządu spółki). Obiekty te, znajdujące się w części dawnej gazowni i elektrowni, są zabytkowe i planuje się je poddać rewitalizacji a w przyszłości przeznaczeniu pod działalność kulturową z utworzeniem. O takim projekcie pisaliśmy w styczniu br. (zobacz także: Czy w warsztatach zagości gwar mieszkańców Gniezna?), a na tę chwilę nieoficjalnie wiemy o zaakceptowaniu formalnym tego przedsięwzięcia. Czy zyska on akceptację i będzie szansa na otrzymanie dofinansowania, będzie wiadomo najpewniej w najbliższych miesiącach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022