piątek, 05 października 2018 12:58

Prawoskręt na ul. Dalkoskiej już otwarty - uwaga na zmiany

 
Prawoskręt na ul. Dalkoskiej już otwarty - uwaga na zmiany źródło: Starostwo Powiatowe

W piątek otwarty dla ruchu został krótki prawoskręt z ul. Dalkoskiej w kierunku ul. Kościuszki i św. Wawrzyńca. 

Kierowcy zamierzający jechać od strony ul. Dalkoskiej w kierunku obu części ulicy św. Wawrzyńca lub do  wiaduktu czy w stronę Parku Kościuszki, powinni zwrócić baczniejszą uwagę na nowe oznakowanie. Do tej pory jadący na skrzyżowaniu ul. Dalkoskiej, chcący skręcić w kierunku targowiska, często blokowali przejazd zmierzającym np. w stronę wiaduktu.

Od 5 października otwarty został nowy, wydzielony pas ruchu, rozdzielający pasy jazdy na lewoskręt z jazdą na wprost w kierunku centrum oraz prawoskręt z jazdą na wprost w kierunku wiaduktu. Oznacza to iż kierujący już wcześniej powinni zdecydować się o dalszym przebiegu jazdy. 

22 komentarzy

 • Link do komentarza TIROWIEC piątek, 12 października 2018 14:38 napisane przez TIROWIEC

  Założe sie z każdym kto mowi ze nie przejedzie tam tir z naczepą.
  Skoro tacy madrzy jesteście to w sobote o 15:00 jade tam nagram filmik ze przejade i ci co pisza ze nie da sie stawiaja mi skrzynke wódki !

 • Link do komentarza Gnieznianin środa, 10 października 2018 10:04 napisane przez Gnieznianin

  Masakra , kto to projektował i zatwierdził.
  Ten przejazd jest za wąski, ledwo osobowka idzie się zmieścić i łatwo przywalić w krawężnik bo jest tak powyginany ten przejazd.
  I te myląca strzałka że jazda na wprost i w prawo . Jak powinna byc tylko w prawo

 • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 08 października 2018 19:09 napisane przez Kierowca

  Niech się wczują w sytuację kierowców wyjeżdżjących z ul Wawrzyńca, jak są wściekli przy próbie włączenia się do ruchu. Skandal!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza Tadeusz Bakowski niedziela, 07 października 2018 09:47 napisane przez Tadeusz Bakowski

  Rozwiązanie zaproponowane przez p. Artura Wiernowolskiego jest zdecydowanie najlepsze, tym bardziej, że na rondo jest tutaj wystarczająco dużo miejsca. Dodatkowo samochody jadące z wiaduktu mogły by na rondzie jechać na wprost w ul. Warszawską, co zlikwidowało by korki na światłach dla samochodów jadących z wiaduktu. Może przed podejmowaniem takich decyzji lepiej by było przeprowadzić sondę i spytać kierowców, a tak to kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Zaproponowane rozwiązanie niewiele zmieni na lepsze, ale cóż, urzędnik zawsze wie lepiej.

 • Link do komentarza lolek sobota, 06 października 2018 20:51 napisane przez lolek

  YYYY ale o so chozzzzziiiii :) Hmmm Inwestycja w skali mikro. Dwa samochody do przodu. Wcześniej było lepiej a już widzę przyjezdnych jak walą pod prąd. Trzeba by ogłosić jakiś konkurs na mądrego inaczej za oznakowanie.

 • Link do komentarza Artur Wiernowolski ( TIGER ) sobota, 06 października 2018 16:44 napisane przez Artur Wiernowolski ( TIGER )

  Z parku wyciąć kilka drzew, przestawić latarnie i na tym skrzyżowaniu zrobić duże rondo - lekko wpuszczone w park. Wyjazd w każdą stronę i ruch rozładowany. Miejsce jest, lecz myślenie boli...

 • Link do komentarza Sze sobota, 06 października 2018 09:45 napisane przez Sze

  I teraz taka sytuacja kierowca osobówki jadąc na wiadukt pojedzie prawoskrętem natomiast kierowca cieżarówki pojedzie lewym pasem następnie będzie chciał zmienić pas na prawoskręt, ale w tym momencie zablokuje skrzyżowanie, bo szanowny posiadacz Passata nie skuma, że należałoby wpuścić większego, aby rozładować ruch. Niestety kierowcy w Gnieźnie nie mają kultury na jezdni oczywiście nie mówię tutaj o każdym, ale większość kierowców zachowuje się jakby nie potrafili przewidzieć sytuacji drogowych.

 • Link do komentarza Miras sobota, 06 października 2018 08:53 napisane przez Miras

  Inwestycję przeprowadził i finansował powiat a nie jak wszyscy sądzą Urząd Miasta.Co by nie powiedzieć coś tam to pomoże choć szału nie ma.

 • Link do komentarza Lady sobota, 06 października 2018 06:42 napisane przez Lady

  Wygląda to jak droga dla samochodzików dziecięcych.
  Stracone pieniądze. Niestety tym razem projekt kompletnie bez pomyślunku.

 • Link do komentarza Kierowca sobota, 06 października 2018 05:49 napisane przez Kierowca

  A co z pojazdami wyjeżdżającymi z osiedla po prawej stronie ? Wyjazd w lewo będzie pewnie dzięki korkom praktycznie niemożliwy.

 • Link do komentarza Tom piątek, 05 października 2018 23:14 napisane przez Tom

  Koryfeusz dobrze pisze, dwie strzałki w prawo powinny być. Gdzieś taki znak widziałem. Tylko po co ten slalom z wysepką? Lepiej jechać po staremu i w prawo na most.

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 05 października 2018 21:10 napisane przez Kierowca

  Czy to projektował jakiś idiota ???
  Dziecko w przedszkolu lepiej by to rozwiązało.

 • Link do komentarza kierowca piątek, 05 października 2018 19:25 napisane przez kierowca

  oli i co myślący kierowca wymyśli widząc pierwsze znaki przed skrzyżowaniem z ul. Wawrzyńca , że z lewego pasa może pojechać w lewo lub prosto a z prawego pasa może pojechać w prawo lub prosto , a jeżeli to będzie kierowca co będzie chciał jechać prosto to pomyśli że może jechać prosto z lewego bądź prawego pasa , a jak pojedzie prawym prosto to za skrzyżowaniem z ul. Wawrzyńca zobaczy że prawy pas przed Wawrzyńca to zmyłka dla dalszej jazdy na wprost za skrzyżowaniem i kierowca już tylko wymyśli jakieś wykroczenie drogowe.

 • Link do komentarza oli piątek, 05 października 2018 18:18 napisane przez oli

  przecież to nie jest droga dla "debili" tylko dla myślących kierowców z prawem jazdy.Ludzie opamiętajcie się w tym marudzeniu.Bystry kierowca poradzi sobie na tej drodze!

 • Link do komentarza Zszkokowana piątek, 05 października 2018 18:01 napisane przez Zszkokowana

  Pprazka tam byl potrzebny lewoskret zeby nie blokowac drogi

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 05 października 2018 17:56 napisane przez Koryfeusz

  Witek, co do autobusów to chyba jakiś PKS, bo MPK nie będą korzystać z prawoskrętu tylko pasa do jazdy na wprost. Odnośnie samochodów ciężarowych to teoretycznie można zrobić dla nich zakaz, ale wtedy trzeba by ustanowić wyjątek dotyczący obsługi osiedli, ulic, a wtedy i tak na to samo wyjdzie, bo jakiś TIR z towarem będzie musiał dojechać na Wrzesińską od strony Dalkoskiej i w tym celu konieczne będzie skorzystanie z prawoskrętu. Ponadto znak drogowy przed prawoskrętem jest mylący i kierowcy pomyślą, że mogą jechać tam na wprost, a za skrzyżowaniem z Wawrzyńca jest znak na drodze informujący, że to prawoskręt i jak ktoś się pomyli to ma problem, musi na rondzie zawracać. Na tym znaku informującym o prawoskręcie powinny być dwie strzałki w prawo, a nie jedna w prawo, a druga, że można jechać na wprost. Ta część znaku po lewej jest ok, ale to po prawej myląca i jak napisałem tam powinny być dwie strzałki w prawo informujące o dwóch prawoskrętach. Tylko niestety jest znak C-6, nakaz jazdy na wprost lub w prawo, a nie ma znaku informującego, że należy jechać wprawo i potem kawałek na wprost znowu w prawo, bo zaczyna się kolejny prawoskręt.

 • Link do komentarza Miłosz piątek, 05 października 2018 16:44 napisane przez Miłosz

  Grunt się pali Budaszowi pod nogami i wykonuje nerwowe ruchy, ktore w niczym nie usprawniają ruchu komunikacyjnego w mieście.

 • Link do komentarza szofer piątek, 05 października 2018 15:57 napisane przez szofer

  Nadzieja, że po wyborach Gnieznem będą zarządzać nowi ludzie, z pomysłami na normalność i takie "erzace" nie będą miały miejsca.

 • Link do komentarza wer piątek, 05 października 2018 15:46 napisane przez wer

  Pomysł dobry jednak jest chyba mały problem. Miejscowi szybko się połapią ale dla przyjezdnych na tym krótkim odcinku z ograniczoną widocznością, to zagęszczenie znaków pionowych i poziomych zawierających różne informacje niby mające ułatwić orientację, wobec bliskości usytuowania tych dwóch skrzyżowań, raczej spowoduje skutek przeciwny . Wystarczy że jadąc w Kościuszki przed skrzyżowaniem z Wawrzyńca kierowca zjedzie w prawy pas będąc przekonanym że dalej za tym skrzyżowaniem też pojedzie prosto a tu zaraz niespodzianka bo tam pas w prawo . Nie trzeba dodawać że takie rozwiązanie będzie też kusiło naszych wyścigowców do pewnych ułatwień i do powrotu na lewy pas zaraz za skrzyżowaniem z Wawrzyńca.

 • Link do komentarza 62szymon piątek, 05 października 2018 14:56 napisane przez 62szymon

  Hahahaha ale bubel. Jakie miasto takie inwestycje. Chyba czeski projektant się nad tym pochylił :D

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane