poniedziałek, 15 października 2018 11:00

Kolejne dofinansowanie dla szpitala

 
Kolejne dofinansowanie dla szpitala archiwum redakcji

Kwota 3 mln złotych zostanie przeznaczona na rozbudowę gnieźnieńskiego szpitala. W sumie na realizację tego przedsięwzięcia powiat pozyskał już kwotę 28 mln złotych.

O pozyskaniu kolejnych środków na ww. zadanie poinformowano w poniedziałkowe przedpołudnie w biurze posła Zbigniewa Dolaty. Jak przekazano, decyzją Prezesa Rady Ministrów z budżetu państwa jeszcze w tym roku przekazane zostanie 3 mln złotych, które wesprą Szpital Pomnik Chrztu Polski. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wyposażenie nowego bloku operacyjnego, który ma zostać otwarty w najbliższym czasie.

- Razem z obecnym dofinansowaniem, w tym roku udało się już pozyskać 5,7 miliona złotych. Warto się tym pochwalić, bo niektórzy nie dostrzegają plusów, tylko szukają minusów. Warto pochwalić się tym iż to podniesie nam łączną kwotę dofinansowań zewnętrznych, jaką udało się nam pozyskać w ciągu czterech lat do wysokości 28 milionów złotych, dlatego trzeba o tym głośno mówić i się tym chwalić - mówił dyrektor Krzysztof Bestwina, dziękując posłowi Zbigniewowi Dolacie oraz posłowi Witoldowi Czarneckiemu za wsparcie przy tych staraniach. 

- Toczy się kampania wyborcza i wielu kandydatów z formacji opozycyjnych w programach umieściło rozbudowę szpitala. Każdy chce go teraz budować i pozyskiwać środki, szkoda że nie robili tego wtedy kiedy rządzili i mieli władzę w Warszawie i Urzędzie Marszałkowskim, Powiecie i Mieście. Jakoś nie słyszeliśmy o sukcesach w tym temacie, więc myślę iż zarząd PiS pokazał iż jest skuteczny - stwierdził Zbigniew Dolata dodając iż obecne wystąpienia krytyków pod adresem dyrekcji i parlamentarzystów PiS będą się mijać z celem, kiedy mieszkańcy będą też widzieć spełnianie danych obietnic - w tym przypadku rozbudowy szpitala.

 

13 komentarzy

 • Link do komentarza Fabio czwartek, 25 października 2018 13:32 napisane przez Fabio

  @ Do stara data - to ciebie ogłupili przeciwnicy geotermii, bo mnie nie tylko przekonali, ale jestem pewien, że to się uda. Szkoda, że nie w Gnieźnie tylko być może w którejś z okolicznych gmin i tam pójdzie cały power, kasa z rządu i ta gmina będzie żyła z podatków, które dzisiaj są udziałem m.in. Uniejowa. A Gniezno? Będzie zapyziałym miasteczkiem przy może Kłecku, Mieleszynie lub Łubowie. Najtrudniej jest być prorokiem we własnym kraju.Do tego, jak się ma wokół siebie takich gnieźnieńskich lemingów, to stagnacja zapewniona. Tylko króliki, kwiatki, niestety także arogancja władzy i często zwykłe chamstwo, którego też doświadczają tutejsi mieszkańcy.

 • Link do komentarza zyguzyguZYG czwartek, 25 października 2018 13:02 napisane przez zyguzyguZYG

  wielka miotła zbliża się do szpitala. było nie być takim ignorantem panie dolata!

 • Link do komentarza Olo czwartek, 25 października 2018 10:04 napisane przez Olo

  Panie DOLATA i po co było tak warjowac

 • Link do komentarza Do stara data czwartek, 25 października 2018 08:15 napisane przez Do stara data

  Kłamiesz. Poniemiecki cmentarz na Roosevelta był bardzo często sprzątany. Na szczęście większość Gnieźnian to mądrzy ludzie i nie trzeba ich ogłupiać bo się po prostu nie dadzą. Ogłupiały lud połknął tylko historie z gorącymi źródełkami.

 • Link do komentarza edward środa, 24 października 2018 21:09 napisane przez edward

  Szkoda że polityka w Polsce ma charakter walki. Szykuje się wymiana dyrekcji w szpitalu i "zmiany", koszt zostanie przerzucony jak zawsze na personel

 • Link do komentarza Fakty wtorek, 23 października 2018 17:25 napisane przez Fakty

  Widzi to niestety Polska cała że w zbyt wielu miejscach władza dała ciała, a kto głównie popsuł wybory? Unia kler fake newsy i mało pokory

 • Link do komentarza Polaris wtorek, 23 października 2018 16:14 napisane przez Polaris

  Szkodniki pójdą w odstawke

 • Link do komentarza tensam wtorek, 16 października 2018 16:56 napisane przez tensam

  A Dolata, jak zwykle (pcha sie na pierwszy plan )!! W koncu wybory!

 • Link do komentarza stara data poniedziałek, 15 października 2018 19:21 napisane przez stara data

  @ artysta-malarz - trafne spostrzeżenie. jak szedłem dzisiaj przez miasto, to widziałem roboty, których nie tknięto przez całe długie cztery lata kadencji Budasza. Na poniemieckim cmentarzu na Roosevelta nawet chyba ani razu nikogo z grabiami nie było. Wszystko zostawili na ostatnią minutę, żeby ogłupiałemu ludowi pokazać jaka to ta władza dobra.

 • Link do komentarza Zdziwienie poniedziałek, 15 października 2018 15:39 napisane przez Zdziwienie

  Gratuluję... dobre wieści!!!! ALE PO CO TYLE tych osób na zdjęciu?

  O co tu chodzi?????

 • Link do komentarza Matematyk poniedziałek, 15 października 2018 13:31 napisane przez Matematyk

  ...i o to chodzi! Dobra współpraca z rządem umożliwia jak widać wymierne korzyści.

 • Link do komentarza artysta malarz poniedziałek, 15 października 2018 13:24 napisane przez artysta malarz

  kiełbasa wyborcza idzie :D jak nic się nie robiło to na koniec trzeba coś pokazać :D

 • Link do komentarza Kadrowy S. poniedziałek, 15 października 2018 12:13 napisane przez Kadrowy S.

  Mateusz w ramach kampanii wyborczej rzucił. Dobre i to. Bo nawet wcześniej zmiana nazwy szpitala nie pomagała.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane