piątek, 26 października 2018 14:54

Nowy plac zabaw nad Jeziorem Jelonek

 
Nowy plac zabaw nad Jeziorem Jelonek fot. Rafał Wichniewicz

Długo oczekiwany przez mieszkańców plac zabaw nad popularną "Wenecją" w końcu doczekał się realizacji. Powstała też strefa aktywności dla seniora.

Nowe miejsce rekreacji powstało w rejonie pomiędzy brzegiem jeziora i istniejącą już od dwóch lat siłownią na wolnym powietrzu a przepompownią. Ten pierwszy etap inwestycji kosztował 130 tysięcy złotych.

Obok zabawek dla dzieci: takich jak m.in. huśtawki, karuzela, koparki pojawiły się także urządzenia w strefie fitness: m.in. orbitrek, rower, prasa nożna. Na terenie placu są także oczywiście ławki i kosze na śmieci. W kolejnym etapie inwestycji pojawią się kolejne zabawki dla dzieci, monitoring a teren zostanie oświetlony.

8 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 29 października 2018 11:36 napisane przez mieszkaniec

  takiego miejsca na Wenecji brakowało i to bardzo.., bo chociaż sprzętu jest niewiele to i tak więcej niż było wcześniej. Niestety mam 2 ale do tego przedsięwzięcia:
  1. ale dlaczego taka inwestycja rozpoczęto i zakończono późną jesienią? Przez zimę sprzęt zniszczeje, a dzieciaki i tak nie będą korzystać do czasu przyjścia ciepłych dni.
  2. ale co z istniejącymi placami zabaw? Dla przykładu podam ten na 3 Maja i ten na Os.Grunwaldzkim. Na oba strach przyjść z dzieckie. Na pierwszym brak siatki odgradzającej boisko od cześci z huśtawkami. Na drugim stół do ping ponga został zaimprowizowany na stół biesiadny dla okoliczonej młodzieży. Oba wymagają monitoringu i nadzoru technicznego - minimum raz w miesiącu a nie na rozpoczęcie sezonu!

 • Link do komentarza Aldona poniedziałek, 29 października 2018 11:06 napisane przez Aldona

  Szkoda słów. Kielba wyborcza na ostatni gwizdek. Na wiosnę za pochopnie decyzję prezydenta zapłacą podatnicy jak trzeba będzie naprawiać po gimbusach którzy już tam chleją, polują i palą fajki.

 • Link do komentarza Lady sobota, 27 października 2018 22:29 napisane przez Lady

  Kolejna kpina.

 • Link do komentarza Prince Polo sobota, 27 października 2018 22:28 napisane przez Prince Polo

  Jeżeli te zdjęcia pokazują rzeczywiście coś, co nazywa się placem zabaw, to ja już dzisiaj marnie widzę te rządy nowego-starego prezydenta miasta.

 • Link do komentarza miejski obserwator sobota, 27 października 2018 16:53 napisane przez miejski obserwator

  Wszystko fajnie, ale przede wszystkim ten teren powinien zostać utwardzony

 • Link do komentarza rodzic sobota, 27 października 2018 09:14 napisane przez rodzic

  To są kpiny! Ustawienie byle jak i wysypanie gory piachu nazywacie szumnis "placem zabaw"? Nidch wam prezydent da delegacje do pierwszej lepszej miejscowosci z profesjonalnie urządzonym placem zabaw i potem zabierajcie dopiero sie do roboty.

 • Link do komentarza Ana piątek, 26 października 2018 18:02 napisane przez Ana

  Swietny pomysl

 • Link do komentarza bikerful piątek, 26 października 2018 15:30 napisane przez bikerful

  Od monitoringu to niestety w takim miejscu powinno się zacząć inwestycję, a nie zostawiać go na drugi etap.. nie wróżę świetlanej przyszłości temu sprzętowi po zimie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane