czwartek, 29 listopada 2018 09:42

Kolejny etap rewitalizacji Doliny Pojednania zakończony

 
Kolejny etap rewitalizacji Doliny Pojednania zakończony źródło: UM w Gnieźnie

Zakończono pierwsze prace związane z przebudową Doliny Pojednania, która w tym roku zyskała nową fontannę, a w przyszłym doczeka się m.in. placu zabaw.

Teren Doliny Pojednania od jego zagospodarowania w 2000 roku, systematycznie był z roku na rok w coraz gorszym stanie, a w ostatnich latach podjęto się działań zmierzających do nadania mu bardziej otwartych na mieszkańców funkcji. Stąd też zlikwidowany został "taras" przy sądzie, wykonano remont schodów oraz ogrodzono cały teren i zaczęto go zamykać w godzinach nocnych. 

Przyjęto też plan rewitalizacji całego terenu, który zakładał likwidację zapuszczonej niecki na wodę i powstanie w tym miejscu fontanny wraz z nową nawierzchnią całego placu przy schodach. To zadanie zostało zrealizowane w ostatnich miesiącach, a urządzenie zostanie w pełni uruchomione na wiosnę przyszłego roku. Koszt tego zadania wyniósł 426 tys. złotych. W 2019 roku planuje się dalszą rewitalizację terenu, obejmującą powstanie trzech stref - siłowni zewnętrznej, strefy relaksu oraz placu zabaw. 

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza jedna z ofiar 3 Maja niedziela, 09 grudnia 2018 15:39 napisane przez jedna z ofiar 3 Maja

  3 Maja od szpitala do ronda to już przeszło 20-letnia tragedia. Takiego za przeproszeniem chodnika nie ma w całej Polsce ! Ludzie tam nagminnie wykręcają i łamią nogi. Wstyd, wstyd, wstyd i jeszcze raz WSTYD!
  P.s. Do kogo do dziadostwo należy ?

 • Link do komentarza Yes sobota, 01 grudnia 2018 05:18 napisane przez Yes

  Szkoda tylko że na trawnikach psie kupy

 • Link do komentarza qwertz piątek, 30 listopada 2018 09:45 napisane przez qwertz

  @wilk:
  Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Niemiec w rocznicę Zjazdu gnieźnieńskiego.

 • Link do komentarza turysta czwartek, 29 listopada 2018 23:24 napisane przez turysta

  W Niemczech, w końcu w kraju, w którym zawsze panował większy porządek, wszelkie parki zawsze są zamykane na noc i ludzie nie mają tam czego szukać. Noc jest od spania i tyle, a nie od łażenia po parkach.

 • Link do komentarza Scarlett czwartek, 29 listopada 2018 19:53 napisane przez Scarlett

  rezigiusz, twój komentarz powinien brzmieć tak: "Cieszę się, ze prezydent tego miasta robi wreszcie to, do czego został powołany i choć w części wypełnia obowiązki, jakie na nim spoczywają"

 • Link do komentarza seriusz czwartek, 29 listopada 2018 17:37 napisane przez seriusz

  kraty kratami, a balangi i tak w dolinie się odbywają ;)

 • Link do komentarza wilk czwartek, 29 listopada 2018 14:40 napisane przez wilk

  A tak właściwie nazwa Doliny Pojednania to symbol pojednania między kim ??

 • Link do komentarza M. czwartek, 29 listopada 2018 13:35 napisane przez M.

  Z jednej strony super, miasto zmienia się na lepsze. Z drugiej nie rozumiem tego zamykania wszystkiego na noc, po pierwsze edukacja, po drugie zaufanie. W ten sposób miasto pokazuje, że nocą a. Miasto jest niebezpieczne, pełne wandali i innych podejrzanych osób b) w nocy to masz siedzieć w domu, a nie spacerować po mieście... Może z czasem świadomość mieszkańców się zmieni i podejście władz, bo spacerowanie nocą po Gnieźnie może być całkiem przyjemne :)

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 29 listopada 2018 12:03 napisane przez rezigiusz

  Cieszę się bardzo że remontowane są CHODNIKI i DROGI w naszym mieście.Super dziękujemy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane