Wydrukuj tę stronę
czwartek, 29 listopada 2018 09:42

Kolejny etap rewitalizacji Doliny Pojednania zakończony

 
Kolejny etap rewitalizacji Doliny Pojednania zakończony źródło: UM w Gnieźnie

Zakończono pierwsze prace związane z przebudową Doliny Pojednania, która w tym roku zyskała nową fontannę, a w przyszłym doczeka się m.in. placu zabaw.

Teren Doliny Pojednania od jego zagospodarowania w 2000 roku, systematycznie był z roku na rok w coraz gorszym stanie, a w ostatnich latach podjęto się działań zmierzających do nadania mu bardziej otwartych na mieszkańców funkcji. Stąd też zlikwidowany został "taras" przy sądzie, wykonano remont schodów oraz ogrodzono cały teren i zaczęto go zamykać w godzinach nocnych. 

Przyjęto też plan rewitalizacji całego terenu, który zakładał likwidację zapuszczonej niecki na wodę i powstanie w tym miejscu fontanny wraz z nową nawierzchnią całego placu przy schodach. To zadanie zostało zrealizowane w ostatnich miesiącach, a urządzenie zostanie w pełni uruchomione na wiosnę przyszłego roku. Koszt tego zadania wyniósł 426 tys. złotych. W 2019 roku planuje się dalszą rewitalizację terenu, obejmującą powstanie trzech stref - siłowni zewnętrznej, strefy relaksu oraz placu zabaw. 

 

9 komentarzy