wtorek, 04 grudnia 2018 09:35

Kolejne dwie działki pod bloki za 1,4 mln zł

 
Kolejne dwie działki pod bloki za 1,4 mln zł archiwum redakcji

W ostatni dzień listopada odbył się przetarg na zbycie dwóch nieruchomości pod zabudowę wielorodzinną, położonych w rejonie wysokiej zabudowy przy ul. Orzeszkowej.

To ostatnie wolne działki z takim przeznaczeniem, jakie znajdowały się w rejonie między ul. Orzeszkowej a torami kolejowymi. Pierwszy przetarg na ich zbycie odbył się we wrześniu br. i wówczas Miasto Gniezno sprzedało trzy z pięciu nieruchomości za kwotę ponad 1 mln 672 tys. złotych. Pozostałe dwie nieruchomości, na które wówczas nie złożono nawet wadium, sprzedano teraz. Mowa o działce nr 1/42 o powierzchni prawie 5 tys. metrów kwadratowych oraz nr 1/107 o powierzchni prawie 3 tys. metrów kwadratowych. 

Pierwsza z nich położona jest przy ul. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, a druga u zbiegu ul. Lema i Gombrowicza. Przetarg na nie odbył się 30 listopada i do udziały wystartował tylko jeden zainteresowany, który wpłacił wymagane wadium. Za pierwszą z nieruchomości zapłacono 760 tys. złotych, a za drugą 646 tys. złotych. W obu przypadkach nabywcą działek została Aleksandra De Virion-Kowalczyk z firmy BUD-DAR BIS, która w tej części miasta realizuje już pierwszą dużą inwestycję - osiedle Nowe Skiereszewo, budujące się przy ul. Orzeszkowej.

8 komentarzy

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 06 grudnia 2018 07:42 napisane przez kierowca

  Miasto sprzedając, traci coś bezpowrotnie. Dziwię się, że jeszcze w ogóle jest co sprzedawać z majątku naszego miasta. W ciągu ostatnich lat nie słyszałem w ogóle, by miasto coś ..... kupowało. Np. teren pod budowę jakiegoś koniecznego ronda, jakiejś pilnie potrzebnej obwodnicy czy jakiejś niezbędnej przeprawy przez tory kolejowe.

 • Link do komentarza Janusz środa, 05 grudnia 2018 17:09 napisane przez Janusz

  Okno w okno , niezbyt miło :(

 • Link do komentarza masza środa, 05 grudnia 2018 16:36 napisane przez masza

  Greg, to czemu nie stanąłeś do przetargu?

 • Link do komentarza heheheh środa, 05 grudnia 2018 15:01 napisane przez heheheh

  Przybędzie bloków i mieszkań to przybędzie mieszkańców i samochodów a ulica jedna . Nie ma co , wychodzi że interes życia zrobili na tych działkach z bonifikatą pod domy jednorodzinne , tylko kto zrobił interes - miasto czy kupujący ?

 • Link do komentarza aaaa środa, 05 grudnia 2018 10:01 napisane przez aaaa

  Ggg chyba jednak słaby biznes jak tak mało zainteresowanych było? Czemu w takim razie nie startowałeś w przetargu? Jak taki biznes to pewno nawet kredyt warto byłoby wziąć.

 • Link do komentarza Ggg środa, 05 grudnia 2018 07:00 napisane przez Ggg

  Kupili działkę za cenę sprzedaży 2 mieszkań. Czysty biznes

 • Link do komentarza Ogrody Elizy wtorek, 04 grudnia 2018 13:58 napisane przez Ogrody Elizy

  Ad. Orzeszek- no i będą mieli stałą widownie na swoich ogrodach. Precz z prywatnością!

 • Link do komentarza orzeszek wtorek, 04 grudnia 2018 10:43 napisane przez orzeszek

  Co za szczęście dla tych domów jednorodzinnych i tych co tam kupili od miasta te działki z bonifikatą. Będą mieli cieplej i zostaną osłonięci od wiatru.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane