poniedziałek, 17 grudnia 2018 16:18

2,3 miliona złotych za sprzedane działki inwestycyjne

 
2,3 miliona złotych za sprzedane działki inwestycyjne źródło: Google Street View

Trzy z sukcesem, a jedna ostatecznie bez oferty zakupu - Miasto Gniezno zbyło trzy nieruchomości, które są przeznaczone pod przemysł i usługi.

Mowa o nieruchomościach, położonych u zbiegu ul. Kostrzewskiego i Kokoszki (z dojazdem od tej drugiej), które od kilku lat nie mogły znaleźć nabywcy. Ostatecznie zadecydowano o ich podzieleniu na mniejsze nieruchomości w celu łatwiejszego zbycia poszczególnych z nich. Jak się jednak okazało, nabywcą w ostatnim przetargu stał się jeden właściciel.

7 grudnia odbył się trzeci przetarg na zbycie czterech nieruchomości, które zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, przeznaczone są pod obiekty produkcyjne, składy i magazyny oraz zabudowę usługową. Zainteresowanie znalazły wszystkie nieruchomości, ale ostatecznie sprzedane zostały tylko trzy, położone bezpośrednio obok siebie i najbliżej wspomnianego skrzyżowania.

Działkę 2/9 o powierzchni 0,25 hektara zbyto za kwotę 545 400 zł, działkę 2/10 o powierzchni 0,38 hektara za kwotę 737 200 zł, a działkę 2/11 o powierzchni 0,51 hektara za kwotę 1 078 990 zł. Łącznie 2 mln 361 tys. złotych. Nabywcą została Lodmar Gastro Solution Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - gnieźnieńskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją automatów do lodów sprzedawanym na międzynarodowe rynki.

Mimo wpłacenia wadium na czwartą, największą z działek o powierzchni 0,65 hektara, ostatecznie uczestnik nie zaoferował postąpienia ponad cenę wywoławczą wynoszącą 1 mln 76 tys. złotych, dlatego przetarg na tę nieruchomość zakończył się wynikiem negatywnym.

6 komentarzy

 • Link do komentarza do Gnieźnianin poniedziałek, 24 grudnia 2018 10:40 napisane przez do Gnieźnianin

  A gdyby nawet bloki to co? Im więcej mieszkań tym chyba lepiej...

 • Link do komentarza Aaaaa środa, 19 grudnia 2018 16:56 napisane przez Aaaaa

  Gnieznianin... a Ty czytać potrafisz? Są to działki pod przemysł i usługi. Ja wiem co tam stanie - mniam będzie można pojeść :)

 • Link do komentarza milobero środa, 19 grudnia 2018 14:13 napisane przez milobero

  Gnieźnianin czytaj z zrozumieniem a nie piszesz głupoty... Brak słów...

 • Link do komentarza Hans środa, 19 grudnia 2018 12:11 napisane przez Hans

  Gnieźnianin, czytanie ze zrozumieniem widzę trudna rzecz?
  "nieruchomości, które zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, przeznaczone są pod obiekty produkcyjne, składy i magazyny oraz zabudowę usługową"

 • Link do komentarza Gnieznianin środa, 19 grudnia 2018 05:58 napisane przez Gnieznianin

  Kolejne bloki

 • Link do komentarza maurycy wtorek, 18 grudnia 2018 10:28 napisane przez maurycy

  i gdzie są tu teraz ci, którzy mówili iż działki idą za bezcen? :) nabywca teoretycznie ten sam co ostatnio w innej części miasta :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane