środa, 02 stycznia 2019 08:52

Parking przy cmentarzu pozostanie bezpłatny

 
Parking przy cmentarzu pozostanie bezpłatny fot. Rafał Wichniewicz

Z dniem 1 stycznia 2019 roku zaczął obowiązywać nowy regulamin parkingu, znajdującego się u zbiegu ul. Kłeckoskiej i Powstańców Wielkopolskich. Teraz pozostanie on już na stałe bezpłatny.

Wykonany ponad rok temu parking z 57 miejscami do postoju samochodów osobowych, postanowiono przy jego oddaniu do użytku przeznaczyć zmotoryzowanym odpłatnie. Kwestia ta, w tym także wysokość stawek oraz godziny czasowego, nieodpłatnego parkowania pojazdów, były m.in. dyskutowane na komisjach Rady Miasta Gniezna poprzedniej kadencji. Opłaty miały m.in. zapobiec wykorzystywaniu parkingu przez mieszkańców pobliskich domów, którzy mogliby zajmować miejsca postojowe w ciągu dnia.

Ostatecznie, zarządzeniem Prezydenta Miasta Gniezna, pod koniec stycznia ubiegłego roku parking został ustanowiony jako tymczasowo bezpłatny na kilka tygodni. Miało to przekonać kierujących do korzystania z tego miejsca, zamiast pozostawiania samochodu na chodnikach na ul. Kłeckoskiej czy Powstańców Wielkopolskich. Później okres bezpłatności był jeszcze dwukrotnie wydłużany - ostatnio w sierpniu 2018 roku i obowiązywał do 31 grudnia ub. roku. W tym czasie cały czas funkcjonowały urządzenia, które miały służyć do pobierania opłat, co niejednokrotnie myliło wielu przyjezdnych kierowców.

Ostatecznie kilka dni temu wydane zostało nowe zarządzenie, które weszło w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku. Zgodnie z jego treścią, wprowadzony został regulamin parkingu usytuowanego przy ww. cmentarzu, w którym zaznaczone jest iż jest on "niestrzeżony, na którym usytuowane są bezpłatne miejsca parkingowe w ilości 57 stanowisk", w tym 3 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Z parkingu mogą korzystać jedynie samochody osobowe o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony lub pojazdy jednośladowe. 

10 komentarzy

 • Link do komentarza szperacz sobota, 18 stycznia 2020 22:20 napisane przez szperacz

  Panu prezydentowi Gniezna ku rozwadze: https://gloswielkopolski.pl/marek-sternalski-w-strefie-powinna-nastepowac-rotacja-parkujacych-tu-aut-jesli-ktos-chce-na-dluzej-zostawic-auto-to-sluza-temu/ar/c1-14722114

 • Link do komentarza Marek piątek, 04 stycznia 2019 11:50 napisane przez Marek

  Ad. Kierowca- widocznie zrozumienie przez władzę tych oczywistów faktów przekracza ich możliwosci logicznego myślenia.

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 03 stycznia 2019 19:53 napisane przez kierowca

  Drogi Piotrze, władza przyznała się co błędu i te parkometry czy jakoś tam będą służyły na pewno w innym miejscu. Tutaj generowałyby tylko kolejne koszty. Problemem natomiast nadal pozostanie parkowanie w centrum i na parkingach przy cmentarzach ( niepłatnych), gdzie powinno wprowadzić się parkowanie czasowe. Dlaczego prezydent tak się przed tym broni, trudno po prostu zrozumieć. Przecież w jego interesie powinno być zadowolenie większości mieszkańców, a nie tylko tych, którzy mieszkają w obrębie tych parkingów i za śmieszne pieniądze ( centrum) mają pewne miejsca pod swoje pojazdy uniemożliwiając zaparkowanie tym, którzy do miasta przyjeżdżają w ważnych sprawach lub jadąc na cmentarze chcą uczestniczyć w pogrzebach czy odwiedzić swoich bliskich. A parkingi ciągle pełne. Bez rotacji nie ma żadnych udogodnień panie prezydencie. Przecież to chyba nie jest takie trudne do zrozumienia?

 • Link do komentarza Piotr czwartek, 03 stycznia 2019 08:39 napisane przez Piotr

  Parking za darmo A obiekty sportowe dla dzieciaków podrożały o 100%. Gdzie tu logika?

 • Link do komentarza Bolek czwartek, 03 stycznia 2019 07:29 napisane przez Bolek

  Ktoś nie myślał że płatny parking w tym miejscu się nie sprawdzi. Wydano niepotrzebnie sporo kasy na te urządzenia i kto teraz za to zapłaci ?

 • Link do komentarza Unsername środa, 02 stycznia 2019 22:35 napisane przez Unsername

  Rozumiem wszystko. Fajnie że w Gnieźnie budowane są parkingi i jest ich coraz więcej. Natomiast ktoś powinien odpowiedzieć za to że na wspomnianym parkingu jest zainstalowany system poboru opłat, całkowicie nowy i w ogóle nie używany. Ciekawe ile kosztował. Są to kolejne pieniądze rzucone w błoto.

 • Link do komentarza z Gniezna środa, 02 stycznia 2019 15:55 napisane przez z Gniezna

  bardzo prosze o usunięcie sprzętu do opłat, smiać mi się chce i płakać z ludzi, którzy uparcie "walczą o dokonanie opłaty....

 • Link do komentarza A środa, 02 stycznia 2019 15:33 napisane przez A

  A kto zapłaci za montaż bramek i parkometru i tak juz zniszczonego.....

 • Link do komentarza zbulwersowany środa, 02 stycznia 2019 13:47 napisane przez zbulwersowany

  A co z bardzo drogim szlabanem i urządzeniem do pobierania opłat. Kto zwróci za to pieniądze Miastu Gnieznu? Kto zwróci pieniądze do budżetu - mieszkańcom, którzy składają się solidarnie na podatki a prezydent je tylko bezm.... wydaje ?

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 02 stycznia 2019 10:46 napisane przez rezigiusz

  Czyli 120 tyś zlotych za "system pobierania opłat" zostały wyrzucone w błoto. Ale co tam Gniezno stać na takie cuda wianki wszak Wielkopolanie to najbardziej gospodarnymi są w mniemaniu co niektórych

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane