środa, 13 lutego 2019 08:30

Działka pod inwestycję 40% taniej

 
Działka pod inwestycję 40% taniej źródło: Google Street View

Miasto ogłosiło przetarg na zbycie ostatniej z czterech nieruchomości, jakie znajdują się u zbiegu ul. Kostrzewskiego i Kokoszki. Jej cena została znacznie obniżona w porównaniu do poprzedniego rozstrzygnięcia.

Mowa o działce 1/13, leżącej pomiędzy ul. Kostrzewskiego i Kokoszki z dojazdem prowadzącym od tej drugiej drogi. Nieruchomość kilka tygodni temu była przedmiotem przetargu wraz z trzema sąsiednimi, które znalazły nabywcę w postaci lokalnego inwestora. Wówczas na ich sprzedaży miasto zyskało 2,3 mln złotych, ale największa z nich o powierzchni 0,65 hektara nie znalazła kupca, mimo wpłacenia wymaganego wadium przez jednego zainteresowanego.

Obecnie ta ostatnia nieruchomość o nieregularnej powierzchni została ponownie przeznaczona przez Urząd Miejski na sprzedaż i to z 40% obniżką. W grudniu była ona wyceniona na kwotę 1 mln 76 tys. złotych, a obecnie jej cena wywoławcza wynosi 717 600 złotych. Przez działkę przebiegają sieci infrastruktury technicznej (kolektor kanalizacji sanitarnej i deszczowej). Przetarg na tę nieruchomość odbędzie się 9 maja. 

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza Janusz wtorek, 19 lutego 2019 14:21 napisane przez Janusz

  A te odpady na działce obok o których się mówiło, że są toksyczne to kiedy Miasto Gniezno zabezpieczy?

 • Link do komentarza Basia wtorek, 19 lutego 2019 07:36 napisane przez Basia

  Rozumiem że śmieciowisko którego urzędnicy udają że go nie ma będzie posprzątane

 • Link do komentarza hahahahahahahahahaha poniedziałek, 18 lutego 2019 11:25 napisane przez hahahahahahahahahaha

  Gnieźnianin , to są odpady poprodukcyjne o zdaje się niby "nieznanej szkodliwości" dla środowiska, kiedyś były z tym jakieś przepychanki i nakryli jakąś folią żeby się nazywało że deszcz nie wypłucze nic szkodliwego do wód gruntowych ale folii dawno nie ma i jakoś nikt tematu nie podejmuje , widać to niewygodny temat bo może by dotknął kogoś z władzy. Lepiej więc robić szum z zatruwaniem z kominów bo to nie władza tylko szaraczki trują środowisko. Więc póki co niby nie wiemy co to jest, nie interesujemy się bo może już wywietrzało a jak kiedyś ktoś czymś się zatruje od tego wysypiska to może trudniej będzie dojść kto - kiedy - dlaczego - za ile ? Teraz póki co na terenie miasta mamy nielegalne wysypisko odpadów którym o dziwo nikt się nie interesuje , takie to ci udawane miasto.

 • Link do komentarza Gnieźnianin poniedziałek, 18 lutego 2019 10:01 napisane przez Gnieźnianin

  A co z zalegającymi tonami odpadów na działce 2/2 i 3/4. Wyraźnie je widać na tym zdjęciu.

 • Link do komentarza tomek czwartek, 14 lutego 2019 22:19 napisane przez tomek

  jak nie może znaleźć inwestora? przecież wynika z tekstu pod kogo ta obniżka - ten sam kupił trzy działki, ale z czwartej zrezygnował bo mu była za droga, to obniżają mu o 40%. Normalnie miasto obniżki przy nieudanych przetargach stosuje po 5%, 10%, ale nigdy od razu 40%. to jest strata, albo jakiś układzik

 • Link do komentarza Eden czwartek, 14 lutego 2019 14:22 napisane przez Eden

  No powiedz dla kogo? Dlaczego ma być stratne? Teren od lat nie może znaleźć inwesytora.

 • Link do komentarza klf czwartek, 14 lutego 2019 12:36 napisane przez klf

  Tomku sam sobie odpowiedziałeś dlaczego 40% - bo kiepski kształt i przeszkody.
  Nie rozumiem, tylko mowy o stracie. Działka jest warta tyle ile ktoś zechce za nią dać.

 • Link do komentarza tomek środa, 13 lutego 2019 10:27 napisane przez tomek

  To już wiadomo dla kogo ten prezent. Nikt nie kupi takiej działki w takim ułożeniu i obarczonej przeszkodami. Pytanie tylko czemu miasto ma być stratne aż o 40%?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane