czwartek, 14 marca 2019 13:20

Ul. Winiary doczeka się nowej nawierzchni

 
Ul. Winiary doczeka się nowej nawierzchni źródło: Google Street View

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont najbardziej zniszczonego odcinka ul. Winiary, przechodzącej między os. Orła Białego a pawilonami na os. Jagiellońskim.

Mieszkańcy wschodniej części Winiar od dawna wypytywali się o remont nawierzchni drogi, prowadzącej od ul. Gdańskiej w kierunku ul. Orcholskiej. Jezdnia ułożona w tym miejscu wykonana została jeszcze w czasach, kiedy budowane było osiedle i od tego czasu przybywało na niej tylko łat, którymi zaklejano kolejne dziury. 

Obecnie PZD ogłosił przetarg na wykonanie nakładek bitumicznych na trzech drogach: w Trzemesznie, Mieleszynie oraz w Gnieźnie - na wspomnianej ul. Winiary.

Na ul. Winiary PZD zamierza wymienić nawierzchnię na najbardziej uszkodzonym odcinku drogi o długości 301 metrów, mniej więcej od drugiego wjazdu na os. Orła Białego aż do wjazdu w kierunku Szkoły Podstawowej nr 10. Remont obejmie całą szerokość jezdni, wynoszącą 10,4 metra. Jeśli wykonawca zostanie wyłoniony w tym przetargu, będzie on miał czas na realizację zadania do 15 lipca br.

 

12 komentarzy

 • Link do komentarza Wierny Spoldzielca sobota, 16 marca 2019 20:32 napisane przez Wierny Spoldzielca

  Czyżby zamieszkał na Osiedlu ktoś z rodziny Prezesa Zdzicha??

 • Link do komentarza Szymon Zieliński sobota, 16 marca 2019 17:38 napisane przez Szymon Zieliński

  Remont nawierzchni na tej ulicy jest potrzebny, ale spowoduje, że auta zaczną tam jeździć szybciej. Patrząc na ruch pieszych jaki jest na tej ulicy i pozasłaniane przejścia, bez dodatkowych elementów brd będzie gorzej.

 • Link do komentarza bambo sobota, 16 marca 2019 12:23 napisane przez bambo

  Może władze miasta lub powiatu zainteresują się jakością ulicy i chodnika od Biedronki, koło szkoły nr 12 i dalej do ulicy Biskupińskiej.
  Ulica ta, ze względu na szkołę, jest bardzo ruchliwa. Nie była naprawiana od początku istnienia Osiedla Kazimierza Wielkiego, poza sporadycznym łataniem.

 • Link do komentarza PIESZY sobota, 16 marca 2019 08:43 napisane przez PIESZY

  Żadnych dodatkowych miejsc parkingowych nie będzie . Bo kto i za co miałby je zbudować, jeżeli nie ma nawet pieniędzy na remont zniszczonego przez korzenie drzew chodnika. A przecież ten chodnik też należy do Powiatowego Zarządu dróg. Czyli do pana Dolacińskiego z SLD. A może przed wyborami do sejmu jeszcze i ten chodnik uda się wyremontować ?

 • Link do komentarza kierowca piątek, 15 marca 2019 10:04 napisane przez kierowca

  Wreszcie. Może powstaną też nowe miejsca parkingowe.

 • Link do komentarza Stefan piątek, 15 marca 2019 09:16 napisane przez Stefan

  Oczywiście nawierzchnię remontować trzeba. Jednak jeżeli za tą wymianą nie pójdą również działania poprawiające bezpieczeństwo, zwłaszcza pieszych na przejściach (np. wykonanie azyli, oznakowania poziomego itp.) to na tej ulicy zaczną się poważne w skutkach wypadki.

 • Link do komentarza Fabio czwartek, 14 marca 2019 23:43 napisane przez Fabio

  A mnie denerwuje nawierzchnia centralnej ulicy miejskiej pod nazwą Dąbrówki. Ta nawierzchnia to pokaz władzy miasta. Królików im się zachciało, a jezdnia łata na łacie i to byle jak. Turysto jest co pokazywać.

 • Link do komentarza Benedykt czwartek, 14 marca 2019 23:22 napisane przez Benedykt

  Niesamowity sukces . Po 40 latach 301 m asfaltu. Chyba będą ordery i okolicznościowa bankiet z udziałem prominentnych. Część i chwała.

 • Link do komentarza Bartek czwartek, 14 marca 2019 18:19 napisane przez Bartek

  Nooooo w końcuuuuuu!!!!!!!!!!! A nie lepienie łaty na łacie co chwilę.

 • Link do komentarza Olaf czwartek, 14 marca 2019 17:57 napisane przez Olaf

  Każda taka informacja cieszy.

  To ile lat już ma ten asfalt, kiedy budowano osiedle?

  Niestety są obawy a jakość tego nowego asfaltu.
  Jak wygląda gwarancja na taką nową nawierzchnię?

 • Link do komentarza Kuba czwartek, 14 marca 2019 15:50 napisane przez Kuba

  Super tylko przydaloby sie wprowadzic tam zakaz wjazdu dla ciezarowek. Dziwie sie ze jeszcze takiego zakazu nie ma. Ciezarowki do hurtowni spozywczej maja lepsza szersza ulice lednicka a pchaja sie ulica winiary miedzy szkola i przedszkolem.

 • Link do komentarza Hans czwartek, 14 marca 2019 13:58 napisane przez Hans

  No, w końcu starostwo się za to wzięło. Szkoda, że nie też na zrobienie chodników, bo te na ul. Winiary i Lednickiej wołają o pomstę do nieba

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane