Wydrukuj tę stronę
czwartek, 14 marca 2019 13:20

Ul. Winiary doczeka się nowej nawierzchni

 
Ul. Winiary doczeka się nowej nawierzchni źródło: Google Street View

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont najbardziej zniszczonego odcinka ul. Winiary, przechodzącej między os. Orła Białego a pawilonami na os. Jagiellońskim.

Mieszkańcy wschodniej części Winiar od dawna wypytywali się o remont nawierzchni drogi, prowadzącej od ul. Gdańskiej w kierunku ul. Orcholskiej. Jezdnia ułożona w tym miejscu wykonana została jeszcze w czasach, kiedy budowane było osiedle i od tego czasu przybywało na niej tylko łat, którymi zaklejano kolejne dziury. 

Obecnie PZD ogłosił przetarg na wykonanie nakładek bitumicznych na trzech drogach: w Trzemesznie, Mieleszynie oraz w Gnieźnie - na wspomnianej ul. Winiary.

Na ul. Winiary PZD zamierza wymienić nawierzchnię na najbardziej uszkodzonym odcinku drogi o długości 301 metrów, mniej więcej od drugiego wjazdu na os. Orła Białego aż do wjazdu w kierunku Szkoły Podstawowej nr 10. Remont obejmie całą szerokość jezdni, wynoszącą 10,4 metra. Jeśli wykonawca zostanie wyłoniony w tym przetargu, będzie on miał czas na realizację zadania do 15 lipca br.

 

12 komentarzy