wtorek, 19 marca 2019 11:21

Konsorcjum opracuje dokumentację „obwodnicy”

 
Konsorcjum opracuje dokumentację „obwodnicy” źródło: Google Street View

Trudność w wyłonieniu wykonawcy całej inwestycji, polegającej na budowie ponad dwukilometrowej drogi łączącej ul. Witkowską z Wrzesińską, sprawiła iż inwestor podzielił zadania na dwie części.

W listopadzie ub. roku informowaliśmy, że Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich ma problem z wyłonieniem wykonawcy tzw. obwodnicy, łączącej drogę wojewódzką nr 260 z drogą krajową nr 15, przecinającą Las Miejski. Wszystko przez oferty, które firmy przedłożyły w przetargu typu "zaprojektuj i zbuduj", a które okazały się znacznie droższe od założeń. Na całość zadania WZDW planował przeznaczyć bowiem 19 mln 599 tys. złotych brutto, podczas gdy najtańsza oferta w drugim rozstrzygnięciu opiewała na kwotę prawie 34 mln złotych. To sprawiło iż inwestor postanowił podzielić zadanie na dwie części - projektową i budowlaną. 

Na początku lutego 2019 roku WZDW ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej, na podstawie koncepcji zaprezentowanej w maju 2018 roku (zobacz: Koncepcja nowej drogi łączącej ul. Wrzesińską i Witkowską).

Kilka dni temu rozstrzygnięto iż zaprojektowaniem drogi zajmie się konsorcjum Pracowni Projektowej DROG-CAD z Poznania oraz AC Droga ze Słupcy, oferujące wykonanie zadania za kwotę 231 tys. złotych brutto. Dokumentacja ma zostać sporządzona do 24 lutego 2020 roku, a to oznacza iż inwestycja przesunie się nieco w czasie.

Pozostaje pytanie o poziom kwot, jakie zaoferują potencjalni zainteresowani w przetargu, który odbędzie się najwcześniej za rok. Inwestycja na pewno stanie się pod względem finansowym priorytetowa, zwłaszcza iż w grę wchodzą środki unijne w kwocie 17 mln złotych, które są przeznaczone na jej realizację. 

3 komentarzy

  • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 25 marca 2019 08:39 napisane przez mieszkaniec

    Konsorcjum opracowuje dokumentacje, tylko żeby nie było tak jak z parkiem na Tajwanie " kilkadziesiąt tysięcy wywalone w błoto".

  • Link do komentarza wilk środa, 20 marca 2019 15:17 napisane przez wilk

    A władze miasta na czele z el presidento śpią jeszcze jak misie,a ulice dziurawe jak ser szwajcarski,szczególnie ul. Witkowska,która teraz przyjmuje główny ruch !!!!! Nikogo to nie RAZI ani ZIĘBI !!!! Gimbaza i dzbanki które wybierały obecne władze miejskie,pewnie psioczą pod nosem,ciekawe jakby takie DZIURY mieli u siebie w DOMU w PODŁODZE,czy też by pół roku czekali na połatanie ???????? Tak to jest niestety, jak niedojdy z postkomuny rządzą w PIERWSZEJ STOLICY LEMINGÓW !!!!!!!

  • Link do komentarza artysta malarz wtorek, 19 marca 2019 11:57 napisane przez artysta malarz

    dobrze że polskie firmy chociaż to zrobią :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane