czwartek, 30 maja 2019 15:43

Zrujnowany hotel do licytacji po raz drugi. Jest tańszy

 
Zrujnowany hotel do licytacji po raz drugi. Jest tańszy archiwum redakcji

Nie doszła do skutku pierwsza próba zbycia prawa użytkowania wieczystego zrujnowanego hotelu przy ul. Strumykowej. Teraz nieruchomość ponownie trafiła na licytację - jest tańsza.

Dwa miesiące temu informowaliśmy o zaplanowanej licytacji obiektu, który dawniej mieścił Hotel "Mieszko". Obecnie zrujnowany budynek jest zamknięty dla osób postronnych, jednakże wciąż stanowi wątpliwą wizytówkę w tej części miasta.

Użytkownikiem wieczystym tej nieruchomości od lat jest dłużnik, tj. Przedsiębiorstwo Gastronomiczno - Hotelarskie ART-GASTRO sp. z o.o., a właścicielem gruntu jest Skarb Państwa. Spore zobowiązanie wspomnianej firmy próbowano już odzyskać podczas pierwszej licytacji, jaka odbyła się 17 maja br. Niestety nikt nie wyraził zainteresowania, by kupić prawo użytkowania wieczystego za kwotę 913 474 zł. 

Obecnie ogłoszona została druga licytacja, która wyznaczona została na 5 lipca 2019 roku. Tym razem cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania (tj. 1 217 966 zł) i wynosi 811 977 złotych. Oznacza to iż obecnie planuje się go zbyć o ponad 100 tys. złotych taniej niż za pierwszym razem. Czy będą chętni?

 


Nieruchomość położona jest na działce o powierzchni 0,2613 hektara, na której zlokalizowany jest kilkupiętrowy gmach hotelu, pobudowanego w latach 80. XX wieku. W zasadzie do początku obecnej dekady obiekt w pełni wykorzystywany był jako punkt noclegowy, choć w ostatnich latach jego standard stale się obniżał (w stosunku do pozostałych tego typu punktów istniejących na terenie Gniezna). Ostatecznie około cztery lata temu został zamknięty, a po pewnym czasie w środku zaczęli się pojawiać pierwsi bezdomni oraz wandale. Tymczasem na jaw wyszła informacja iż nieruchomość znajduje się w hipotece i dług jest tak duży, że ewentualnym jej przejęciem oraz spłaceniem nie jest nikt zainteresowany. Teraz budynek wewnątrz jest całkowicie zdemolowany i pozbawiony w zasadzie wszelkiego wyposażenia wraz z oknami, ale sama konstrukcja jest w dobrym stanie technicznym. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza eryk poniedziałek, 08 lipca 2019 23:40 napisane przez eryk

    Mieszko kupiony !

  • Link do komentarza avalon czwartek, 30 maja 2019 23:52 napisane przez avalon

    Nikt nie kupi tego szkaradnego barachła. Niech to zburzą i trawę zasieją.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane