piątek, 28 czerwca 2019 10:19

Podwórko między blokami pod parking i zieleniec

 
Podwórko między blokami pod parking i zieleniec źródło: UM

W pierwszym miesiącu wakacji ruszyć mają prace, które w swoim założeniu mają na nowo zagospodarować teren położony między blokami przy ul. Budowlanych i Staszica.

Roboty, których całkowity koszt wynieść ma 2 mln 131 tys. złotych, zostały podzielone na dwa etapy i potrwają w sumie dwa lata. W ramach tej inwestycji rozebrana zostanie istniejąca infrastruktura drogowa i rekreacyjna, którą zastąpią nowe miejsca postojowe, ścieżki, chodniki, instalacje odwadniające oraz oświetlenie. Pojawi się także mała architektura, typowa dla placu zabaw. 

Prace zaplanowane na ten rok obejmują wykonanie dróg wewnętrznych na długości 252 metrów oraz pierwszych 50 miejsc postojowych. Jezdnia  Ten etap prac zakończy się najpóźniej we wrześniu. W 2020 roku powstanie kolejnych 66 miejsc postojowych, a także chodniki. Na drugim etapie zostaną także zagospodarowane tereny zielone oraz pojawią się elementy małej architektury: huśtawki, bujawka, domek-zjeżdżalnia, psie pakiety, kosze na śmieci, ławki i trzepaki z linkami do prania. Ponadto wyciętych ma zostać kilkanaście drzew i krzewów, a zamiast tego mają zostać wykonane nasadzenia zastępcze w ilości 30 sztuk drzewek.

Zgodnie z założeniami projektu, droga wewnętrzna prowadząca przez ten teren ma być dwukierunkowa, a organizacja ruchu zakłada likwidację obecnego zakazu wjazdu od strony ul. Staszica. Dodatkowo wykonana zostanie ścieżka za garażami, prowadząca od ul. Budowlanych do Parku Trzech Kultur, a także uporządkowane zostanie samo dojście na teren zieleńca.

23 komentarzy

 • Link do komentarza jojo sobota, 06 lipca 2019 03:13 napisane przez jojo

  Nie mieszkańcy Warszawy tylko jakiś śmieszny radca prawny, specjalista od prawa rodzinnego. XD

 • Link do komentarza kiciu piątek, 05 lipca 2019 16:15 napisane przez kiciu

  Hej wy tam w tym magistracie , jak myślicie kiedy te drzewa zastępcze urosną i dorównają tym dużym które już tam są, czy dożyjemy do momentu gdy te drzewa urosną czy wcześniej umrzemy od smrodu spalin i zaduchu . Czy wiecie co to jest miejska wyspa ciepła i jak z nią walczyć ? Pokrótce - coraz więcej asfaltu i betonu a coraz mniej przestrzeni i zieleni , to jest to co nazywa się miejską wyspą ciepła i doskwiera mieszkańcom miast w których bezmyślnie wycina się dorodne drzewa a wylewa coraz więcej betonu i robi parkingi dla aut . Wyspa ciepła jest tym większa im mniej jest zieleni i wody, czyli powierzchni biologicznie czynnych. Betony przed teatrem, betony na parkingi, sklepy wielkopowierzchniowe w granicach centrum , zagęszczenie ruchu samochodów w centrum - czy ktoś tam myśli w tym magistracie ?

 • Link do komentarza ff czwartek, 04 lipca 2019 15:25 napisane przez ff

  mieszkańcy Warszawy szykują pozew zbiorowy przeciwko miastu za wycinanie drzew , oczywiście tam też rzadzi prezydent PO

 • Link do komentarza Gabrysia czwartek, 04 lipca 2019 11:33 napisane przez Gabrysia

  Wycinka wieloletnich dorodnych zdrowych drzew po to by nasadzić zastępcze drzewka ? To się w głowie nie mieści kiedy cały świat trąbi o zagrożeniach klimatu. O tym należy powiadomić Greenpeace Polska. To się nadaje do mediów światowych. A co to w ogóle są nasadzenia zastępcze , czy to coś co jest tylko na jakiś czas ? Kto będzie pilnował tych drzewek zastępczych żeby nie były niszczone przez wandali i psie siki ? Może te dorodne drzewa to szlachetne drewno i komuś potrzebne by je przetrzeć na deski ?

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 03 lipca 2019 20:18 napisane przez mieszkaniec

  Samo zdjęcie na tej stronie pokazuje jakie piękne i duże są drzewa które dają cień i rosną od wielu lat. Czy Pan wie ile drzewo aby urosnąć do takich rozmiarów, pewnie dużej niż Pan żyje. Panie projektancie nie wstyd Panu je wycinać i sadzić jakieś krzaczki. Mieszkańcy bloków sąsiadujących z tym placem powinni mieć możliwość wypowiedzenia się w tej kwestii. Czy mieli taką możliwość ?. Chyba NIE !!! Najlepiej coś stworzyć dostać gratulacje, premię i po sprawie.

 • Link do komentarza wyborca środa, 03 lipca 2019 18:04 napisane przez wyborca

  Gdyby kierownik miasta był mądry, to zatrudniałby w swoim urzędzie specjalistów, w tym przede wszystkim specjalistę od krajobrazu. No, ale ponieważ jest uwikłany politycznie, to za biurkiem zasiadają w dużej mierze przedstawiciele poszczególnych partyjek koalicji i mamy to, co mamy. Czyli, jak tu wielu pisze: beton, kostka, chwasty zamiast pięknych klombów, piach i palety na Rynku zamiast porządku i miejsca wypoczynku nad wodą jeziora Wenecja, uschnięte od lat drzewa w samym środku miasta, obskiwane stworzenia podobno przypominające króliki(?), ogólny brud, kupy, walające się w centrum butelki po alkoholu ( podobno brakuje pieniędzy nawet na kilka więcej koszy do śmieci !), pety itd. Taki mamy obraz Gniezna w piątym roku rządów Koalicji Obywatelskiej wspieranej przez Nowoczesną i SLD.

 • Link do komentarza hejhej środa, 03 lipca 2019 16:57 napisane przez hejhej

  na ul Sosnowej mieli setki czy tysiące drzew sadzić zamiast wycinanych przy teatrze , tak zapowiadał chyba vice i co czy tam coś nasadzono

 • Link do komentarza okoliczny środa, 03 lipca 2019 10:57 napisane przez okoliczny

  Nazwę "Zielony Rynek" powinni zamienić na "Smętny Rynek" a ta żaba czy królik co tam jest to już trudno rozpoznać co to i po co to

 • Link do komentarza martyna środa, 03 lipca 2019 10:23 napisane przez martyna

  "Ponadto wyciętych ma zostać kilkanaście drzew i krzewów, a zamiast tego mają zostać wykonane nasadzenia zastępcze w ilości 30 sztuk drzewek" -

  czyli wytną piękne stare drzewa dające cień a posadzą jakieś badyle ???

 • Link do komentarza Osa wtorek, 02 lipca 2019 19:20 napisane przez Osa

  Ludzie proszę- piszcie imienne protesty do Ratusza! Bo to miasto naprawdę zaleje beton. Czego nie zniszczyły nawałnice zniszczy człowiek...

 • Link do komentarza ?????????????????????? wtorek, 02 lipca 2019 12:00 napisane przez ??????????????????????

  Panie prezydencie Tomaszu Budasz !!!!!!!!!!!!!!!! W Gnieźnie są takie miejsca które nie zajmują wiele miejsca i są stosunkowo łatwe do ogarnięcia więc mam prośbę , niech pan powie po co stworzył pan ten Zakład Zieleni który najwidoczniej sobie nie radzi z tymi małymi miejscami np. to co znajduje się na Zielonym Rynku czyli nie formowane drzewa ozdobne i usychająca roślinność albo to co stworzyliście jako skwer przy Ul. Dąbrówki i też wygląda tragicznie ?????????????????????? Wspomnę też o walających się puszkach po piwie i papierach po tych brudnych chodnikach w samym centrum dzisiaj o godz. 11/00 które co prawda nie należą do zadań ZM ale miasto ma w swoich zadaniach porządek , prawda ????????????????

 • Link do komentarza mieszkaniec osiedla poniedziałek, 01 lipca 2019 21:25 napisane przez mieszkaniec osiedla

  W naszym mieście nastała moda na wycinanie drzew i zastepowanie ich betonowa kostka pozbrukowa. Rynek beton, obok teatru beton , jesli dokoncza estede tez bedzie beton. I teraz kolejny projekt beton. Czy tak trudno projektantom jest pozostawic piekne dajace cien drzewa i zaprojektowac tak zeby pozostawic zielen ktora rosla latami i dawala ochlodzenie. Czy po prostu taka moda teraz zeby wszystko zabetonowac i miec spokoj na lata zeby sie za duzo nie wysilac nad projektem. Jako mieszkaniec tego osiedla prosze o przeprojektowanie planu.

 • Link do komentarza kasia sobota, 29 czerwca 2019 10:46 napisane przez kasia

  drzewa dają cień w upały,niwelują smog spaliny a miasta tylko chcą wycinać!!!
  pewnie ..zabetonujcie całe miasto..istna patelnia...

 • Link do komentarza Marek Z. sobota, 29 czerwca 2019 08:02 napisane przez Marek Z.

  NAJWAŻNIEJSZE, to powinno być pięknie zaprojektowane obszerne miejsce pod pojemniki do segregacji śmieci. Takie, by było od góry osłonięte koronami drzew, a po bokach obrośnięte wspaniałymi żywopłotami.

 • Link do komentarza wkurzony mieszkaniec sobota, 29 czerwca 2019 05:36 napisane przez wkurzony mieszkaniec

  Najłatwiej wyciąć duże dorodne drzewa dające cień w upalne dni, potem posadzić krzaki i myśleć że będzie pięknie. Niedawno oddano parking na oś. Ustronie obok nowego żłobka - zburzono plac zabaw dla dzieci, zniszczono podjazd pod górkę dla matek z wózkami i osób na wózkach inwalidzkich czy osób starszych( przy sklepie Bystry) kosztem parkingu. Są wakacje a dzieci zamiast na placu zabaw to w domach. Osoby na wózkach czy matki muszą teraz nadłożyć z 300 metrów drogi aby dojść na Pocztę czy do sklepu. Zostawiono stare niewygodne schody i piaszczyste pobocze Brawo. Jeżeli tak się projektuje w Gnieźnie to już wiem dlaczego to miasto tak kuleje!!! Najlepiej tylko betonową kostkę wyłożyć i zero zieleni i cienia w upalne dni.

 • Link do komentarza zatroskana piątek, 28 czerwca 2019 22:47 napisane przez zatroskana

  #betonoza w Gnieźnie trwa. Inne miasta już z tym walczą, proszę poczytać.Latem upały w mieście nie do zniesienia, bo wszędzie BETON. Podpisuję się pod tym co napisał mirek. Znowu zostaną wycięte duże piękne drzewa, a nasadzone zamiast młode i niewielkie nigdy takie nie urosną, bo albo uschną albo będą przycinane prawie do zera! Rozległe trawniki również znikają! Dbajmy o zieleń, którą mamy!!! Ile drzew dużych i zdrowych wycięto w Gnieźnie przez ostatnie kilka/kilkanaście lat? Ile jest przycinanych "za bardzo"?

 • Link do komentarza mieszkaniec budowlanych piątek, 28 czerwca 2019 19:20 napisane przez mieszkaniec budowlanych

  Sztuczne inwestycje, drzewa zamiast podciąć znów usuną, postawią dwie ławki i lampy i głosujcie na koalicję PO-SLD

 • Link do komentarza Gosia piątek, 28 czerwca 2019 18:36 napisane przez Gosia

  Tylko nie wycinać mi drzew i bardzo proszę nie zabetonować całego placu - naprawdę są inne sposoby niż na siłę brukować wszystko i wszędzie!

 • Link do komentarza wewew piątek, 28 czerwca 2019 18:09 napisane przez wewew

  Czy to buduje miasto czy SM ? Jeżeli miasto to już słyszę "budujemy dla Was" zapewne też dowiemy się że za kasę pobraną za parkowanie na innych parkingach. Nie zgadzam się , co mnie obchodzą osiedlowe parkingi za moje pieniądze

 • Link do komentarza emeryt piątek, 28 czerwca 2019 13:59 napisane przez emeryt

  A kiedy władze uporządkują podwórko z brzydkimi szopo-garażami przy Roosevelta, które jest kirkutem i jako cmentarz społeczności, która zamieszkiwała w naszym mieście jest zaniedbany, bez szacunku. Ciekawe, ze sąsiedni cmentarz ewangelicki został zagospodarowany na park i nie budzi złych skojarzeń, natomiast ten teren cmentarza żydowskiego powinien wyglądać naprawdę inaczej. To świadczy przecież o naszej kulturze!

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane