środa, 09 października 2019 11:36

Działka pod bloki i usługi na os. Grunwaldzkim trafiła na przetarg

 
Działka pod bloki i usługi na os. Grunwaldzkim trafiła na przetarg źródło: Google Street View

Pod budownictwo wielorodzinne i usługi przeznaczona jest nieruchomość przy ul. Grunwaldzkiej, która została wystawiona na sprzedaż przez Miasto Gniezno.

Działka o powierzchni 0,7656 hektara położona jest pomiędzy zrealizowanymi już inwestycjami mieszkaniowymi. Obecnie teren jest zagospodarowany budynkami magazynowymi i warsztatowymi, a zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego mogą na nim powstać budynki wielorodzinne i usługowe nieuciążliwe: biurowo-administracyjne, gastronomia i handel. 

Nieruchomość ta jest objęta także służebnościami prawa przejazdu przez sąsiednie nieruchomości oraz służebnością przesyłu dla sieci energii elektrycznej. 

Z uwagi na bliskie położenie zabytkowego kompleksu koszarowego obowiązuje nakaz podporządkowania zagospodarowania terenu i kształtowania zabudowy ochronie ekspozycji zabytkowego zespołu z zachowaniem pasów ochrony widoku. Harmonizowanie zabudowy ma następować pod względem formy, skali, wysokości oraz detalu architektonicznego i doboru materiałów wykończeniowych z zabytkowym otoczeniem. Zagospodarowanie obszaru wymaga uzgodnienia właściwego miejscowo konserwatora zabytków. 

Wartość rynkowa nieruchomości wyceniona została na 1 mln 648 tys. złotych, ale po pierwszym nieudanym przetargu kwota ta została obniżona o 15% do 1 mln 400 tys. złotych. Przetarg na nieruchomość odbędzie się 6 grudnia br.

4 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 09 października 2019 18:51 napisane przez mieszkaniec

  W Gnieźnie niedługo nie będzie co sprzedawać bo nasza władza już wszystko wyprzedała. Przetargi to fikcja działki kupują ci sami deweloperzy po obniżonych cenach. Nasza władza zamiast dbać o miasto to pozbywa się kłopotu.

 • Link do komentarza miś środa, 09 października 2019 17:47 napisane przez miś

  eagleye....widać taka potrzeba deweloperów? potrzebują gruntów pod nowe mieszkania budowane na potęgę ? to prezydent Budasz ze skarbnikiem Gawrych dlaczego nie sprzedadzą? dlaczego nie dać zarobić deweloperom skoro grunty stoją nieużywane?

 • Link do komentarza guti środa, 09 października 2019 15:19 napisane przez guti

  a za 809 tys jeszcze działka jeziorna /garbarska wystawiona przez miasto na sprzedaz

 • Link do komentarza EagleEye środa, 09 października 2019 13:18 napisane przez EagleEye

  Widzę że w Pierwszej Stolicy Polski trwa jak pewien slogan reklamowy "Wielka Wyprz"

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane