wtorek, 05 listopada 2019 13:05

Kolejny teren pod inwestycję został sprzedany

 
Kolejny teren pod inwestycję został sprzedany archiwum redakcji

Nieruchomość o powierzchni ponad 5 tys. metrów kwadratowych, położona w strefie przemysłowej, znalazła nowego nabywcę. Jest nim lokalny przedsiębiorca.

Pod koniec października odbył się przetarg na zbycie nieruchomości niezabudowanej, położonej na obszarze Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mowa o działce nr 3/2 położonej przy skrzyżowaniu ul. Osiniec z drogą prowadzącą w kierunku osiedla Relaks, posiadającej kształt nieregularnego trójkąta.

Nieruchomość ta nie jest uzbrojona, ale położona jest w bezpośrednim położeniu do wszystkich niezbędnych instalacji. Działka przeznaczona jest pod działalność usługowo-przemysłową.

Do przetargu, który odbył się 29 października br., wystartował tylko jeden podmiot - zakupił tę nieruchomość za kwotę 505 tys. złotych (wywoławcza cena wynosiła 500 tys. zł). Nabywcą została firma P.H.U. BEST POL Sebastian Bzowy, która obecnie funkcjonuje w Gnieźnie przy al. Reymonta i specjalizuje się w technologii klejów termotopliwych oraz ich aplikatorów. Jest to też bezpośredni partner i przedstawiciel tajwańskiej firmy Tex Year, która w czerwcu br. otworzyła swój zakład produkcyjny w tej samej strefie przemysłowej. 

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Mundrala piątek, 08 listopada 2019 12:15 napisane przez Mundrala

  No taki sens, że kasa z podatków zostaje tu. Jeśli nasz przedsíębiorca wygrał przetarg, to tylko cieszyć się.

  Podstawy ekonomii i ekonomiki to s

 • Link do komentarza pracodawca środa, 06 listopada 2019 07:32 napisane przez pracodawca

  Malkontent. Sens jest taki, ze firmy rodzime, które się powiększają też zaczynają zatrudniać coraz więcej obywateli naszego miasta. I dzięki temu bezrobocie jeszcze bardziej w naszym Gnieźnie maleje. Szanujmy wobec tego też własne firmy a nie tylko te obce! Ok?

 • Link do komentarza Marcinos wtorek, 05 listopada 2019 21:57 napisane przez Marcinos

  Do Malkontent. A czy nie jest dobrze, że rozwija się nasza lokalna przedsiębiorczość? Tym bardziej należy się cieszyć...

 • Link do komentarza Barabara wtorek, 05 listopada 2019 21:41 napisane przez Barabara

  Taki sens ze nikt nie musi miec siedziby w miejscu gdzie placi drozej skoro moze miec taniej. Rownie dobrze BestPol mogl wyniesc sie do Wrzesni czy innej strefy to lepiejzeby zostal w Gnieznie

 • Link do komentarza Malkontent wtorek, 05 listopada 2019 16:23 napisane przez Malkontent

  Z założenia strefa powinna przyciągnąć kapitał i inwestycje z zewnątrz, a nie umożliwiać płacenie niższych podatków firmom lokalnym, które i tak już tutaj są. Jaki z tego sens?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane