czwartek, 07 listopada 2019 13:25

Budynek dawnego gimnazjum czeka generalny remont

 
Budynek dawnego gimnazjum czeka generalny remont archiwum redakcji

Przebudowa i dostosowanie pomieszczeń do nowych potrzeb, wynikających z chęci przeniesienia kilku instytucji w jedno miejsce - to w najbliższym czasie czeka stary pokoszarowy budynek przy ul. Pocztowej.

Już kilka miesięcy temu (przy okazji likwidacji szkoły) informowaliśmy o tym, co zostanie ulokowane we wspomnianym budynku. Po wygaszeniu szkoły, która została już także wykreślona z ewidencji placówek oświatowych, dotychczas zajmowane przez nią pomieszczenia zyskają nowe przeznaczenie.

Urząd Miejski ogłosił przetarg na przebudowę budynku przy ul. Pocztowej. W ramach zadania zakłada się zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń obiektu na wszystkich poziomach oprócz części parteru (na którym dalej funkcjonować będzie Przedszkole nr 12). 

Najważniejszym założeniem jest dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do tej pory budynek ten nie posiadał takich niezbędnych udogodnień, dlatego od strony podwórza dobudowana zostanie winda docierająca na wszystkie poziomy. Do niej też doprowadzony zostanie utwardzony podjazd. 

Poza częściowym zakresem remontu w piwnicach, na parterze powstaną dwa pomieszczenia przeznaczone dla interesantów. W pierwszym, w którym w ostatnim czasie urzędował woźny oraz monitoring szkolny, ulokowana będzie dyżurka Straży Miejskiej. W drugim, gdzie dawniej był pokój woźnego, znajdzie się biuro podawcze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - do budynku przeniesione zostanie część usług związanych ze świadczeniami. Dawne mieszkanie przeznaczone zostanie na potrzeby istniejącego przedszkola.

Piętro budynku zaadaptowane ma zostać na żłobek dla docelowo 75 dzieci oraz przedszkole dla kolejnych 75 dzieci. 

Na II piętrze ulokowane zostaną pomieszczenia m.in. części usług MOPS, Straży Miejskiej czy Rady Seniorów czy Biura StrefyPłatnego Parkowania. Na III piętrze przewidziano biura dla Zarządzania Kryzysowego, Rady Osiedla Konikowo oraz pozostawiono istniejącą aulę. Pozostała część III piętra, zajmowana przez zlikwidowane schronisko młodzieżowe, ma zostać wykorzystana pod wynajem na potrzeby edukacyjne (opisane jako TEB Edukacja) - w sumie powstanie 6 sal edukacyjnych na łącznie 110 osób.

Inwestycja zakłada liczne wyburzenia lub nowe ściany działowe, wymianę stolarki oraz dostosowanie pomieszczeń do potrzeb socjalnych. Wszystkie poziomy będą miały łazienki. Na to zadanie Miasto Gniezno zaplanowało wydatkować kwotę 1 mln 788 tys. złotych, a zgodnie z treścią przetargu ma zostać wykonane do końca br. 

19 komentarzy

 • Link do komentarza nauczyciel wtorek, 19 listopada 2019 22:56 napisane przez nauczyciel

  Krytykantom zmian w szkolnictwie przypominam, ze bajzel w oświacie to zrobiła PO z przybudówkami. idiotyczne gimnazja, 6-letnie szkoły i 3 -letnie licea, to największa głupota ich rządów. ogłupiałe dzieciaki nigdy nie stanowiły wspólnoty, bo, co się dopiero ze sobą zżyły, to już przenoszono ich do kolejnej szkoły. A 3 lata liceum produkowało kompletnych laików, bo żaden nauczyciel nie był w stanie nauczyć ucznia tego, z czym on powinien startować do szkoły wyższej. No, ale korepetycje się rozwijały i chyba o to tym reformatorom z Platformy chodziło.

 • Link do komentarza REALISTA wtorek, 19 listopada 2019 07:43 napisane przez REALISTA

  Slav . Jak chcesz chodzić pieszo ze swoją rodzinką to ciągnij swoje dzieciska i żoneczkę np: z Dalek albo z Jankowa do do centrum pieszo !!!. Jak ci kota pogonią to przestaniesz pisać głupoty. Miastu Gnieznu potrzebne są ciągle duże parkingi buforowe od strony Skiereszewa, Witkowskiej, Wrzesińskiej , Kłeckowskiej, Tysiąclecia i Winiar . I to pilnie !

 • Link do komentarza Slav środa, 13 listopada 2019 21:53 napisane przez Slav

  Parking parking parking zacznijcie chodzic pieszo i korzystac z komunikacji miejskiej, nie dosc ze zaoszczedzicie to jeszcze pomozecie srodowisku i swojemu zdrowiu. Wiecznie tylko narzekanie wy biedni Gnieźnianie, zachowujecie sie jakby Gniezno bylo wielkosci Warszawy :D

 • Link do komentarza lili środa, 13 listopada 2019 10:45 napisane przez lili

  Wszystkim wybrzydzającym przypominam, że całe to zamieszanie spowodował pis swoją bezsensowną pseudo reformą edukacji, która i tak wygenerowała olbrzymie koszty obciążające samorządy. A głosowali za nią Dolata, Gaweł i Ostrowski. Gnieźnieńscy patrioci od siedmiu boleści. Niech teraz sfinansują ten bajzel z własnych pieniędzy

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT niedziela, 10 listopada 2019 09:10 napisane przez Marek ZYGMUNT

  Ten budynek najlepiej służyłby "EKONOMIKOWI". Tu powinna nastąpić zamiana na budynki ze Starostą !! Jak by w tym budynku był "Ekonomik", miałby blisko swoje piękne boisko lekkoatletyczne, miałby blisko na halę sportową ( po tej samej stronie ulicy Chrobrego). I miałby tez bliżej do Parku na biegi przełajowe. A wszystkie urzędy miejskie w budynku obecnego "EKONOMIKA " byłyby: 1. bliżej prezydenta, 2. bliżej centrum powiadamiania Straży Pożarnej. 3. bliżej centrum miasta 4. bliżej parkingu buforowego w jednostce wojskowej. 5. miałyby dużą aulę na uroczystości wręczana różnych nagród przez prezydenta np. nauczycielom. 5. miałyby bliżej hotel dla gości, którzy przyjeżdżają coraz częściej do naszych urzędników z miast partnerskich. 6. miałyby bliżej restaurację dla gości urzędu. A przede wszystkim zaistniałaby możliwość połączenia obu budynków urzędu: ( Magistratu przy ulicy Lecha i budynku po "EKONOMIKU" przy ulicy Chrobrego) pięknym, na nowo urządzonym terenem ( projekt przygotował już rok temu " URBIS" ) i.t.d. Czy nie mam racji ?

 • Link do komentarza wierzący w cuda niedziela, 10 listopada 2019 08:15 napisane przez wierzący w cuda

  KIEROWCABOMBOWCA. Straz Miejska będzie ich rozwoziła swoimi dwoma samochodami na ich rewiry . A może nawet Straż Pożarna ich wesprze bo ma nawet samochody większe, typu Ford Transit

 • Link do komentarza kierowcabombowca sobota, 09 listopada 2019 21:20 napisane przez kierowcabombowca

  Współczuję pracownikom SOP. Na kilińskiego mają w miarę dobry start we wszystkie kierunki centrum, gdzie jest strefa. Z pocztowej będą pół godziny dreptać, zanim dotrą w swoje rewiry. To osłabi kontrolę

 • Link do komentarza Ps piątek, 08 listopada 2019 22:26 napisane przez Ps

  Szkoła TEB Edukacja już tam działa od września. Wyremontowala na swój koszt prawie połowę III piętra. Jako punkt wyjścia zastała ruinę ale obecnie jest tam jak należy.

 • Link do komentarza Katarzyna piątek, 08 listopada 2019 20:52 napisane przez Katarzyna

  Dramatem jest połączenie przedszkola i żłobka z tyloma innymi instytucjami w jednym budynku. Tak małe dzieci potrzebują spokoju, własnej przestrzeni i bezpieczeństwa, a nie dymu papierosowego i krzyków pod oknami.

 • Link do komentarza szofer piątek, 08 listopada 2019 19:47 napisane przez szofer

  Martwicie się o parking? Wolne żarty! Prezydent zmniejszy o kolejne hektary i tak już mocno okrojony park miejski i będzie kolejny parking, na który, jak na wszystkich pozostałych i tak nie będzie miejsca do zaparkowania.

 • Link do komentarza Ewelina Gruszczyńska piątek, 08 listopada 2019 17:14 napisane przez Ewelina Gruszczyńska

  A parking? Żeby zaparkować pod przedszkolem jest ciężko .

 • Link do komentarza micio piątek, 08 listopada 2019 14:35 napisane przez micio

  I znów remoncik i znów jakiś urzędnik zainkasuje "prowizję" od wygranego przetargu...

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 08 listopada 2019 13:42 napisane przez Mieszkaniec

  Parking już istnieje tam.

 • Link do komentarza Julian piątek, 08 listopada 2019 12:07 napisane przez Julian

  Parkingi dla klientów MOPS?

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 08 listopada 2019 10:57 napisane przez Kierowca

  ciekawy dobry pomysł

 • Link do komentarza misiakisia piątek, 08 listopada 2019 09:22 napisane przez misiakisia

  Z niecałe trzy lata temu wywalono blisko 100 tyś zyla na remont toalet ta drugim piętrze czy na pierwszym bo już nie pamiętam oczywiście z subwencji oświatowych. Teraz będą Strażnicy Galaktyki czyli SM do tego MOPS w jakim celu w trzecim miejscu będzie ta instytucja no chyba że z ul.Dworcowej lub ul.3 Maja ma zostać przeniesiona instytucja.

  Cóż panu Gawłowi jak i panu Ostrowskiemu właśnie Gnieżnianie 13 października podziękowali.

  A teraz będą tam się rozpasać urzędasy z podatkowej kasy - a sorry podatków mniej na szczęście dostają ale za to dowalają nawet swoim poplecznikom przez podwyżki 20% podatków od nieruchomości.

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 07 listopada 2019 18:43 napisane przez mieszkaniec

  To teraz do MOPS będziemy biegać po całym Gnieźnie zamiast całość przenieść do jednego budynku!!!

 • Link do komentarza ciekawy czwartek, 07 listopada 2019 18:42 napisane przez ciekawy

  A będzie też nowe dojście do tego budynku i instytucji, które w nim będą działać od strony parkingu buforowego? Od tego parkingu, który już istnieje na terenie byłej jednostki wojskowej . Bo plan przebudowy budynku jest ciekawy. Ale bez odpowiedniej ilości miejsc parkingowych w bezpośredniej jego bliskości możę spowodować, iż nowe instytucje w jego murach mogą być niedostępne dla w większości zmotoryzowanych mieszkańców Gniezna.

 • Link do komentarza ja czwartek, 07 listopada 2019 16:15 napisane przez ja

  a parking?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane