piątek, 15 listopada 2019 17:23

Prace na wiadukcie odwołane, ale generalny remont coraz bliżej

 
Prace na wiadukcie odwołane, ale generalny remont coraz bliżej źródło: Google Street View

Bez ruchu wahadłowego, ale z ograniczeniem tonażu - WZDW informuje, że planowany remont na wiadukcie w ciągu ul. Warszawskiej został odwołany, ale niedługo planowany jest znacznie poważniejszy.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował, że do Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Wielkopolskiego wprowadzone zostało zadanie, obejmujące remont wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 260. Przedsięwzięcie to planowane jest do realizacji w latach 2020-2021. 

W związku z powyższym, planowany remont dylatacji, który przewidywano przeprowadzić w listopadzie i grudniu 2019 roku, nie zostanie wykonany w tym czasie. Oznacza to iż kierowcy nie muszą się obawiać utrudnień, ale jednocześnie utrzymane zostaje ograniczenie tonażu DMC do 3,5 tony, które wchodzi w życie od 18 listopada br. - nie dotyczy to tylko autobusów MPK Gniezno.

- W chwili obecnej przygotowywana jest procedura przetargowa - poinformowała Malwina Korzeniewska-Michalak z WZDW w Poznaniu, mówiąc o planowanym remoncie wiaduktu i jak dodała, na czas planowanego w przyszłości kapitalnego remontu wiaduktu, obiekt będzie całkowicie wyłączony z użytkowania dla ruchu kołowego z utrzymaniem jedynie ruchu pieszego. O szczegółach tego przedsięwzięcia będziemy informować w odpowiednim czasie.

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 18 listopada 2019 11:02 napisane przez czytelnik

  Oby i u nas do tego nie doszło:
  http://niezalezna.pl/297749-zawalil-sie-most-pojazdy-wpadly-do-wody

 • Link do komentarza lontrus poniedziałek, 18 listopada 2019 09:59 napisane przez lontrus

  ole bydzie gimela

 • Link do komentarza misiakisia poniedziałek, 18 listopada 2019 08:31 napisane przez misiakisia

  @radek nie Ty będziesz decydował czy mam się wyprowadzić się. To raczej obecna POKOmuna powinna się wyprowadzić z miasta ze wstydu bo nie wiem jak oni tego nie widzą co wszyscy widzą.

  Podam Ci przykład nie dalekiego Mogilna - był piękny park do którego mam sentyment z racji iż kończyłam w tym mieście szkołę - gdzie przy ul.Hallera w miejscu terenu rekreacyjnego zielonego co budują ano sklepy wielkopowierzchniowe. Był piękny park teraz będzie żelbeton.

  U nas w mieście też zamiast zacząć od infrastruktury miejskiej zaczyna się od upiększania zostawiając infrastrukturę na pastwę losu

 • Link do komentarza Generał niedziela, 17 listopada 2019 12:18 napisane przez Generał

  Ustawić "wąskie gardło" aby przejechać mogły tylko pojazdy do 3,5 tony i po problemie.

 • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 17 listopada 2019 11:44 napisane przez mieszkaniec

  Radek, nie będziesz decydował,gdzie kto chce mieszkać. Moim miastem jest Gniezno i po to są wybrane władze, by realizował potrzeby mojego miasta i mieszkańców. A jeżeli sobie ie radzą, to droga do dymisji prosta.

 • Link do komentarza radek niedziela, 17 listopada 2019 09:47 napisane przez radek

  wyprowadz się stąd. po co się tu męczysz... misia , co to za ksywa.....

 • Link do komentarza Gnieźnianin niedziela, 17 listopada 2019 01:25 napisane przez Gnieźnianin

  Zakaz zakazem a i tak po wiadukcie jeżdżą i będą jeździły tonaże 40 tonowe. Codziennie przejeżdżając przez wiadukt widzę zestawy wielkotonażowe, których kierowcy mają za nic zakazy.

 • Link do komentarza podróznik sobota, 16 listopada 2019 20:50 napisane przez podróznik

  Remont drogi od Gniezna do Wrześni obiecał jeszcze w poprzedniej kadencji SEJMU były poseł Paweł Arndt. Ale Słowa nie dotrzymał. Ale los temu Panu dał w drugą w życiu szansę. Znowu zasiada w fotelach na Wiejskiej w Warszawie. Może w obecnej czteroletniej kadencji teraz już jako senator Paweł Arndt "spowoduje" , że ta droga z Gniezna do Wrześni w końcu zostanie przebudowana ? Może ?

 • Link do komentarza misiakisia sobota, 16 listopada 2019 08:37 napisane przez misiakisia

  Powiem tak cała Wielkopolska ubytkami w nawierzchni asfaltowej "stoi". Przykład S11 od A1 w kierunku Centrum w Poznaniu tzw. Katowicka - Wielkopolska Gospodarność że o ubytkach na Franowie przy Centrum Handlowym Franowo nie wspomnę. My tu o "wiadukcie" a ten WZDW nie potrafi ubytku w nawierzchni wmieście w ktorym urzęduja zrobić.

  Gdzie by nie jechać w kazdym kierunku od Miasta i Powiatu Gnieżnieńskiego dziura na dziurze diurą popychana. Choćby droga powiatowa Trzemeszno Trzemżal w kierunku Orchowa - się pytam co to jest.

  Wspomnicie moje słowa że predzej niż na kolejne wybory samorządowe nie ruszy sie nic z tym wiaduktem bo tak jak z 2019 tak samo z 2020/2021 można plan przesunąć. Ot tzw. Wiekopolska Gospodarność. Przykładem też jest byly "plan" przebudowy drogi od Gniezna do Wrześni - i co ano nic

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane