Jesteś tutaj:Gospodarka Dawne boisko po „Stelli” - nowy projekt zagospodarowania terenu
poniedziałek, 25 listopada 2019 14:00

Dawne boisko po „Stelli” - nowy projekt zagospodarowania terenu

 
Dawne boisko po „Stelli” - nowy projekt zagospodarowania terenu archiwum redakcji

Urząd Miejski opublikował nowy rysunek projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki przy ul. Konopnickiej. Miasto nadal chce część spornego terenu wykorzystać pod zabudowę wielorodzinną.

Po kilku tygodniach powraca temat zagospodarowania terenu po dawnym obiekcie sportowym przy ul. Konopnickiej. Przypomnijmy iż od lipca mieszkańcy tej części miasta informują, że chcą na tym terenie przywrócenia funkcji rekreacyjno-sportowej. Dodajmy iż argumentują to nie tylko aktualnymi potrzebami, ale także historią tego miejsca, na którym przez prawie sto lat działały różne sekcje klubu "Stella" - zarówno na boisku, jak i w zrujnowanej obecnie hali. Miasto zaplanowało jednak, że obszar ten zostanie wykorzystany pod wielorodzinne budownictwo mieszkaniowe. Z uwagi na wniesione do projektu uwagi, procedowanie planu przedłużyło się i zaczęto wprowadzać modyfikacje. 

Kilka dni temu opublikowany został komunikat o kolejnych konsultacjach społecznych ws. terenu przy ul. Konopnickiej. W ich trakcie przedłożony zostanie nowy projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jak można zauważyć na rysunku, który został aktualnie dołączony do dokumentacji dostępnej w BIP, Urząd Miejski tylko częściowo zrezygnował z planu zabudowania terenu blokami. 

Obszar obejmujący dziś teren po dawnych boiskach do koszykówki oraz fragment zieleni aż do linii boiska, planuje się przeznaczyć pod sport i rekreację. Pozostały fragment, obejmujący zarówno starą halę, jak i boisko, nadal ma przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługową. Zrezygnowano też z ciągu pieszego w kierunku sklepu spożywczego, gdyż wchodzi on w skład terenu zielonego. Nadal przedstawiana jest także koncepcja budowy drogi łączącej ul. Konopnicką z ul. Witkowską, poprowadzoną przy blokach stojących na tej drugiej ulicy. Oficjalnie 

Konsultacje społeczne odbędą się w środę 4 grudnia o godzinie 15:30 w Urzędzie Miejskim. Tuż po nich mieszkańcy będą mieli czas do 3 stycznia na zgłaszanie uwag na piśmie do ww. planu.

 

15 komentarzy

 • Link do komentarza Mirek czwartek, 28 listopada 2019 07:12 napisane przez Mirek

  MĄDRALIŃSKI chyba ty jesteś tym deweloperem co pokazywali w telewizji, że wybudował dla dzieci plac zabaw przy swoich blokach o wielkości małego pokoju 4 metry na 4 metry!! Ale z obietnicy wobec swoich klientów się wywiązał. Plac zabaw jest. Nieprawdaż ?

 • Link do komentarza madralinski wtorek, 26 listopada 2019 10:56 napisane przez madralinski

  Mieszkanka - ale czemu mają brać pod uwagę opinie mieszkańców, jak to nie jest ich teren, a żadnej szkodliwej i uciążliwej inwestycji tam się nie przewiduje. Każdy chciałby przed swoim miejscem zamieszkania mieć za darmo duży teren rekreacyjny. Tam miejsca jest sporo na postawienie kilku bloków i zrobienie jeszcze sporego terenu rekreacyjnego.

  Mieszkaniec - a ile się mówi w mediach o budowie nieruchomości i buduje się, więc to nie puste słowa. Budynek wielorodzinny ma w sumie sporo wspólnego z ochroną środowiska.

 • Link do komentarza rycerz wtorek, 26 listopada 2019 07:29 napisane przez rycerz

  Czy nie ma żadnego działacza społecznego z prawdziwego zdarzenia czy Radnego z krwi i kości , który by z werwą zorganizował w jakąś sobotę po południu lub w niedzielę potężną manifestacje gnieźnian w tym miejscu! Niech Polska usłyszy , że w Gnieźnie też ludzie potrafią walczyć o zielone tereny rekreacyjne w środku miasta !!!! Wszystkie gnieźnieńskie Media na pewno chętnie wesprą taką inicjatywę swoja obecnością !! Ludzie nie poddawajcie się !! Walczcie !! Jeszcze nie jest za późno !! Skiereszewo, Tysiąclecie czy Winiary na pewna też Was wesprą . Gdzie są "zieloni" z Gniezna ??

 • Link do komentarza Mieszkanka wtorek, 26 listopada 2019 00:25 napisane przez Mieszkanka

  Do zaoferowanej mieszkanki. Otóż zaskoczę Cię, jakikolwiek parking mnie zupełnie nie interesuje. Interesuje mnie bojsko i przestrzeń dla dzieci.

 • Link do komentarza ryksa poniedziałek, 25 listopada 2019 23:54 napisane przez ryksa

  zaaferowana mieszkanka odezwała się z urzędu jako nagonka w imieniu prezydenta. Temu, któremu tylko pieniądze ze sprzedaży tych działek w głowie. Jak tak się rzucasz na anonimowość to się sama podpisz z imienia i nazwiska :D beka z urzędasów po całości

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 25 listopada 2019 22:55 napisane przez Mieszkaniec

  Tyle się mówi w mediach o ochronie środowiska, a tu tylko beton i beton. Chyba to tylko propaganda i puste słowa.

 • Link do komentarza Obserwator poniedziałek, 25 listopada 2019 22:11 napisane przez Obserwator

  A któż inteligentny wymyślił, że blok najlepiej postawic na terenie podmokłym? Zostawić boisko. Teraz nikt nie dba o trawę a jakoś rośnie. Za chwilę będą skargi, że piwnice mają wilgotne. A blok z drugiej strony też zlikwidowałby dziki parking oraz ogarnął teren przy menelach. A tak Żulian i Żulietta wystawią sobie kanapy na piekny zielony teren. I będą tam oddawac moczc tak jak to robią teraz. Aż miło będzie popatrzeć jak syf będzie nadal.

 • Link do komentarza Mieszkaniec Konopnickiej poniedziałek, 25 listopada 2019 20:39 napisane przez Mieszkaniec Konopnickiej

  bardzo dobry plan, zaorac to boisko szatnie zburzyć. Bo Narazie tam siedlisko patologii i plantacja "setunni" nie rozumiem o co walka jak tam nic dobrego nie ma. będą bloki to przynajmniej będzie właściciel i gospodarz terenu.

 • Link do komentarza Zaaferowana mieszkanka poniedziałek, 25 listopada 2019 18:57 napisane przez Zaaferowana mieszkanka

  Do Mieszkanki - ciekawe jak Panie żeście zbierały te podpisy? Słyszałam, że namawiałyście mojego męża aby wpisał mnie (pod moją nieobecność) oraz rodziców i dziadków... Ile podpisów w ten sposób zdobyłyście? :)

  Same anonimy lubią tutaj pisać... Ludzie - jest to teren miejski, od lat był tutaj ten projekt zagospodarowania wyłożony... GDZIE BYLIŚCIE WTEDY?

  Może za płotem, który chcecie postawić swoim sąsiadom? :) Ja popieram postawienie na całym terenie bloków i zlikwidowanie tego dzikiego parkingu, za dużo samochodów na jednego mieszkańca. Może wtedy nauczycie się współpracy międzysąsiedzkiej.

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 25 listopada 2019 18:31 napisane przez Mieszkaniec

  W naszym mieście wciąż układy są.

 • Link do komentarza potencjalny Inwestor poniedziałek, 25 listopada 2019 18:03 napisane przez potencjalny Inwestor

  Sensowniej byłoby teren oznaczony niebieskimi liniami tz. strefa o wysokim poziomie wód gruntowych przeznaczyć pod teren sportu i rekreacji a pozostałą część pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 25 listopada 2019 15:23 napisane przez mieszkaniec

  Niech teren zabudowy palną tam gdzie na tej mapie jest teren sportu i rekreacji, a boisko niech zostawią w spokoju. Tam gdzie urzadzili sobie dziki parking powinni im bloki postawić.

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 25 listopada 2019 15:23 napisane przez mieszkaniec

  Niech teren zabudowy palną tam gdzie na tej mapie jest teren sportu i rekreacji, a boisko niech zostawią w spokoju. Tam gdzie urzadzili sobie dziki parking powinni im bloki postawić.

 • Link do komentarza pogódzcie się poniedziałek, 25 listopada 2019 14:51 napisane przez pogódzcie się

  Myślę tak sobie, że prawdopodobnie za dużo pieniędzy już ktoś " zainwestował" w ..budowę bloków na tym placu - boisku, by nie miał tam teraz powstać choć jeden duży budynek wielorodzinny. Takie są po prostu w Gnieźnie realia i trzeba się z tym pogodzić !

 • Link do komentarza Mieszkanka poniedziałek, 25 listopada 2019 14:22 napisane przez Mieszkanka

  Jestem ciekawa kto daje i ile, że mimo licznych protestów, ponad 1000 podpisów okolicznych mieszkańców, jasno wyrażonego nie i wypowiedzialnych potrzeb tej części miasta, ktoś usilnie próbuje wcisnąć tam bloki za wszelką cenę... Jakiś deweloper musiał sobie silnie upatrzyć tą lokalizację.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane