wtorek, 10 grudnia 2019 14:09

Przyrodnicza ścieżka edukacyjna w Parku Trzech Kultur

  UM
Przyrodnicza ścieżka edukacyjna w Parku Trzech Kultur źródło: UM

Zieleniec przy ul. Roosevelta wzbogacił się o kilka atrakcji skierowanych zarówno do młodych, jak i starszych mieszkańców tej części miasta.

Nowa ścieżka edukacyjna składa się z 9 punktów dydaktycznych o tematyce przyrodniczej. Można na niej znaleźć informacje z zakresu ochrony przyrody, dendrologii, ornitologii oraz ochrony lasu. Zawiera w sumie 5 tablic edukacyjnych, typu memory „które zwierzę tu było i ślad po sobie pozostawiło”; zegar fenologiczny, kostki wiedzy „zwierzęta chronione”; zegar przyrody „rok w lesie”.

Ponadto, pojawiły się drewniane rzeźby o tematyce dotyczącej energii drzew, lasu oraz segregacji śmieci. W skład ścieżki wchodzi również efektowana gra prezentująca właściwości rezonansowe drewna. 

Na realizację przedsięwzięcia Zakład Zieleni Miejskiej w Gnieźnie, uzyskał 50% dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokości 36 600,00 zł. Całkowity koszt to 73 199,98 zł.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Zdziwion wtorek, 10 grudnia 2019 22:12 napisane przez Zdziwion

    Tyle pieniędzy za kilka stanowisk???? Ło matko jedyna!

  • Link do komentarza micio wtorek, 10 grudnia 2019 14:25 napisane przez micio

    Atrakcja na jeden sezon, pieniądze w błoto. Kilka lat temu była ścieżka dydaktyczna w parku przy ul. Sobieskiego, były opisane m.in. drzewa... teraz nic już po niej nie ma.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane