wtorek, 31 grudnia 2019 09:27

Prace przy skwerze nad Wenecją już ukończone

 
Prace przy skwerze nad Wenecją już ukończone fot. Rafał Wichniewicz

Zakończono prace przy rewitalizacji fragmentu Parku Piastowskiego, który mieści się w rejonie ul. Cierpięgi i Jeziornej. Jego realizacja była możliwa dzięki budżetowi obywatelskiemu na ten rok.

1653 głosy zostały oddane półtora roku temu na realizację zadania pn. "Wenecja - powrót do życia". W jego ramach pomysłodawcy zaproponowali rewitalizację terenu położonego na stoku schodzącym w kierunku Jeziora Jelonek, który był zdegradowany. Od teraz mieszkańcy zyskali nowe ścieżki i zejścia, a także miejsca rekreacji.

Wybudowano schody prowadzące od strony ul. Cierpięgi w dół, w kierunku jeziora, a od strony ul. Jeziornej powstała łagodnie schodząca ścieżka, umożliwiająca zjazd rowerzystom. Jednocześnie jednak, z uwagi na trwającą przy ul. Łąkowej budowę bloku oraz stan budynku sąsiadującego ze skwerem, nie wykonano ścieżki w południowej części tego terenu.

Wzdłuż ścieżek postawiono m.in. ławki, huśtawki, leżaki parkowe, śmietniki, psie pakiety, stojaki dla rowerów, a w miejscu gdzie w przyszłym roku wyrośnie trawa - słupki dla hamaków, które pojawią się tam w trakcie cieplejszych miesięcy. Ponadto dokonano licznych nasadzeń krzewów i traw ozdobnych oraz drzew. Te najstarsze, rosnące blisko jeziora, zostały także podświetlone, podobnie jak ścieżki, przy których również stanęły latarnie.

 

26 komentarzy

 • Link do komentarza kajti niedziela, 12 stycznia 2020 10:27 napisane przez kajti

  Bardzo ładnie i estetycznie i tylko się cieszyć że kolejne miejsce w naszym pięknym mieście zyskało na wyglądzie w ostatnim czasie... Jedynie co martwi to WSZĘDZIE zalegające psie kupy... Jak nakłonić ludzi do sprzątania po swoich pupilach?

 • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 05 stycznia 2020 11:14 napisane przez rezigiusz

  N8edziela 05.01.2020 9.40 rano - chodniki nie posypane - lodowisko - halo ZZM rozumie że zapomniano że mamy kalendarzową zime !!!

  Cóż tak jak myślałem odwalone na pokaz a póżniej hulaj duszo piekłanie ma. O mało nogi nie skręciłem no ale cóż kto by tam myślał o takich przyziemnych rzeczach jak posypać lód na chodniku

 • Link do komentarza humanista piątek, 03 stycznia 2020 19:22 napisane przez humanista

  Kilka dni po otwarciu leżaki, ławki brudne. Jeśli tam nie będzie monitoringu , to "kwiaty Weneii" rozniosą wyposażenie.
  Kolejny bałagan zagospodarowany, ładnie się zrobiło.

 • Link do komentarza misiakisia piątek, 03 stycznia 2020 11:59 napisane przez misiakisia

  Myślałam ze będzie to coś a'la Chodzież , a wyszło jak zawsze a'la Gniezno. Do tego zostawiono te dzikie zarośla przy przejściu dla pieszych no i parking na miarę XXI wieku a'la Gniezno ogrodzony jak obóz jeniecki z II Wojny Światowej.

  Tak z ciekawości zapytam kto sie na tą szopkę z tym parkingiem zgodził. Jak miasto szuka pieniędzy to niech zrobi porządny parking z starym automatem z parkingu z Pl.Piłsudskiego i zawsze parę zlotych wpadnie do kasy a nie do tej pokomunistycznej fundacji/stowarzyszenia Promyk czy jak się to zwie.

  P.S .

  A Urząd Skarbowy to w Gnieżnie jest bo ciekawe czy tam sie fiskalizuje pobierane opłaty.

 • Link do komentarza kornik piątek, 03 stycznia 2020 08:38 napisane przez kornik

  na tych słupach zawieszone będą hamaki.

 • Link do komentarza Bolo czwartek, 02 stycznia 2020 14:59 napisane przez Bolo

  pięknie !! i jak podniosła wartość nieruchomości deweloperskiej budowanej tuż obok za metr !! tylko że niestety w tych mieszkaniach to będzie smród z jeziora czuć i hałasy z cierpięg ... szkoda bo ładnie miejsce

 • Link do komentarza kiniu czwartek, 02 stycznia 2020 11:25 napisane przez kiniu

  Projektanci dali swój popis wszystko ładnie pięknie, tylko zapomnieli o ludziach schorowanych,osobach na wózkach inwalidzkich czy rodzicach z wózkami. Po co te schody nie prościej byłoby zrobić ścieżkę bez barier. Teraz osoba na wózku , schorowana czy rodzic z dzieckiem ile musi przejść więcej metrów aby dostać się z nad jeziora na ulicę Jeziorną. Dla osób starszych czy na wózkach inwalidzkich to są duże odległości. Jak projektowano schody można było od razu wstawić wjazd dla wózków dziecięcych. Na poprawki jeszcze nie jest za późno można zmienić.

 • Link do komentarza Pytam czwartek, 02 stycznia 2020 11:21 napisane przez Pytam

  Po co są te słupki z 16 i 17 zdjęcia?

 • Link do komentarza tata czwartek, 02 stycznia 2020 09:29 napisane przez tata

  Szkoda, że w ten cały teren nie wkomponowano zjazdu na sankach w stronę jeziora. Przecież ta górka zimą ze śniegiem, zawsze też do tego celu służyła okolicznym dzieciom. A teraz Zooong. Gdzie z dziećmi mam pójść na sanki ?

 • Link do komentarza Alala środa, 01 stycznia 2020 21:00 napisane przez Alala

  Bezrobotna patologia z cierpieg co siedzi na schodach w końcu się przeniesie na nową miejscówkę

 • Link do komentarza Rafał środa, 01 stycznia 2020 20:40 napisane przez Rafał

  Ale cudko!

 • Link do komentarza mirek środa, 01 stycznia 2020 18:13 napisane przez mirek

  na zdjęciach może i ładnie ,okaże sie w praktyce, ja tu się nie widzę odchodzi się od klimatu i uroku tych miejsc, niewiem czy parki to zielń,drzewa,krzewy,kwiaty wszystko pachnąco kwitnące, dużo cienia i co najwaniejsze,spokoju a tak wogóle to jezioro kture już niewiadomo którą rewitalizacje przechodzi jak cuchnęło to tak cuchnie,za dużo firm tam pracuje typu,wycinka przycinka,kosmetyka itd,itp ,chciałbym na tej wodzie troche pooglądać ciekawego,kolorowego ptactwa takie małe rzeczy które setki tys.zł. nie kosztują

 • Link do komentarza Gnieźnianka środa, 01 stycznia 2020 15:38 napisane przez Gnieźnianka

  Pięknie!Ludzie nie obawiajcie się TZW PATOLOGI Z CIERPIĘG!Ludzie nie niszczą czegoś co jest ładnie zrobione na ich terenie!Gorzej będzie się przestawić ludziom wyprowadzający psy na spacer- to jest patologia!Zapraszam po zimie jak topnieje śnieg konkurs by można było ogłosić na najładniejszą kupę.W Gnieźnie rzadko odbywają się jakiekolwiek koncerty na Placu Wojciecha,ale po zakończeniu każdego większość kieruje się na Wenecję,nie tylko dewiańci z Cierpięg też co niektórzy lubią niszczyć pracę innych i takim ludziom propo nuję porozmawiać z PATOLOGIĄ a Wenecja długo będzie cieszyć i służyć ludziom którzy będą chcieli tam wypocząć! Gratulacje i podziękowania dla wszystkich,którzy odnowili ten teren.

 • Link do komentarza Gnieznianin środa, 01 stycznia 2020 11:15 napisane przez Gnieznianin

  Ciekawe ile to wytrzyma , obok jest cierpiegi. Bez kamer to za rok tego nie będzie .

 • Link do komentarza Marek środa, 01 stycznia 2020 04:59 napisane przez Marek

  " Zmieniamy Gniezno dla was "
  Czy nie lepiej napisać - zmieniamy dla nas.

 • Link do komentarza Annaolsza wtorek, 31 grudnia 2019 18:53 napisane przez Annaolsza

  Kamery a i owszem tylko na wandali nie ma ja szans dlugo wytrzymać.

 • Link do komentarza Marcin wtorek, 31 grudnia 2019 18:43 napisane przez Marcin

  Bardzo fajny projekt i oczywiście dzięki naszemu prezydentowi.A odnośnie huliganstwa to już nic nie poradzimy.Mam nadzieje,że wszyscy uszanują to miejsce.

 • Link do komentarza luciu wtorek, 31 grudnia 2019 18:13 napisane przez luciu

  Super sprawa, ale kilka uwag...
  - to jedno drzewo co wygląda jak wyciągnięte psu z gardła (koło tego wielkiego) mogliby już wyciąć bo wygląda ono okropnie.
  - szkoda że te leżaki w kupie i zaraz przy chodniku, tak samo te bujoławki
  - dlaczego przy schodach nie zrobiono z jednej strony zjazdówek - tylko trzeba nakładać setki metrów drogi jak ktoś idzie z wózkiem, hulajnogą lub rowerem.

 • Link do komentarza Boczek wtorek, 31 grudnia 2019 12:56 napisane przez Boczek

  Od razu proponuję montaż kilku kamer by wyłapać patoli z cierpięg, którzy to raz dwa zniszczą. Oby tylko to do wiosny przetrwało...

 • Link do komentarza Anonimowy wtorek, 31 grudnia 2019 12:49 napisane przez Anonimowy

  Pan Boguś załatwił schody na weneje

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane