Wydrukuj tę stronę
czwartek, 02 stycznia 2020 17:23

Gmina Łubowo z nowym żłobkiem

 
Gmina Łubowo z nowym żłobkiem źródło: Urząd Wojewódzki

Od dziś uruchomiona została nowa placówka opiekuńczo-edukacyjna na terenie Gminy Łubowo. Obiekt powstał dzięki 80% wsparciu z rządowego programu Maluch Plus.

2 stycznia odbyło się oficjalne otwarcie publicznego żłobka, które powstało w Łubowie. Obiekt, który został zlokalizowany w dawnym budynku handlowym, został wykonany w ciągu ostatnich miesięcy. Inwestycja objęła wykonanie pomieszczeń, placu zabaw, a także zakup niezbędnego wyposażenia.

Zadanie to nie byłoby możliwe gdyby nie uzyskanie dofinansowania w kwocie 724 tys. złotych, pokrywającej 80% kosztów całej inwestycji, pochodzących z programu Maluch Plus. Dzięki temu udało się utworzyć 30 miejsc do opieki dla najmłodszych, co pozwoli ich rodzicom na podjęcie się zatrudnienia. Oficjalnego otwarcia nowej placówki dokonał Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczak wraz z wicemarszałkiem Wojciechem Jankowiakiem.

W ramach środków z funduszy unijnych (WRPO) Gmina Łubowo pozyskała także finansowanie, pozwalające na pokrycie kosztów dwuletniego funkcjonowania placówki. 

 

Galeria

1 komentarz